Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

scarlette
27. jún 2009

no som spat, som musela ist trosku upratat chodbu a tak...
babulky dnes som si dala zavazok ze budem oddychovat a taksa vyvalujem na gauci a cumim sem aj na harrryho pottera 😀

flamenga
27. jún 2009

shaarka podľa výtoku, bolesti vaječníkov medzi 11-13 DC a podľa kŕčka teraz a predtým ani veľmi nepripúšťam, že by ešte len bola 😀

Farbu? Loreal, mango

shaarka
autor
27. jún 2009

scar, len ty pekne oddychuj, nielen zavazky si davaj 😀
pozeram, ze to uz su styri hodiny. uf. mal aby som ist s jellou von.
nely, teraz som vyhudila jednu policku v skrini, kde mam nejake plavky a pyzama, tak pozeram, ze na co vsetko som zabudla. zajtra budem asi upratovat, secko, co ma napadne.

nelynka
27. jún 2009

uf to mas toho tolko?
ty jo, ja mam dvoje plavky, dobre su mi jedne 😀 lebo z druhych mi trcia ciciny vonku 😀 😀
ale upratat treba, povyradovat setko stare a uvolnit miesto novemu 😀 😀 😀

scarlette
27. jún 2009

sharka IP 😉

flyangel
27. jún 2009

caute kočky 😉 ako sa mate?

shaarka
autor
27. jún 2009

nely, nakupila som si nejake bikiny, ale sranda je ta, ze ani v jendnych sa neodvazim ukazat ani MM, nieto ostatnym niekde na kupku alebo kde. 😀 😀 😀 idem robit brusaky, hned som spat 😀 😀 😀 😀 😀

nelynka
27. jún 2009

ahoj fly, co my..ty sa pochval? co mas nove?

shari aj ja si sem tam zavicim ale tiez by som sa neukazala pri vode nikdy a len preto lebo sa mi narobili strasne strie na stehnach a neviem sa ich zbavit.. ☹

flyangel
27. jún 2009

No Nely celkom ok...vcera som bola na damskej jazde..lebo mm mal nočnu...tak sme sa super zabavili 😀 no ja este nemam nove bikiny lebo neviem kam pojdeme tento rok...tak uvidime ci sa mi oplati kupovat nove plavky 😵 ja nastastie nemam kilá navyše ale na stehnach aj ja mam slabe strie ale to mam od puberty kedy som zacala rychlo rast a priberat 😅

scarlette
27. jún 2009

nelynka na strie odporucam olej od weledy, je to sice ze pre tehotne ale ucinok ma... mne pred par rokmi strasne narastli prsia a samozrejme sa mi porobili az fialove strie, natierala somsa kazdy den par mesiacov a na prsiach nic nevidiet, musi sa paradne hladat... 😉

nelynka
27. jún 2009

tak..treba sa zabavit...aj ja som chodila ked mm robil nocne..
som citala ze si mala tieniky na teste... 😀 😀

flyangel
27. jún 2009

Ano aj ich mam..ale podla mna to su skor take tieniky co neznamenaju tehu...lebo vobec nesilneju...a objavili sa pred ms a aj ms som mala...takze nic z toho..ale nerobim si z toho tazku hlavu...ved uz dajak bude 😉

shaarka
autor
27. jún 2009

tak ja strie nemam, lebo som priberala pekne pomalicky 😀 ale mam trosku celulitidu na bruchu 😖 fuj fuj
pipi mi zas napise, ze nech s nou idem do posilky 😀 😀 😀

shaarka
autor
27. jún 2009

fly, huuu? 😕 no teda. aj si ich odfotila?

nelynka
27. jún 2009

tak pokial nesilneju tak to budu asi len hormony...

flyangel
27. jún 2009

shaarka...na fotkach ich nebolo vobec vidno...takze som ich do albumu nedala...a asi vazne to budu len hormony...

shaarka
autor
27. jún 2009

hm. skor asi len "chyba" testov, ja si furt myslim, ze tam, kde by mala vyskocit druha fialova ciarka, je test z ineho materialu predsa, napusteny asi niecim, co farbou reaguje na hcg... tak preto reaguje aj na moc, ktory postupuje k druhej ciarke. fly, raz to musi vyjst, mozno uz nabuduce 😵 😵

nelynka
27. jún 2009

shari tak ja som prbrala raz dva, potom hned schudla kus a potom zase pribrala 😀 😀
a pri poslednom sa mi narobili hnusne strie na vnutre stehien, ale len tam...

fly pokial v rozpeti dvoch dni si nevidela silnet tak to budu urco len hormony..
a ake testy si robila?

flyangel
27. jún 2009

Sharka asi ano...aj ja som myslela..ze bud kvoli nejakej gyn.chorobe,alebo kvoli zlej kvalite testov...a nabuduce to vyjde a ak nie tak potom niekedy istotne ano...

shaarka
autor
27. jún 2009

fly, jasneeee 😵 😵 😵
prave pozeram na jojke kralovna xxl 😀 sranda je, ze v amerike su bud stihli ludia alebo potom megatlusti 😅

flyangel
27. jún 2009

shaarka ten film som videla predvcerom vecer 😀 Nely robila som si Pepino a via med..

nelynka
27. jún 2009

tym neverim, tie mi ukazovali tiene vzdy 😀 😀
ja len mamatest, ten ked ukaze tien tak tehu si,,

idem ja na haluzky do lesa na hrasok bo uz je velikyyyy.. 😀

shaarka
autor
27. jún 2009

mne sa nahodou pepinovske tehutesty pacia. hlavne preto, ze za ne vyrobca nepyta take otrasne ceny. 😀

monika0001
27. jún 2009

aahojte...
vidim ze testy riesite.. ja spm sa bala kupit pepino test, bo je moc lacny.. Shaar myslis, ze za tu cenu su dobre?

mimomu
27. jún 2009

co sa tu nebodaj vsetky snazite byt tehu?

flyangel
27. jún 2009

Ja som si vacsinou vzdy kupila pepino lebo su dobre a vyhodne ale tie tiene mi ukazali aj via med aj rapid clear...takze su dobre... 😀 ved aj kondomy su od nich dobre 😀 😀

shaarka
autor
27. jún 2009

moni, viem len, ze ked je zena tehu, tak ckor ci neskor jej to ukaze akykolvek test s akoukolvek citlivostou. ak je pozkazeny, neukaze sa ziadna ciarka.
hehe. takze ak ukaze len jednu, je to preto, ze hcg nie je dostatocne vysoke. 😉

shaarka
autor
27. jún 2009

len mi povedzte, preco su ovu testy take drahe!!! 🙄

monika0001
27. jún 2009

no shaar to by aj mna zaujimao.. preto si ovu testy nekupujem..

mimomu
27. jún 2009

hu hu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre