Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

pipimiska
6. máj 2009

..dobre ranko.moj plan na dnes navstivit babku,narodeniny ma moja zlata,aa potom trosku popracovat,aaa potom grilovat 😵

...aky plan na dnes kujete vy?

nelynka
6. máj 2009

ahoj pipi

moj plan?
ist na elektraren dojednat splatky nedoplatku a znizit zalohove platby, potom do banky nieco poriesit s hypotekou a potom sa nejako poflakat do vecera

ogeletka
6. máj 2009

Ahojte. Ja mám dnes jasný plán.Navariť a do večera už robiť iba nič.A večer?Hurá do nočnej 😖 Včera mi prišla mrcha.Tolko bolesti si nepamätám.Neuveriteľne ma bolelo brucho.Dnes je to už lepšie.Takú bolestivú menštruáciu si už dávno nepamätám 🙄 😢 Žeby to bolo liekmi?Beriem metfogammu3x850 a duphaston 3x1(16-25DC).

shaarka
autor
6. máj 2009

ogeletka, ten metfog... daco, ten je na co? a dokonca tri duphastony? no teda... na co sa liecis?

ja mam plan: anglina, praca, ist domov, nakupit, nieco uvarit (alebo aspon salat), zasit nohavice, a nezaspat pri telke ako posledne dva vecery 😀 a pomilovat sa konecne s muzikom 😅 😅 😅 lebo zajtra mam na plane menstruovat 😀 😀 😀

ogeletka
6. máj 2009

shari perfektný plán 😀
Metfogamma je metformin,siofor(zvýšená hladina cukru v krvi)
Primárna sterilita je moja hlavná dg.

shaarka
autor
6. máj 2009

jaaaj ten metformin, co mi moja dr nechce dat! 😠

ogeletka
6. máj 2009

Prečo Ti ho nechce dať?Mne ho nasadila endokrinologička.Moja gynekologička ma len siloumocou chcela dotlačiť na laparku. 😠 Ale som sa nedala 😎 A tak čakám až zaberie liečba,a dajú mi klomifen citrát Asi to už bude teraz po odberoch,výsledkoch, začiatkom júna

tinika
6. máj 2009

nely, nie, viem ze 30 dní, ale moja mamina tam robí a viem ze v maji posielaju peniaze, vies to maju vela, to nestihaju a to sa neviem ako berie, vies ked ma xy klientov

nelynka
6. máj 2009

tini jasne, ale nemaju oni potom za to nahodou aj penale podla nejakeho zakona? nejake percento z vratenej ciastky tusim to je..

tinika
6. máj 2009

nelynka neviem ako to je ale vzdy to vracali az v máji, oni asi maju 30 dni od kedy to dostane spravkyna, vies ty odnesies danove, ale to sa este musi zoskenovat a prejst systemom do pc aj fyzycky ku spravkyni a od vtedy asi 30 dní

nelynka
6. máj 2009

nie, 30 dni od prijatia ziadosti, cize rozhoduje razitko kedy to prijali oni na danovom..samozrejme plynie ta lehota az od 1.4. lebo do 31.3. je cas na podanie danoveho..

tinika
6. máj 2009

Nely ale to vies, urady, este to spravca musi posunut na usek kde to davaju ako uhrady
no ja nemam dobre spravy ohladne mojej prace, síce ešte mesiac som v starej bo sef este nema nahradu ale v tej novej sa to akosi pretahuje a pretahuje, neviem čo mi povie muz na to ze bereme hypo a nemam prachy

nelynka
6. máj 2009

no tini, nic moc, cakate babo, nemas istu robtu..a idete brat hypo..vela stastia 😀 😀

janemari
6. máj 2009

CAute som tu,idem docitat.

flyangel
6. máj 2009

ahojte kocky 😉

janemari
6. máj 2009

Uz som docitala.Ako sa mate?

flyangel
6. máj 2009

jane ty mas novu fotku 😀

janemari
6. máj 2009

Fly ano myslim,ze vcera som si ju zmenila.A ty si kedy das fotku? 😉

flyangel
6. máj 2009

jooj ta ja som mala dlho ale dala som ju prec lebo inu som chcela dat a od vtedy mi zblbol pc a obrazky a fotky mi nechce vlozit nikde 😒

janemari
6. máj 2009

fly ☹

mimomu
6. máj 2009

ahojte 🙂

nelynka
6. máj 2009

caavte, ale sa vas tu zbehlo 😀

mimomu
6. máj 2009

co porabte slecinky moje?
ja idem hodit sprchu a ideme s malou snurkovat..... 🙂

janemari
6. máj 2009

No ja som tu uz dlhsie a nikde nikoho.Ja pojdem tiez hodit kupel a potom sem docupitam.Dufam,ze zase zdrhnete 😀

mimomu
6. máj 2009

ale jane....neboj do 20.00 som tu 🙂

janemari
6. máj 2009

mimo no dufam,ze to stihnem 😀 Cakam na mm o chvilu pride z prace,trsku som zakurila lebo je zima a prsi.Takze do vane vleziem asi az okolo 19.15 a budem tam dlhooooo 😅

nelynka
6. máj 2009

jaaaj ako by som ja sla do vane jaaaaj..musim pockat este chvilku kym sa vytiahne septik a pojdem aj ja konecne jaaaaj romantikus

anaxamon
6. máj 2009

ahojte ako sa mavate?🙂)))

mimomu
6. máj 2009

ja s dnes len osprsim 🙂

janemari
6. máj 2009

nely nielen romantikus ale hlavne relaxus.Tak ja ideeem.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre