Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nathali
11. jún 2009

janemari to mas pravdu co sa ma gynekolog starat do vahy!!!

janemari
11. jún 2009

anax presne to som mala na mysli,ze aj tucnejsie zeny rodia.Ale ak sa ti da a chces tak sa pokus nejake to kilo zhodit.Ale ved uvidis ako dopadnu vysetrenia a potom sa zariadite.

nathali ako sa dari,co mas nove?

anaxamon
11. jún 2009

jane tak dajako....snad nejako schudnem, sice ja priberem aj z vody ked sa na nu pozriem ale co uz.. 😅 hlavne ze sme zivi a ako tak aj zdravi 😀 aspon ja sa zdravo citim 😀

dneska som sa rano vyletnila, sak svietilo slniecko, tak som si dala take plazove zabky, jasne ze poobede sommala nohy mokre a budem rada ak nebudem mat nadchu...cudne toto pocasie ze rano pekne a na vecer spatne 😲

nathali
11. jún 2009

janemari noo po pravde mohlo by byt aj lepsie dnes mi dali injekciu aby som to dostala vraj mam cystu :( tak uvidim ani sam nevedl za ci nie som nahodou tehotna alebo mam cystu ☹ ☹
a ty sa mas ako snad lepsie 😉

janemari
11. jún 2009

anax takze si mala cisty prietok,aspon nemusis prat ponozky 😀 Inak aj ja priberam este aj zo vzduchu a cim menej jem a viac sa pohybujem tym ma je viac 😝

anaxamon
11. jún 2009

no taky city nebol, bratislavsky prach som si az domov doniesla...☹(( supla som sa rovno do vane ani som nic ine nesla robit...🙂)

nathali
11. jún 2009

aj ja by som sla do vane ale mame len sprchovi kut :(

janemari
11. jún 2009

nathali ako ti mohol dat injekciu ked si nebol isty ze si tehotna?Ved ak ano tak potratis 😲 Mojej kolegyni to takto uroblia byvala gyna 2 krat.No mna porazi s tych doktorov 😠

anax tak sup tepe ponozky a pre istotu nejaky cajik,aby neprisla nadcha.

anaxamon
11. jún 2009

nat my mame aj aj, ale v sprchovom kute mam postaveny kos na pradlo a iny kupelkovy bordel🙂) dajako ho nevyuzivame, lebo sme zatial nan nedali spravit dvere, je ich treba dat spravit na mieru a mame tam len taky zaves a mne to nejako prekaza, tak sa sprchujeme a obcas aj kupeme len vo vani...

nathali
11. jún 2009

ako brali mi aj krv vraj som mala nizke hcg ale kolegina mi vravela ze jej nevesta boĺa tehu a ani s krvy jej to nezistili az neskor a ja som si pocitala ze by som bola tak 4-5 tyzden keby som bola a na sone vooobec nevedeli ze co to je

nathali
11. jún 2009

anax tak to mate super 🙂 a to ste vo svojom dome coo?my sme teraz v podnajme ale chceme stavat 🙂 🙂 🙂 🙂

nelynka
11. jún 2009

ahojte

nath pokial si mala HCG vyssie ako 0 znaena ze tehu si bola ale babo odchadza alebo sa tehu este len rozbieha..
ale pokial ti pichol vyvolavacku,ta tehotenstvu neuskodi, naopak ho podporuje a pokial tehotna nie si, tak jednoducho pride mrcha..

my mame aj vanu a aj sprchovy kut ale zatial sa len sprchujeme, kedze septik stale plny ale pevne verim ze uz cez vikedn sa vyprazdni a my konecne po pol rou sa budeme moct oddavat kupkanu vo vani ako kym sme boli v Prahe..

janemari
11. jún 2009

A nemohli by pockat s tou injekciou nejake 2 tyzdne?Ved by to bolo uz potom na sone vidno.Neskusala si si robit test?

nelynka
11. jún 2009

a ja sa citim pod psa, nos upchaty, dutiny zatiahnute a z tych ma bolia usi a hlava, zajtra mozno zajde aj k lekarovi ked sa pozbierame s drahym a aj tak si chcem ist pozriet saty konecne nejake

nathali
11. jún 2009

nel ja som v papieroch vydela 1,5 tak som tehu??????????????????

nelynka
11. jún 2009

nath kazde HCG vyssie ako 0 je hodnotene ako tehotenstvo..len zalezi ci klesa alebo stupa..
niekedy je sposobene HCG aj cystou..
udajne (tak mi to bolo vysvetlene v CARe) tehotenstvo je od hcg 10 a vyysie...

nathali
11. jún 2009

robila som si test ale bol negativ no vraj testi nie su take presne ale bradavky ma bolia fakt mooooc

kraskanz1
11. jún 2009

ahote damy..mozem sa k vam pridat???ja mam tie iste problemy asi ako kazda ktora je v tejto teme tiez neviem otehotniet.
anax aj ja mam nadvahu a tiez mi vsade hovoria schudnite a moja byvala kolegyna ma o 50kil viac a ko ja a otehotnela na prvy sup tak potom o ocm...a tiez sa snazim schudnut ale kila proste nejdu dole a nebavy ma kazdy den jest cerealie a vseliaku zeleninu atd...
tiez som bola teraz poslana na endokrinologiu ale tam treba mat menzes ktorz mi smozrejme chodi ako sa mu chce a teda nevedia mi urobit odberi ..neviem ci tu ma niekto s tym skusenosti ale neviete nahodou ze ci nebude vadit ked mi lekar pichne vyvolavacku a tak mi urobia potom odberi???

nelynka
11. jún 2009

nath test ti taku nizku hodnotu nezachyti a bradavky ta mozu boliet aj od PMS

ahoj kraskanz..vitaj
ja neviem, ale ja sa medzi tu kazdu nejako nezapajam...

nelynka
11. jún 2009

a vyvolavacka je pichnuta na to aby ti prisla mrcha a ked potrebujes mrchu na odberi tak to vadit nebude, ked nemas pravidelny cyklus..
a skorej by som povedala ze to bude cyklom ze to nejde

nathali
11. jún 2009

tak ta injekcia by mi neublizila????keby nahodou

janemari
11. jún 2009

kraskanz1 ja stym nemam skusenosti mne chodil menzes presne na minutku.

nelynka
11. jún 2009

nath nie injekcia ti neublizi, na tehotenstvo je neskodna..

zuzanockamt
11. jún 2009

nathali ... ked ti pichol vyvolavacku a si nahodou tehu, tak MS aj tak nedostanes ... babu to neublizi

nathali
11. jún 2009

kraska tak sme dve ani mne nechodi ms aj dnes mi dali vyvolavacku :(

zuzanockamt
11. jún 2009

nathali ... ved lekari vedia, co robia 😉

anaxamon
11. jún 2009

kraska, ahoj to ma zaujima..preco potrebuju na endokrinologii robit nejake odbery podla menzesu? nevysetruju tam stitnu zlazu?

janemari
11. jún 2009

Tak teraz tomu nerozumiem.Kolegyna dvakrat potratila.Test mala pozitivny a aj tak jej dala vyvolavacku a bolo po dietati.Dokonca ju ani neprecistili.Potom prestupila k inej lekarke a ta ju dala do kopy.Vysadila lieky,ktore jej naordinovala predchadzajuca a do 3 mesiacov bola tehotna a teraz uz caka druhe.

zuzanockamt
11. jún 2009

anaxamon ... endokrinologia sa zaobera vsetkymi zlazami s vnutornym vylucovanim 😉

nathali
11. jún 2009

noo to som si neni az taka ista moj gynek ma asi cez 80 rokov a uz na ten monitor ani nevydi 😠 vzdy som na tej koze ja 20 minut a jedine co mi dnes povedal bolo nooo sak tam nieco je ale sam nevedel ze co a lem podla vysledkov s krvi zistil ze co sa mi moze byt 😠 😠 😠
ale su tam dvaja a ty sa stale menia tak neviem na jakeho narazim a ten druhy je mladi 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre