Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

pipimiska
30. jún 2009

dobre ranko 🙂 ..dobre dobre,ja viem ze uz davno makate,ja len som sa prisla pochvalit,ze som pred chvilkou vstala 😝 😀 😀
..ja som nikdy hak nebrala,raz mi ho chcel jeden doki predpisat,lebo mi povedal,ze mam velmi malu maternicu,ze tak neotehotniem,aleze mi hak pomoze...no ale samozrejme ze som nenaletela gyndosovi isla som si to preverit k dalsim trom a samozrejme ze chujovina jak traky 😀

sweetberry
30. jún 2009

anax pusinkuuuu 😉 ja idem pomalinky z robotky a cosi este povybavovat a potom sa k vam pridem kuk anax 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 ja mam dnes skvely den 😀 ach jaaaaaj..ako ironia 😉 papenky a vam krasny dniceeeeeeeeeeek snad aj mne sa zlepsi 🙂)))pap

sweetberry
30. jún 2009

pipi este tebe narychlo bree ranko 😀

pipimiska
30. jún 2009

😀 😀 dik,a tebe chutny obed 🙂

siouxie
30. jún 2009

ahojte... že sa vám sem miešam...ehm 😎 shaarka, máme podobné skúsenosti (ja 10 rokov). Teda, ja som žiadne problémy v podstate potom nemala, ale dnes už by som si asi dvakrát rozmyslela, či sa tým budem toľko rokov pchať. Ale zase na druhej strane, niekedy to určite môže v niektorých prípadoch byť na chvíľu aj užitočné, len si myslím, že najmä u bezproblémových prípadov - teda zdravých žien a nie dlhé roky...

madeline
30. jún 2009

pipi - aj ja by som brala teraz vstavat, lebo dnes sa mi hrozne nechcelo z postele 😒

pipimiska
30. jún 2009

mad,nevadi,zajtra zostanes ty dlho spat,aaa ja vstanem skoro 😀

madeline
30. jún 2009

hmmm, asi nevyda a budem musiet znova vstat 😠

shaarka
autor
30. jún 2009

siou, no ved. zdrave zeny, na par rokov.
ale najlepsie je, ked HAK predpisu na "zrovnanie cyklu" - tak z toho sa teraz smejem, az mi tecu slzy. 😀
no ale vitaj a nieco nam o sebe napis, ruzova pani. 😉

cau pipi, take vuglarne slova pouzivas? soklo ma to, ale aspon som sa usmiala 😀
made, mna z postele vyhrabe pes. ked uz sa nudi.
vie, ze nemoze ist do postele, ale dojde k noham, zvali sa aspon prednymi labami a olizuje chodidlo. no a nevastavaj potom 😀

madeline
30. jún 2009

shaar - ja som mojho mala vycviceneho tak, ze si rano lahol do postele a spal kym som sa ja nezobudila ... kde su tie studentske casy 😵

anaxamon
30. jún 2009

nebudem uz na temu hak pisat...

robi sa mi herpes, od vikendu uz cislo tri..kedy sa mi to prestane vyhadzovat? ja si potom asik buchnem sampus 😀

pipimiska
30. jún 2009

shaarka,chujovina je nadavka? 😅 😅

inac kocky,huraaaa,zacali sa nam prazdniny 😀

madeline
30. jún 2009

anax - asi ta nepotesim, ale herpesu sa nezbavis

pipi - ako komu?

anaxamon
30. jún 2009

made tak to som tusila 😀 😀 uz 26 rokov to tusim...takze nevadi, na buchnutie sampusu si najdem iny dovod 😀

pipi ale sa mate, ale zas uz si zasluzite...nezavidim vam to ze si nemozete vziat dovolenku len tak hocikedy ale musite sa riadit prazdninami

flyangel
30. jún 2009

no shaarka este na margo Hak...ved to je smiesne ked povedia ze na urovnanie cyklu ti daju hak...preboha ved ake urovnanie cyklu???ked ani menzes nemas ani ovulku 😀 😀 😀 ahoj pipi 🙂

pipimiska
30. jún 2009

made,neboj ani mne nie,len mojej sestre 😀 😀 prave mi volala,ze ake ma vysvedcenie 😉

anax,no mne sa tiez tak dva krat do roka vyhodi ta svinka herpesacka,ale len vtedy citim,ze je organizmus oslabeny,napriklad aj na dovolenke sa mi vyhodil,lebo som sa casto opalovala,aa slnko zo mna bralo energiu.....

shaarka
autor
30. jún 2009

pipi, ty si ucitelnica?
anax, ok, ani ja. 😉
made, suhlasim. ten, kto herpes ma, bude ho mat vzdy. ale da sa potlacit. MM mal kazdy mesiac, odkedy sme sa zoznamili. ale potom sa nastahoval ku mne, zmenil zivotny styl (k horsiemu 😀 ), zmenil stravu a mal pravidelny sex. a herpes nemal vyse roka. 😀 potom vybehol zas. cim to asi bude? 😀

anax, MM ma teoriu, ze nechat ho vyjst, nic nanho nedavat, len susit a nechat ho odist. ze ked ho potlacis nejakym zoviraxom a cojaviem cim, tak coskoro vyjde opat. 😒

pipimiska
30. jún 2009

anax 😀 jeej kcela som byt ucitelkou,fakt,ale nieco v mojom zivote mi zmenilo moje plany,bol to moj mm 😀 takze,ja prazdiny nemam 😉

cauu fly 🙂

flyangel
30. jún 2009

No herpes simplex je hnusna guta...je to viris kt. zi je v CNS a tak sa ho uz nikdy nezbavis..akurat sa moze potlacit alebo vyhybat sa faktorom ktore herpes vyvolavaju...a pozor na sex v case herpesu....inac ziskate genitalny herpes.. 🙄

pipimiska
30. jún 2009

fly,cooo?fakt?ked mam herpes na puse,jak mozem dostat herpes na genitaliach?sak mu nebudem robit,to..vies co 😀

shaarka,no ja ked som ho neliecila zoviraxom,tak som ho mala skoro dva mesiace,od vtedy len zovirax,aa zhruba za tyzden neni.. 😉
ale je to fakt o zdravotnom style 😉 sama viem,kedy sa mi urobi,citim to v sebe..

pipimiska
30. jún 2009

fly,inac pocuj,ja som herpes nikdy nemala,chodila som aj s jednym co mal s tym problem,ale aj tak som ho nemala,a potom som chodila s inym,aa hned na druhy den sa mi urobil herpes...potom mi on povedal,ze ma s tym problem,...asi to je tak,ze niekto je prenasacom a niekto nie..?hm?

anaxamon
30. jún 2009

ja nan nepouzivam ziadne gebuziny bo ziadne nezaberaju, preto mam uz aj cislo tri...mne musi prejist...jedine co nan zabera je b komplex a v podstate sa skoro predavkovat v tie dni..dnes som si zabudla dat...tak mam hned novy..

ja mam herpes hned ako zjem nieco v nejakej menej lepsej restike (v sobotu sme jedli vo viedni v schnicelhause) a v nedelu som uz mala...takze tak..a to si vzdy pribor este sama cistim servitkom a tiez pohare...ale ked sa chce spravit nezabranim mu nijakovsky

pipi vidis, zas som sa raz sekla...pjepac 😅

siouxie
30. jún 2009

shaarka ďakujem 😉. Tvoja narážka na ružovú pani však ostane nevypočutá 😀 (možno časom...). Hmm, herpes nemám (našťastie) a inak sme v "stave riešenia" problémov so spermiami. Najprv mŕtvolky a málo, teraz málo a pohyb do strán. Aj keď z pár kusov sme sa dostali asi na 20 mega, ak mám správne info o vyčíslení počtu 8 kusov bv zornom poli.
Tak si ma sem dostala, spokojná? 😀 😀 😀

flyangel
30. jún 2009

Pipi ved tot ze sa nesmie mat oralny sex ak ma niekto herpes inac to tam dostane...a vraj to strasne boli... 😖 nuz a ano niekto je prenasacom aj ked herpes na puse nema...skratka to ma v organizme a ani o tom nevie 😕

anaxamon
30. jún 2009

aj pasovy opar je hnusoba hnusna...pre mna je to posrtach...ja som mala herpes uz aj na nose takze predstava ze sa to siri aj inde je sklucujuca...vtedy aj na tvar pouzivam iny uterak ak na telo... 😖

shaarka
autor
30. jún 2009

siouxie, pokial viem, mozes sa rozhodnut a nadalej dva roky len citat 😀 😀 😀

siouxie
30. jún 2009

mne by to vyhovovalo a keby som nemala dosť času, čo práve mám, inak by to ani nebolo. Ale už som neodolala, čo narobíš 😀

flyangel
30. jún 2009

shaarka ty pojdes na laparku?

madeline
30. jún 2009

anax - ja to mavam len v nose alebo na nose a mala som odskusany super uzasny gel (prekvapivo lacny) a zaberal na 95%, ale uz ho prestali vyrabat 😠 problem u man je totiz ten, ze mne sa to vyhadzuje pocas noci, takze rady typu: ked citis, ze ti to miesto brni, tak si to natri, nezaberaju. Ale tento gel bol super aj ked boli uz vyhodene pupienky.

anaxamon
30. jún 2009

mate nejake vhodne kamosky?

http://www.mojasvadba.sk/aboutus/hr.php

made mne zabera len ten b komlex a ked je herpes suchsi nie pupienkovy tak med

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre