Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

mimomu
30. jún 2009

dakujem sweet,dnes bola poslednykrat v skolke,bolo to take dojimave,aj som si poplakala a ona sa len skerila a tak sa vytesovala.riaditelka bola suprova,popriala nam vsetko dobre v skole. 🙂

shaarka
autor
30. jún 2009

cauteeeee 🙂
mimo, tak to je teda zlom! a cez leto nebude chodit do skolky? ci nie je skolka? si uz nepamatam 😅

sweetberry
30. jún 2009

aj my sa chystame od spetembra do skoly

shaarka
autor
30. jún 2009

moni, este jeden odbornejsi odkaz pre teba:
inseminacia je inseminacia, nie je to umele oplodnenie ako take. na inseminaciu (IUI) ale potrebujes normalne ovulovat, potrebujes mat preukazanu ovulku. cize ak su pochybnosti, ci vobec bola, tak drzim palce, nech bola! IUI je urcite jednoduchsie a omnoho setrnejsie ako umele oplodenie 🙂

mimomu
30. jún 2009

sharr dnes je v skolke poslednykrat,potom prazdniny a mame doma skolacku 🙂 take dieta ako je ona by som dopriala vsetkym vam,je suprova 🙂 🙂 🙂
sweet a vy sa snazilkujete?
od septem.idete studovat?

sweetberry
30. jún 2009

shaarka ja sa vobec v tomto nevyznam nie sme az tak o krok vpred absolutne netusim ani co je UIU ani ako vsetko prebieha ak sa nedari...prvotne som chcela ze aspon spermiogram vysetrenie aby sme boli o cosi dalej mudrejsi a podobne so mnou su zase problematicke cykly

sweetberry
30. jún 2009

mimomu my este skolku mame..praddniny maju koncom jula a prve augostove dva tyzdne inak funguju dalej, ale malinka teraz nechodi do skolky lebo bola chorucka pred dvoma tyzdnami a babicka s dedom sa jej ujali tak v podstate uz prazdninuje ale pojdeme sa este do skolky isto rozlucit.
ano od septembra sa ide hor skola 🙂 som zvedava... 😀 na vsetko
a na to snazilkovanie som uz cosi napisala 🙂 som ta predbehla s tvojou otazkou na mna

mimomu
30. jún 2009

vy mate dieta?preco to nemas v pase?ako sa vola?kolko ma rokov?
take dolezite veci neviem?

sweetberry
30. jún 2009

kalamita otazok 😅 hihi nooo vsak 6 🙂 ako viktoria 🙂, vola sa Simonka 😵

mimomu
30. jún 2009

😀 😀 😀
jej,to keby viem......... 😉 vsak to je bomba,ze je tu niekto ako my 🙂
a od kial ste?a simi bola hned?

sweetberry
30. jún 2009

chcem sa opytat...napriklad na spermiogram...treba cez gynekologicku tieto veci riesit alebo moze sa rovno cez kompetentne centrum priamo ?premyslala som nad Iscare, trva nejak dlho nez urcia termin na objednanie? pokial viete poradit, dakujem 🙂

sweetberry
30. jún 2009

mimi Siminka bola zazrak co prisiel a bol tu 🙂
inak byvame v obci Chorvatsky Grob
a vy ste odkial bambulky? 😵

mimomu
30. jún 2009

sweet,ze vraj spermijky moze odovzdat aj urologovi,ale neviem isto.
my byvame v to-8 rokov 🙂
aj sesternici sa pred 3 tyzdnami narodila simonka 😉
swet aj pracujes,ci si domka?

sweetberry
30. jún 2009

mimi ja by som to radsej uz rieisla cez to centrum ked uz a urologa by sme tak isto museli hladat a netreba nahodou aj sprievodny listok od obvodneho ?a do toho centra treba nejake doporucenie ?nemuselo by nie....
pracujem mimi 🙂

anaxamon
30. jún 2009

ahojte🙂

sweet v iscare co viem chcu pre spg. nejake testy na pohlavne prenosne choroby z krvi, maju to na stranke...ale da sa objednat telefonicky a oni ti daju termin, nepotrebujes papier od nikoho

my sme boli vo ferticente na tzv. vstupnej prehliadke v ramci ktorej bol aj spg. a sono vajecnikov a vtedy to bolo cele zdarma, takze ak chces ist do iscare skus sa informovat na podobnu moznost 😉

mimomu
30. jún 2009

ja sa uz tiez chystam do prace,ale musim este zabehnut k notarke a vymenit malej balerinky,lebo su jej nejake velke 😕
vymenny listok ti da gynekolog,asi 🙂
ale ja sa velmi v tomto nevyznam,my sme momentalne v rezime,ked sa podari bude,ked nie tak nie,lebo sme to silili a nebolo to dobre 😒

mimomu
30. jún 2009

ahoj anax 🙂
shaar,poradujes? 🙂

sweetberry
30. jún 2009

ajooj,dakujem anax, vies nepoznam ziadne z tichto centier tak mi je tazko tvrdit kde je ist najlepsie ferticente sa ti ako pozdavalo?....ako to vsetko prebiehalo ak smiem ..
no my akurat to robime ze ja beriem antikoncepciu 😀 ale preto lebo mam strasny cyklus aj 60dnovy a antikoncepcia mi ho naslapala normalny a chodi mi menzes ako hodinky co to spravi ked to vysadim ci sa to vrati spat do starych kolaji netusim....no a mame profertil este chcela som ze si dam do poriadku cyklus, a na spg trebars po profertile apson 3 mes.uzivania..tiez sa mimi moc nevyznam vlastne asi vobec len z rad sem tram cosi zapocujem

anaxamon
30. jún 2009

sweet ak mas taky zly cyklus mala by si podla mna skor riesit ci nieje nejaka pricina v v tvojom tele a hlavne ak chcete otehotniet, su napr. kocky co maju podobne cykly necykly (spytaj sa napr. shaarky) a teraz sa liecia na vseliake syndromy a pod.

a ako to prebiehalo? no najskor sme vyplnilki dotaznik, potom sa s nami porozpraval dr. ze ako dlho sa snazime, co si predstavujeme a pod.,potom siel manzel na spg. a ja som sla na kozu a na sono vajecnikov, kde mi na moje prekvapenia diagnostikoval PCO 🙄

Dojem bol v pohodke, len ja som bola vysokovana z pco takze som potom uz velmi nedokazala uvazovat 😢

sweetberry
30. jún 2009

pco je .....
ja sa strasne bojim ist an tieto vysetrenia kvoli...ako to vysvetlit,poslem ip mozno sa vykokcem ? 🙂

madeline
30. jún 2009

ahojte babenky

sweetberry
30. jún 2009

ahoj madeline 🙂

anaxamon
30. jún 2009

pco si najdes cez google, je to syndrom polycystickych ovarii teda vajecnikov, folikul nedorastie a nepraskne ako by mal ale sa akoby zacysti...ale zas na druhej strane neber ma vazne a iste si neurcuj diagnozu sama😉

shaarka
autor
30. jún 2009

no caute
neporadujem, nejak je ticho. hadam nie ticho pred burkou 😀
sweet a ake mas problemy?
co sa tyka psermia, tak my sme boli v KE v statnom CARe, listocek som mala od svojej gyn., vypocitala som si menzes (este dobre, ze beriem lieky), objednala sa na den (nemaju plno, nebojte 😀 😀 😀 ) prisla tam, zavreli sme sa do jednej miestnosti, co sa nepouziva, sup sup a nechali tam kelimok. kluce sme doniesli sestricke, ona potom isla po kelimok a odniesla ho do labaku. vysledky boli o nejake tri dni. i ked nechapem preco, lebo spermie sa vyseruju ihned. asi kym dosli vysledky k lekarke, tak to trvalo tri dni 😀 😀 😀 doktorka v CARe napisala na listocek, ten som si vyzdvihla a odniesla gyndoske.

sweetberry
30. jún 2009

shaarka toto skor do ip neviem 🙂
tie cykly som mala take aj 60dnove tazko som si vedela vypocitat kedy dostanem proste ma to prepadlo raz na 45 potom 60 hocijako
hak mi pomohla mam mz uplne presne ako hodinky ale to nic enriesi lebo to vysadim a co potom.....brala som akurat od lekarky duphaston jeden cas inak sa to neriesilo nijak

madeline
30. jún 2009

sweet - ale ked beries HAK, tak v podstate u teba nedochadza k normalnej menstruacii, takze nemozes vediet, ci mas cyklus v poriadku

sweetberry
30. jún 2009

no madeline ked ju neberiem nemam cyklus v poriadku lebo mam velke prestavky nemam ich presne absolutne, vies ja som brala antikoncepciu asi od 14 tich rokov kvoli hormonom po operacii ktorou som presla, takze v podstate stale moje cykly od operacie boli upravovane hak ak rozumies, ked som dokojila skusala som hak ale pre bolesti hlavy bolo jedno aky druh hak som brala som hak 4 roky cca nebrala az teraz tento treti mesiac do tej doby som bez hak mala cykly 45 dnove i viac raz tak raz onak

sweetberry
30. jún 2009

😕 huhu

madeline
30. jún 2009

sweet - ale som sa zlakla 😀

anaxamon
30. jún 2009

sweet co nas strasis? 🙂)))

moni no co kedy ideme kurz absolvovat? 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre