Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

sweetberry
29. jún 2009

akurat som sa doplazila z prace strasny lejak az dvakrat ma zastihol ako na potvoru mi zmokol balik s ktorym som isla na postu.....hromy blesky u nas

sweetberry
29. jún 2009

a matulienka myslim si ze by ti mal vziat krv ale ja, asi by som navstivila ineho lekara 😉 uz len z principu

matulienka.d
29. jún 2009

ahoj sweetberry, no ja viem, všetci mi to hovoria, ale problém bol v tom, že som ešte na takomto vyšetrení nebola a nevedela som, čím môžem oponovať a čoho sa dožadovať. Teraz to už viem. 😉
A určite pôjdem k inému lekárovi. Ďakujem za podporu. Veľmi to potešilo.

sweetberry
29. jún 2009

nie je zaco ja som sa v milulosti stretla zase s problem co sa tyka ultrazvuku babatka bola som cez 3 mesiace tehotna a lekarka moja sa stale k uzv nemala aj ked som si ho pytala stale to odkladala a ja som sa citila neisto ci je vsetko v poriadku, bolo to cele take divne vtedy a tak som si dohodla vysetrenie u ineho lekara a ten mi bez problemov ultrazvuk urobil a bolo to krasne a ja som mala pokoj na dusi nakoniec som zmenila aj lekarku asi v piatom mesiaci tehotenstva, a starostlivost sa mi zdala o mnoho lepsia a preciznejsia.drzkam palceky!

tinika
29. jún 2009

sweet dobre si urobila, ja som tiez mala naprv lekarku a dorazila ma hned na začiatku ked som prisla prvykrat v 22 /a to sa ma chodit od 18 vraj pravidelne/ a ona sa pýtala že načo som prisla, este som tam bola asi rok a ked som začala robiť tak som sa pytala kolegyn a hned som si zmenila dokyho a som spokojna, ma aj utz hned tak nemusim sa terigat do nemocky ako u nej. hoci aj tak chodim aj do nemocky lebo som mala problemy na začiatku ale uz je to ok.

sweetberry
29. jún 2009

no ja som bola prekvapena ze mi neurobila vtedy ten ultrazvuk vobec s ami to nepacilo ked osm bola druhy krat tehu tak mi robila ultrazvuk hned a to som bola tehu len par tyzdnov a robila mi ho automaticky neviem preco sa k tomu ta lekarka vtedy tak stavala myslim si ze mas na to narok tak ako aj matka ma narok ziadat odber krvi na hcg.

sweetberry
29. jún 2009

kazdopadne pritomnost hcg matulienka mat zrejam bude kedze sa potvrdila citlivost testu na hcg ktory si robila, zalezi asi aj od stadia tehu aby na uzv lekar bol schopny aj vidiet plod mozno je v kratkom stadiu a treba pockat kym plod podrastie ale aj tak pristup niektorich nasich lekarov mi pride tak necitlivy a neprofesionalny nedostatok informacii opory a aby pacient odchadzal v klude spokojny ze ma dostatok informacii to by mal byt zaklad lebo na to su lekarmi.

sweetberry
29. jún 2009

lekar by mal byt aj schopny klasickym vysetrenim zeny rozoznat v akom stave je maternica a ci je tehotenstvo pravdepodobne alebo pravdepodobne nie je

matulienka.d
29. jún 2009

🙂
ohhhh, mnooo, tak ja neviem, ale fakt som si poctivo urobila tri testy každý deň jeden, hneď ráno a nemusela som čakať ani tie tri minúty, hneď som tam mala dve čiarky, ale on tam proste nič nevidí a ešte sa ma pýtal, že či tam naozaj boli tie dve čiarky, akoby som bola nejaká klamárka....Som sa cítila fest trápne. No a čo sa týka tej profesionality a citlivosti našich doktorov, česť výnimkám....tak to nejdem ani riešiť. Ešte si skúsim urobiť zajtra raz test a uvidím, ako čo. Ak ukáže dve paličky, pôjdem do lekárne, kúpim si vitamínky a pôjdem k druhému lekárovi.

sweetberry
29. jún 2009

matulienka ja chapem ako sa velmi tesis a ocakavas to dokaze pochopit najviac zena co by sa tesila a ocakavala ako ty 🙂))).....pevne verim ze je vsetko tak ako tuzis 🙂 strasne ti to prajem 😵 😵 😵 😵

flyangel
29. jún 2009

caute kočky...matulienka...urcite si kup dalsi test a vyhladaj ineho gynekologa...nech ti vezme krv na hcg....a uz ti meska mrcha?

anaxamon
29. jún 2009

bry vecer 😉

sweetberry
29. jún 2009

🙂

anaxamon
29. jún 2009

sweet ja ked som si teraz precitala co si pisala tak mam taku otazocku na ktoru neviem odpoved, ty mas sa sebou potrety alebo mas doma uz dietatko? 😕

sweetberry
29. jún 2009

ahoj anax mam 6 rocnu dceru a aj nieco co spominas mam za sebou

anaxamon
29. jún 2009

ahaa, no tak aspon som teraz o nieco mudrejsia🙂 ale je fajn ze aspon jedno ti vyslo 😉

ako sa vsetky mate?

ja som dneska tiez zmokla ako taka mys, ja este teraz susim vlasy, kedze fen nepouzivam tak potom im to trva a to som skoro pol hodiny cakala v nakupnom centre kym trochu ustane dazd a az potom som sla ale aj tak som premokla☹

sweetberry
29. jún 2009

ano je to tak ona je moja zachranna vesta vo vsetkom
ja som si poctivo dnes zehlila rano vlasy 😀 nuz domov som dosla ako pudel 😅

sweetberry
29. jún 2009

co vsetky cucite na panelak ? 🙄

matulienka.d
29. jún 2009

ahojkaj flyangel, no mrcha už mešká 7 dní a to u mňa vôbec nieje zvykom, vždy presná ako hodiny....akurát teraz a testy už boli tri a všetky pozitívne............uvidíme

anaxamon
29. jún 2009

ja vlasy nezehlim, ale mozno by som mala...aspon by som nevyzerala ako pudlik furt 😲 ale ked ja mam take vlasy napol po ocinovi, rovne a mastne a na pol po mamine ktora ma vlasy uplne kucerave 😀

anaxamon
29. jún 2009

matu inak napadla ma jedna vec a to ze ked nevidel nic na sone, moze to byt teoreticky mimomaternicove...co by nebolo bohvieco...preto by si mala cim skor isto nejake dalsie vysetrenie absolvovat 😉

matulienka.d
29. jún 2009

hm, aj ja totiž nad tým uvažujem, ako som prišla domov od doktora a to by veru nebolo bohvie čo.....

anaxamon
29. jún 2009

matu a to vysetrenie o tyzden rano to mas u toho povodneho doktora ci u tej druhej lekarky?

sweetberry
29. jún 2009

anax to je krasne ked mas vlasky prirodzene vlvate ale moje tie su strapate a zehelenim si ich nicis respektive nicim urcite ja to viem a aj vidim
a anax nesras s tym mimomaternicovym bohvie co to bolo za mileho lekara.....
a tie testy nech si nerobia srandu 🙂 zeeeeeeee nech su pravda aku mati chceees 😉
vsak a anax ak by to bolo pravdepodobne ako pises tak to by vazne bolo dost nezodpovedne od lekara kebyze neurobi vysetrenia aby sa vyvratili nejake neziaduce komplikacie.....hm? hm :( nie nestrasme okiii prosiiiiim vsetko bude oooookiii 😵 budeee 🙂))

anaxamon
29. jún 2009

jasne nechcem strasit len som uvazovala 😉

no vlnite su ale na zlych miestach..ale aspon mam z nich fun teda zo seba ked vyzeram obcas ako socha slobody 😀 😀

sweetberry
29. jún 2009

hahaaaa no posli foto anaxi 🙂 na to by som sa kukla 😀

matulienka.d
29. jún 2009

joooooooooooj, no uvidíme, jato musím vyriešiť čím skôr lebo takéto dohady ma len zbytočne viac a viac znervozňujú, práve čítam na nete, že ak je dobrý ultrazvuk už pri 4-5 tt sa dá vidieť aj mimomaternicové tehu....a mne tam nevidel vôôôôôôôôôôbec nikde nič....

inak ja by som strašne chcela mať vlnité vlasy a nie rovné droty ako mám....ale to je asi normálne...každý túži po tom, čo nemá, však?
😉

anaxamon
29. jún 2009

sweet to musim pohladat ale mozno mam daco na azete pojdem sa pozriet 😉

matu pozri sa zober sa a chod k dr. zajtra proste na blink tam chod a dozaduj sa riadneho vysetrenia ved to nie je sranda, takyto stres neprospieva ani tebe a ani fazulke ak tam je 😉

sweetberry
29. jún 2009

matulka len sa uz nestresuj boze ja viem ze teraz asi na nic ine nemozes mysliet urob este testik zajtra alebo ja neviem ja viem ze si prajes aby ten testik hovoril pravdua tu ze si tehulka vyhladaj co najskor ineho lekara lekarku nech uz sa tolko netazis nejasnostami 😉

no vzdy chceme asi to co nemame 🙂 vsak co sa tyka napriklad aj vlaskov teda ako radsej vlnite alebo rovne horsie je to s neidentifikovatelnym chemlonom na hlave 🙂)a ked zmokne s panom bohom

anaxamon
29. jún 2009

sweet nic rozumne nemam, takze sochu slobody v mojom podani neuvidis

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre