Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

janemari
21. jún 2009

No ja som brala Calibrum a nepomohlo,lebo mi zistili endo.

nelynka
21. jún 2009

jane calibrum su len vitaminy nie?

shaarka
autor
21. jún 2009

ahojte 🙂 divadlo bolo mile, take light. boli sme na Vsetko o muzoch 😉
mata, ak cyklus nemas, tak cajiky asi nepomozu. ale skus... mozno mas len nejaky blok a priroda pomoze.

osobne si myslim, ze vitaminy prd pomahaju na otehotnenie, ale zas neuskodia 😀

janemari
21. jún 2009

nely ale pytala sa aj na nejake tabletky pre otehotnenim.

shaarka
autor
21. jún 2009

kazdy sme asi individualita a kazdemu ine pomaha, ine skodi.
mne teraz pomaha studene granko a pukance. na plet a vahu mi to sice skodi, ale na dusu je to ako balzam. 😀 baby, neboli ste niekto na endokrinologii? co sa robim na takom vstupnom prvom vysetreni?

janemari
21. jún 2009

shaar nebola ale ma tam ist asi aj monika

pipimiska
21. jún 2009

cafko,ja uz som bola na endokrinologii,davno pradavno,aaa aj ja sa mam ist objednat,mna tam poslali koli stitnej zlaze ze ci je v poriadku...
aaa nepamatam uz,co sa tam robilo,ale nic strasne 😉

shaarka,takze ste boli na malej scene..vydela si uz secko o zenach?

..aj ja si myslim,ze vitaminy nepomahaju na otehotnenie,ale na to aby sa organizmus pripravil na to,ze vytvori zdrave babatko...ja papam kyselinu listovu uz niekolko rokov...a nepomohla na tehotenstvo 😉 a moj mm uz asi pojedol secko a profertil papa uz asi rok a pol vkuse...

nathali
21. jún 2009

holky nespite este 🙂

pipimiska
21. jún 2009

samozrejme ze nie 🙂

anaxamon
22. jún 2009

ahojte

tak po dnesku sa mozem pridat do temy o PCO, o Ferticentre, o IVF a o muzskej neplodnosti..."uzastny" den... 🙄

pipussa
22. jún 2009

Chcem sa opytat, ci pri beznom hormonalnom profile, ktory sa robi 23den cyklu zisti lekarka, ci by som bola tehotna ....... ? / ked zistuje prolaktin, estrogen a progesteron /..... Tehotentvo sa da zistit len testom z krvi, kde sa zistuje HCG ? alebo aj nejake ine latky sa v tele menia....

shaarka
autor
22. jún 2009

anax, ta co to? 😕

anaxamon
22. jún 2009

shaar boli sme na vysetreni vo ferticente(car)....a asi tak ako pisem vyssie to dopadlo.. 🙄

shaarka
autor
22. jún 2009

pipussa, tehotenstvo len mnozstvom HCG v krvi.

shaarka
autor
22. jún 2009

anax, mas za sebou uz aj hormonalny profil?
aj ultrazvuk?
aj spermiogram?

anaxamon
22. jún 2009

shaar na horm este pojdem aj man. na urologiu+este kontrolny sprm.(treba k ziadosti IVF) inak vsetko je spravene...som z toho vsetkeho v soku (hlavne z PCO).. ☹

shaarka
autor
22. jún 2009

anax, ale stale neviem, na akych vysetreniach si bola.
a PCO nie je taka strasna vec... ved si pisala, ze menzes mas, nie?

anaxamon
22. jún 2009

boli sme na vstupnom pohovore vo ferticentre, kedze sa nam nedari a mna nebavilo uz cakat. Urobil mi sono vajecnikov z sondou, mam tam 25mm neprasknuty folikul (som 24 DC), nasledne zhodnotil ze mam oba PCO (menzes mamvam pravidelny), manzel bol na spremiograme, s diagnozou oligo...neviem presny nazov, prosto malo pohyblive spermie a a tie co su pohyblive len na mieste ci do stran..poslal jeho na urlogoiu mna na horm. profil, s tym ze sa zopakuje spermiogram, ale zatial to vidi,na IVF..(ak som spravne pochopila filikuly mi nepraskaju, neviem co je retinovany folikul.. 😔)

shaarka
autor
22. jún 2009

anax, na prasknutie folikulov je tu pregnyl, neboj. ten zabral kazdemu (okrem mna) 😀
pravdepodobne skusite este inseminaciu, ak sa spermiogram nezlepsi. ak pravidelne menstruujes, tak nepojde o ten najtazsi pripad PCO. aj folikuly ti same rastu. mozno bude stacit len laparka 😉
drzim palce 🙂 a vitaj v klube 😀 😀 😀

anaxamon
22. jún 2009

nie shaar to vylucil ak myslis inseminaciou IUI, lebo spermie nie su ok

laparku neni treba to povedal hned dr. snad mu mozem verit...ved si ho tu hodne chvalia

jo a dakujem za "privitanie" do relaneho klubu zivota 😀 😀

shaarka
autor
22. jún 2009

anax, tak neviem... no.
podla toho, co som zazila, skusila a docitala sa, - ak si mala na 24.DC takyto krasny folikul, tak asi nepraskol. nepraskol bud kvoli hormonalnej nerovnovahe (na to ti staci pregnyl) alebo kvoli tomu, ze mas skornatene vajcniky (na to treba laparku). iny dovod nepoznam.
na IUI sa spermie mozu aj ocistit, pretriedit. spermiogram sa okrem toho meni, treba aspon 3 spermiogramy, aby sa dala seriozne stanovit diagnoza. spermie zreju 72 dni, preto je spermio dorbe urobit po 3 mesiacoch.
retinovany folikul je podla mojich vedomosti nieco ako este neprasknuty.

anaxamon
22. jún 2009

shaar on povedal ze dalsi spermiogram minimalne o dva tyzdne, to vraj staci...neviem ci nemame rozne informacie, resp. ti lekari, v zasade je mi to jedno, sme rozhodnuti sa riadit tym co nam tu povedia...a dufam, ze ci uz prirodzene alebo aj umelym, raz budeme mat potomka 😉

akurat ma stve to ze urcite som tie PCO mala dlhsie, a na preventivky chodim, a moj gyn. ma nikdy na nic podobne neupozornil...

shaarka
autor
22. jún 2009

pokial ti nerobili vaginalny UZV, tak nebola moznost to zistit, kedze mas menzes.

a jasne, ked doverujes lekarovi, tak nech sa paci. ale to, co som pisala, nie su vymyslene infosky. tvoj Dr si asi mysli, ze spermio bol nahoda, alebo ze bol chlap v strese...

takze idete na to? 😀

anaxamon
22. jún 2009

neviem shaar na zaklade coho on povedal ze dva tyzdne, ale ja som aj inde o tych dvoch tyzdnoch citala, tri mesiace mi pridu ako straasne dlha doba...ked by som si k tomu mala priratat dalsie mesiace na cakanie neviem coho...proste fakt, musim to povedat tak sprosto ale suri mi to 😀 😀 😀

lybba
22. jún 2009

Ahoj kocky...

Anax necitam tu dobre spravy , mrzi ma to....vsetky sme ale na jednom koni... a verim ze sa nam to raz podari... len trpezlivost a nestracat nadej....

Shaari ty mas teda quantum informacii....za chvilku budes odbornicka...nestudujes to nahodou? Bola by si urcite dobra. 🙂

anaxamon
22. jún 2009

lybba presne sme vsetky na jednom koni...teraz sa mozem vazne citit ako spravny clen klubu🙂 este tak tri dni ma to bude trapit a ako sa poznam potom sa nad to povznesiem, bo si vymyslim zalozny plan ako dalej🙂))

lybba
22. jún 2009

O tom nepochybujem Anax , my zeny sme schopne vymysliet riesenie aj na neriesitelny problem.... nezufaj...vsetci si musime niecim takym prejst...aby sme si vazili to potom dostaneme....lebo vieme aka tazka cesta k tomu je....podla mna ma vsetko svoj skryty dovod...a skor ci neskor sa dopracujeme ku stastiu...tak ci onak

anaxamon
22. jún 2009

lybba tak nejako ako si to napisala🙂))

a inak ako s amate vsteky ostatne? aky ste mali vy dnes den?

lybba
22. jún 2009

he no mam dojem ze nas tu moc dnes nieje teda teraz nas tu moc nieje, ja tiez len oskakujem od prace ked mam chvilku....

nelynka
22. jún 2009

ahojte co nove?
jak si tu zijete?
ja som sa sem zapatrosila nachvilku 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre