Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

monika0001
20. jún 2009

164 cm myslím... no mám digi váhu a tam mi ukazuje 76 teraz a šaty som žiadne ani len 46 neobliekla.... vyzerám jak v 9 mesiaci Kam prídem ma púšťajú dopredu alebo sadnúť bo si myslia, že som tehu...
vravím, že som strašne pribrala.. mám doma nohavice z minulého leta s číslami že 36 a 38... 😒 ☹

anaxamon
20. jún 2009

tak to je zaujimave...ja mam tie kila co mam a velkost mam 46/48, v marks and spencer si kupujem c. 18 ale rada by som mala o cislo menej, bo co si pamatam vzdy som mala c44/46 alebo anglicku 16 😢 ale uz pracujem na tom aby sli kila dole, uz uvazujem aj nad tym novym alli, som sa na to informovala ako to funguje a tak

monika0001
20. jún 2009

nad čím uvažuješ?
Sa mi svokra smiala že vyrezám jak súdok v niektoržch šatách a mala pravdu.. jedny jediné dom zapla aj to en tak tak.. no za 4000 tisíc ich zatiaľ nechcem. Ja sa podarím aspoň troška zhodiť. ešte mám pred sebpu viac ako dva týždne.. uvidím.. aspo§ tie 3 kilá by mohli ísť dolu...

monika0001
20. jún 2009

ani písať od nervov už neviem.... 😀

anaxamon
20. jún 2009

alli to je ten pripravok na chudnutie co reklamuju v telke, aj semka vo volnej je k tomu tema

ja tiez koli tomu ze do augusta sa podtrebujem dostat do kostymu co som mala na svadbe, bo ideme na svadbu a sukna je mi mala☹ takze ja potrebujem do mesiaca a pol sedem kg..

lenca.b
20. jún 2009

monika a to si papala dake hormony?

anaxamon
20. jún 2009

a viete co zmenme temu...napokon, nie je to to najdolezitejsie na svete, tak netreba sa nam zbytocne trapit🙂))

zajtra mam velky den pred sebou a velmi sa tesim, idem kuknut sesternicu a jej dve bambulky do nemocnice🙂))

monika0001
20. jún 2009

lenka práveže nie... a to ma hnevá, že neviem z čoho.. teraz som začala ešte aj odpadávať a už som 4 dni na PN a lekári si ma posúvajú jeden k druhému. Teraz idem ešte aj na CT hlavy, na EKG a na endokrinologiu.... som zvedavá... v stredu idem ku gyn. zistiť ťi mi praskol folikul čo bol vraj väčší ako by mal byť a doki mal aj podozrenie na mimometernicove ale to sa nepotvrdilo...

anax - ale ja si nemám čo obliecť... 😠 😀

shaarka
autor
20. jún 2009

halo.
anax, ty mas kolko cm/kg?
ja mam 160/81 😖 ale nosim 44 velkost, elasticke aj mensie. nechapem moni, ako mozes mat pri 164/76 take velke cisla. fakt nechapem. ale ocenujem, ze mas aspon relatine chude ruky a krk! ja krk vobec nemam, vyzeram, jak keby ma poriadne tresli lopatou po hlave, a to niekolkokrat. taka zbita do zeme 😀 😀 😀

shaarka
autor
20. jún 2009

anax, tak to je jake pekne. bambulky dvojicky? 😵

asi som to uz pisala, ale sa pochvalim, ze my sme boli poziadani o krstnych, februarovemu janikovi mojej kamosky. kraaasny chlapcek! 😵 😵 😵 ja to s detmi (malymi) velmi neviem, ale hadam sa naucim 😉

lenca.b
20. jún 2009

fuu baby to ja som teda riadne trdlo ja sa trapim koli 3kilam navyse ☹ normalne ma to teraz skrie aka som malicherna ...monika to doktori tak radi robia len ta posielaju dalej a dalej aby sa kazdy zbavil problemu ja som si s nimi tiez svoje preskakala ☹

anaxamon
20. jún 2009

moni kluud, mas dva tyzdne, porises to dovtedy lebo velmi chces 😉

shaar mam 173/100 😔 a vyzeram priblizne furt rovnako ako na svadobnych fotkach (makeup si odmysli 😀 ) jo do tohto kostymu sa chcem dostat zas, teda vrch je ok ale sukna je mala 😖
http://www.mojasvadba.sk/album/view.php?vImageI...

tinika
20. jún 2009

a ja mam 158cm a vazim teraz 68,3 😅 a to som vazila 49 pred par rokmi

tinika
20. jún 2009

a u nás take suprove obchody nemaju, bud na veelmi velke dievky alebo na suche vyzly

anaxamon
20. jún 2009

shaar to je super, ja som tiez krstna mojmu synovcekovi🙂 to je take zlateee decko, ja sa neviem vynadivat na jeho fotky na nete...take pekne decko sme v rodine snad este nemali 😀

lenca vies to je tak, kazda sa trapime koli tomu so mame navyse, kazda ine cisla 😀

anaxamon
20. jún 2009

tini no mala by si sa vybrat na nakup do ba 😀

monika0001
20. jún 2009

no ja idem pohšadať moje foto spred roka. počkajte.. to len uvidíte... 😲

tinika
20. jún 2009

jeeej moj hafan na prvykrat sadol ked som mu davala piskotu, este sa to nepodarilo na prvykrat

a ja som niekedy nosila 36 ☹ a vadi mi to ale najviac ma stve ze do m na furt mama rype s brachom jakeby som nevedela ze mam o 20 kilo viac

anaxamon
20. jún 2009

tini ked do mna niekto rype koli vahe viem sa tiez dost nastvat a bud sa rozculim alebo sa rozplacem, vacsinou to uz nerobia... 😔

tinika
20. jún 2009

no anax drahy nakup by bol ist cez celu republiku, to si mozem dat rovno usit na mieru hihi
ale nastastie vo vyhliadke ziadna svadba... a ja chodim sportovo, keby aj teraz bola nejaka svadba, tak kedze som tehu ta nejak by som to prezila hihi

monika0001
20. jún 2009

http://pokec.azet.sk/macko0001?i9=20729f270c67&...

ked kliknete na toto vidite fotky, či treba heslo?

shaarka
autor
20. jún 2009

leni, tak som rada, ze sme ti pomohli uvedomit si 3 kila 😀 😀 😀

tinika
20. jún 2009

no mne je tiez do plaču a ma to stve ze vtedy aj muz sa postavi na ich stranu, zabuda vtedy ze hovoril ze ma bude lubit aj keby som sa gulala a aj tak mi hlava bude trčat. Proste ma to stve a nemam veľa času na cvičenie a som aj leniva. sak som sportovala a aj tak som neschudla, len si udržala postavu. Teraz uz mam pol roka tu istu vahu čo je uspech a vobec som necvičila, jem vsetko ako doteraz tak myslim ze určite som tolko pribrala od tej alergie, co som furt mala hnacky, lebo ten polrok si na to davam bacha, skoda ze to nezistili skor no snad sa mi podari po porode niečo zhodit aby som nemala komplexy a problem co si obliect kazde rano

anaxamon
20. jún 2009

moni a ktore su spred roka?

monika0001
20. jún 2009

hm..vy to nevidite... inak to musim urobit..

shaarka
autor
20. jún 2009

komplexy... presne tak. ked sa vidim na ulici v odraze budovy alebo na zastavke, tak sa nespoznavam. v hlave sa vidim inak. tak, ako sa citim, ako vladzem... 😒 no co uz. mozno je to stitnou zlazou 😀 😀 😀

tini, ty si nieco chcela poradit so psikom, ze?

tinika
20. jún 2009

moni videla som fotocky

anaxamon
20. jún 2009

tini myslim ze po porode urcite schudnes, proste dieta ti da zabrat, hlavne ak ho budes dojcit

monika0001
20. jún 2009

anax - ten zamknutý Monika.. tak som vyzerala ja minulý rok...
helso netusim ake tam musim zistit.. chvilocku..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre