Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

monika0001
10. jún 2009

babyzne moja idem hajat. ráno skoro vstavam.zas... a cely vikend robim.aaaa
papapapapapapa

janemari
10. jún 2009

nela ozaj chcela som kuknut vase svadobne fotky len som ich zatial nenasla na svadbe 😅

janemari
10. jún 2009

moni tak ti zelam dobru nocku.Kedy zase dojdes?

nathali
10. jún 2009

ahoj holky ako sa mate ja som teraz prisla domov bola som u kamosky trocha klebetit 🙂

nelynka
10. jún 2009

monik, tak dobru nocku oddychni si..

jane pockaj hodim ti link...

janemari
10. jún 2009

nathali ahoj a vitaj 🙂

monika0001
10. jún 2009

http://www.mojasvadba.sk/album/album.php?vAlbum...

jaen - neviem kedy pridem... ozvem sa potom smsm ak tu nebudes.oki,

a dakujem vam
uz tu nie som..
😀
pa

nathali
10. jún 2009

holky co porabate? 😀 🙂

nelynka
10. jún 2009

natha ja premyslam ze pojdem pomalicky spat bo mi uz zase zacina tahat usi a z toho aj hlava...

nathali
10. jún 2009

tak si poriadni oddychni ani ja tu dnes nebudem dlho zajtra musim na gyndu tak rano stavam :(

nelynka
10. jún 2009

tak ja si zajtra pospim nastastie...

janemari
10. jún 2009

nathali tu som len som pozerala tie fotky.

nely supeeer

nelynka
10. jún 2009

jane co? lubia??

nathali
10. jún 2009

jooooj tak som rada ze tu nezostanem sama 🙂 ako sa mas?

tinika
10. jún 2009

ja tiez utekam do hajan, tie horučavy ma zničia 😖

janemari
10. jún 2009

nely jasne,pekneeee.Predstavovala som si vas inak. 😅

nathali neboj budem tu.Ides na kontolu?

tini dobru nocku.

nathali
10. jún 2009

horucavy ? 😒 😒 a mne je taka zima

nelynka
10. jún 2009

nath aj ja tu este ostanem neboj, len nebudem dlho..

jane, mna taku malu tucnu a draheho vysokeho vychudnuteho sediveho vraskaveho sak?? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

janemari
10. jún 2009

nathali my mavame v robote okolo 35C 😝

nelynka
10. jún 2009

tak my mame na dvore teplejsie ako dnuka 😀 😀 😀

tinika
10. jún 2009

nath a prečo ti je zima?
jane??? to by som odpadla a uz tam nesla, kde ty robis ked tam mate saunu????

nathali
10. jún 2009

to neviem ale mne je zima dost casto a priatel ma nazval ze som zmrzlina 😀 asi sa mi zle prekrvuju ruky a nohy ja som vzdy studena ako mrtvola 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

janemari
10. jún 2009

tini no mame klimu,ale si ju nepustame lebo mame potom gyn.problemy.

nely no teba som si trosku pevnejsiu,ale v podstate tak ako vyzeras.Skor tvojho mm som si predstavovala vysokeho,pevneho-tucnejsieho,skratka takeho stareho mladenca 😀

nathali aj moja kolegyna je zmrzlinka ale v robote je jej teplo,ale sa nepoti 😝

nelynka
10. jún 2009

nath to aj ja, neboj nic..
ale to aj moja mamka, my to mame v rodine..
teraz sme boli na tej party a tancovali sme tieklo z nas, horuco a ja studena na celom tele, drahy nechapal, uplne ladova som bola, krize, prsia, plecia, chrbat... 😀 😀 😀

nathali
10. jún 2009

ale cim to je ze sme take studene?hm...... ako niekedy ked je tych 35 tak to je super 😀 😀 😀 😀 vtedy mi je fajn 😀 😀 ja som sa asi mala narodit v inej krajine a nie tu 😉

janemari
10. jún 2009

nat a skusala si caje na prekrvenie?

nathali
10. jún 2009

nie este nie a to pomaha?ja moc caje nemusim no ked som si minule jeden spravila ten bol na cistenie tela a bolo mi z neho pekne zle celu noc som bola na wc tak som sa skveeeelo vycistila a uz viac ich nepijem 🙂

nelynka
10. jún 2009

jane...tak mojho vychudnuteho malickeho jaaaj
ja by som ani tucnejsieho nechcela, mne sa lubi taky vychudnuty ale zase nie kost a koza..
ale taky sikovny, ze sa vsade zmesti, aj do kufra 😀 😀 😀

stary mladenec je uz podla mna moj brat alebo bratranec, ale moj mm na take stareho nevyzera 😀 😀 😀 😀
aj ked ma viac sedivych vlasov a vrasok ako by mal mat 😝 😀 😀 😀

janemari
10. jún 2009

nathali dobry je ginkovy caj,alebo si kup tabletky na prekrvenie.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre