• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

9. januára 2017 
No ja som brala Calibrum a nepomohlo,lebo mi zistili endo.
21. jún 2009 o 21:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jane calibrum su len vitaminy nie?
21. jún 2009 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ahojte :slight_smile: divadlo bolo mile, take light. boli sme na Vsetko o muzoch :wink:
mata, ak cyklus nemas, tak cajiky asi nepomozu. ale skus... mozno mas len nejaky blok a priroda pomoze.

osobne si myslim, ze vitaminy prd pomahaju na otehotnenie, ale zas neuskodia :grinning:
21. jún 2009 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nely ale pytala sa aj na nejake tabletky pre otehotnenim.
21. jún 2009 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
kazdy sme asi individualita a kazdemu ine pomaha, ine skodi.
mne teraz pomaha studene granko a pukance. na plet a vahu mi to sice skodi, ale na dusu je to ako balzam. :grinning: baby, neboli ste niekto na endokrinologii? co sa robim na takom vstupnom prvom vysetreni?
21. jún 2009 o 21:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
shaar nebola ale ma tam ist asi aj monika
21. jún 2009 o 21:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cafko,ja uz som bola na endokrinologii,davno pradavno,aaa aj ja sa mam ist objednat,mna tam poslali koli stitnej zlaze ze ci je v poriadku...
aaa nepamatam uz,co sa tam robilo,ale nic strasne :wink:

shaarka,takze ste boli na malej scene..vydela si uz secko o zenach?

..aj ja si myslim,ze vitaminy nepomahaju na otehotnenie,ale na to aby sa organizmus pripravil na to,ze vytvori zdrave babatko...ja papam kyselinu listovu uz niekolko rokov...a nepomohla na tehotenstvo :wink: a moj mm uz asi pojedol secko a profertil papa uz asi rok a pol vkuse...
21. jún 2009 o 22:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky nespite este :slight_smile:
21. jún 2009 o 23:20  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
samozrejme ze nie :slight_smile:
21. jún 2009 o 23:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte

tak po dnesku sa mozem pridat do temy o PCO, o Ferticentre, o IVF a o muzskej neplodnosti..."uzastny" den... :rolling_eyes:
22. jún 2009 o 13:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Chcem sa opytat, ci pri beznom hormonalnom profile, ktory sa robi 23den cyklu zisti lekarka, ci by som bola tehotna ....... ? / ked zistuje prolaktin, estrogen a progesteron /..... Tehotentvo sa da zistit len testom z krvi, kde sa zistuje HCG ? alebo aj nejake ine latky sa v tele menia....
22. jún 2009 o 13:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
anax, ta co to? :confused:
22. jún 2009 o 13:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
shaar boli sme na vysetreni vo ferticente(car)....a asi tak ako pisem vyssie to dopadlo.. :rolling_eyes:
22. jún 2009 o 13:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
pipussa, tehotenstvo len mnozstvom HCG v krvi.
22. jún 2009 o 13:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
anax, mas za sebou uz aj hormonalny profil?
aj ultrazvuk?
aj spermiogram?
22. jún 2009 o 13:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
shaar na horm este pojdem aj man. na urologiu+este kontrolny sprm.(treba k ziadosti IVF) inak vsetko je spravene...som z toho vsetkeho v soku (hlavne z PCO).. :frowning2:
22. jún 2009 o 13:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
anax, ale stale neviem, na akych vysetreniach si bola.
a PCO nie je taka strasna vec... ved si pisala, ze menzes mas, nie?
22. jún 2009 o 13:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
boli sme na vstupnom pohovore vo ferticentre, kedze sa nam nedari a mna nebavilo uz cakat. Urobil mi sono vajecnikov z sondou, mam tam 25mm neprasknuty folikul (som 24 DC), nasledne zhodnotil ze mam oba PCO (menzes mamvam pravidelny), manzel bol na spremiograme, s diagnozou oligo...neviem presny nazov, prosto malo pohyblive spermie a a tie co su pohyblive len na mieste ci do stran..poslal jeho na urlogoiu mna na horm. profil, s tym ze sa zopakuje spermiogram, ale zatial to vidi,na IVF..(ak som spravne pochopila filikuly mi nepraskaju, neviem co je retinovany folikul.. :pensive:)
22. jún 2009 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
anax, na prasknutie folikulov je tu pregnyl, neboj. ten zabral kazdemu (okrem mna) :grinning:
pravdepodobne skusite este inseminaciu, ak sa spermiogram nezlepsi. ak pravidelne menstruujes, tak nepojde o ten najtazsi pripad PCO. aj folikuly ti same rastu. mozno bude stacit len laparka :wink:
drzim palce :slight_smile: a vitaj v klube :grinning: :grinning: :grinning:
22. jún 2009 o 14:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nie shaar to vylucil ak myslis inseminaciou IUI, lebo spermie nie su ok

laparku neni treba to povedal hned dr. snad mu mozem verit...ved si ho tu hodne chvalia

jo a dakujem za "privitanie" do relaneho klubu zivota :grinning: :grinning:
22. jún 2009 o 14:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
anax, tak neviem... no.
podla toho, co som zazila, skusila a docitala sa, - ak si mala na 24.DC takyto krasny folikul, tak asi nepraskol. nepraskol bud kvoli hormonalnej nerovnovahe (na to ti staci pregnyl) alebo kvoli tomu, ze mas skornatene vajcniky (na to treba laparku). iny dovod nepoznam.
na IUI sa spermie mozu aj ocistit, pretriedit. spermiogram sa okrem toho meni, treba aspon 3 spermiogramy, aby sa dala seriozne stanovit diagnoza. spermie zreju 72 dni, preto je spermio dorbe urobit po 3 mesiacoch.
retinovany folikul je podla mojich vedomosti nieco ako este neprasknuty.
22. jún 2009 o 14:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
shaar on povedal ze dalsi spermiogram minimalne o dva tyzdne, to vraj staci...neviem ci nemame rozne informacie, resp. ti lekari, v zasade je mi to jedno, sme rozhodnuti sa riadit tym co nam tu povedia...a dufam, ze ci uz prirodzene alebo aj umelym, raz budeme mat potomka :wink:

akurat ma stve to ze urcite som tie PCO mala dlhsie, a na preventivky chodim, a moj gyn. ma nikdy na nic podobne neupozornil...
22. jún 2009 o 14:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
pokial ti nerobili vaginalny UZV, tak nebola moznost to zistit, kedze mas menzes.

a jasne, ked doverujes lekarovi, tak nech sa paci. ale to, co som pisala, nie su vymyslene infosky. tvoj Dr si asi mysli, ze spermio bol nahoda, alebo ze bol chlap v strese...

takze idete na to? :grinning:
22. jún 2009 o 14:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
neviem shaar na zaklade coho on povedal ze dva tyzdne, ale ja som aj inde o tych dvoch tyzdnoch citala, tri mesiace mi pridu ako straasne dlha doba...ked by som si k tomu mala priratat dalsie mesiace na cakanie neviem coho...proste fakt, musim to povedat tak sprosto ale suri mi to :grinning: :grinning: :grinning:
22. jún 2009 o 14:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj kocky...

Anax necitam tu dobre spravy , mrzi ma to....vsetky sme ale na jednom koni... a verim ze sa nam to raz podari... len trpezlivost a nestracat nadej....

Shaari ty mas teda quantum informacii....za chvilku budes odbornicka...nestudujes to nahodou? Bola by si urcite dobra. :slight_smile:
22. jún 2009 o 16:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lybba presne sme vsetky na jednom koni...teraz sa mozem vazne citit ako spravny clen klubu:slight_smile: este tak tri dni ma to bude trapit a ako sa poznam potom sa nad to povznesiem, bo si vymyslim zalozny plan ako dalej:slight_smile:))
22. jún 2009 o 17:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
O tom nepochybujem Anax , my zeny sme schopne vymysliet riesenie aj na neriesitelny problem.... nezufaj...vsetci si musime niecim takym prejst...aby sme si vazili to potom dostaneme....lebo vieme aka tazka cesta k tomu je....podla mna ma vsetko svoj skryty dovod...a skor ci neskor sa dopracujeme ku stastiu...tak ci onak
22. jún 2009 o 17:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lybba tak nejako ako si to napisala:slight_smile:))

a inak ako s amate vsteky ostatne? aky ste mali vy dnes den?
22. jún 2009 o 18:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
he no mam dojem ze nas tu moc dnes nieje teda teraz nas tu moc nieje, ja tiez len oskakujem od prace ked mam chvilku....
22. jún 2009 o 18:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte co nove?
jak si tu zijete?
ja som sa sem zapatrosila nachvilku :grinning:
22. jún 2009 o 18:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok