Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

anaxamon
30. jún 2009

dneska v tej telke uz nic nejde a ani na amfiku nejde dobry film a aj tak je skaredo na letne kino...tak dufam ze tato tema dneska nezapadne prachom 😀

shaarka
autor
30. jún 2009

ahojte pusinky 🙂

flyangel
30. jún 2009

no cau shaari 😉 kde si sa tulala?

shaarka
autor
30. jún 2009

jeej. no kde. tak nemozem cely den sediet na nete. sme teraz skocili za nasimi, riesime stahovanie. starosti a starosti...
co sa tu deje? co porabate?

tini, no gratulujem k oknu. aspon mate nutene vetranie 😀

anaxamon
30. jún 2009

shaar vy ste ten byt uz predali ci preco riesite stahovanie? 😲

shaarka
autor
30. jún 2009

my chceme ist do vacsieho, nasi do mensieho. povodne sme si chceli tie nase dva byty prerobit a zobrat uver na podkrovie. je sice v strasnom stave, ale stalo by to za to. ibaze mame takych strasne ......!!! 😠 😠 😠 !!! ........... susedov, ze radsej pojdeme prec. a kedze sme v centre, ja som aj tak chcela odist. niekam, kde je na blizku skolka, skola, nejaky ten parcik so stromom a lavickou... a kde su aj ine deti. problem je len v tom, ze nas jednoizbak je v katastrofalom stave a nasich byt je tiez povodny, takze ziadna vyhra, co sa tyka penazi. no a este take vymyslame, ze nechceme ist do panelaku 😀

flyangel
30. jún 2009

shaari kde si nechas robit laparku?

shaarka
autor
30. jún 2009

aha, otazka bola, ze ci sme ich predali. nie. hladame zatial nieco nove, bud. tyzden pride realitak a pozrie byty. a potom sa uvidi, ze za kolko ich mame sancu predat... 😒

anaxamon
30. jún 2009

tak to rovno nejaky mini domcek🙂 ja viem ja viem..peniaze 😎 😀

shaarka
autor
30. jún 2009

anax, kosice asi nepoznas (alebo hej?), ale chceme nieco nizke, tehlove, najlepsie s vytahom a balkonikom, mame vytipovane ulice, ze kde. aby tam bol nejaky bezpecny dvor, obcianska vybavenost. a 3 izby, aspon 80m2 a dobru dispoziciu. a rekonstruovany, aspon ciastocne. a ked rekonstruovany, tak tak, aby sa nam to pacilo. plastove okna, biele steny, ziadne kikiriki kachlicky a dlazdice. ani nie vysoke naroky, ze? 😀 😀 😀 a navyse v dobrej cene a este ked k tomu bude garaz, tak uuuuuuuuuuuuu! 😀
😝 mozem len snivat.

shaarka
autor
30. jún 2009

cau fly, ja neviem.
mozno mi Dr nieco poradi. a ked neporadi, tak asi v saci. hm?
co by si odporucala?

anaxamon
30. jún 2009

nepoznam, bola som tam len raz ako tinedzerka...neviem si ich voobec predtavit...

podla mna mas normalne naroky, mala by som asik podobne...akurat ze ja ked sa uz budeme niekam stahovat tak budem chciet dom a hlavne zahradku 😀 😵

jo a snivat treba 😉

flyangel
30. jún 2009

No v Saci su dobry odbornici...a je to aspon sukromne a urcite krajsie zariadenie ako v Ke...nuz do Novej ti neodporucam ist...a v starej sa operuje s hrdzavym operacnym setom..takze tam tiez nieeee...akoze su tam tiez celkom fajn dr.ale najlepsie vraj v Saci 😉

shaarka
autor
30. jún 2009

mne tiez kamos ortoped vravel, ze v starej su kapacity, proste ze je tam fajn lekarsky kolektiv. ale mozno to plati len pre ortopediu 😀 takze do sace. hm... ze vraj sa tam treba objednat 2 mesiace dopredu. tak hned, ked Dr pride z dovolenky, nabehnem a poradim sa. august uz nestiham, v septembri mame robotu, a tak jedine ze oktober.
anax, ja dom nie, lebo v KE su za rozumnu cenu len dost od ruky. daleko. a to ja nechcem - aby som si deti vyzdvihla v skole a potom ich mala na krku. a ked raz ides dom, tak uz sa do mesta nevratis. to je dost neprakticke... ale zas - posles decka na dvor, hraju sa, mas 3 psov a do zahradky si ides obrat jablka, vytiahnut cibulku zo zeme a poliat paradajky. 😵
aaach jaj.

anaxamon
30. jún 2009

jj shaar ja mesto nemusim, nemam ho rada, staci ze do neho chodim denne za robotou...pre deti by som chcela podobne detstvo ako som mala ja ci moj manzel, v dome na zahrade 😉

sweetberry
30. jún 2009

ach som sa pozabudla pri jednej teme ma tie pribehy dako vtiahli

sweetberry
30. jún 2009

no ja som prezila cele detstvo v panelakovej dzungli v ba 🙂 az teraz byvam v domceku, zahradku si budem uzivat az nebude zahradka len kopou hliny 😀 a budem po nej behat ako vila polievat si kvietky 😀 a potajmo zasadim si nejaku tu jahodku a taaak a budme sa moct opalovat 😀 aj ked priznam sa nie som moc slnivy typ 😅 ale som rada,ye mame aspon plot ako taky a nechodia mi pred dom a spalnove dvere vykecavat a vyhulovat robotnici rano 🙄 to som zboznovala... 😎

flyangel
30. jún 2009

no áno...akoze aj v starej su ok doktori...ale myslim ze v saci je to lepsie o nieco

janemari
30. jún 2009

Ahojte prisla som vas pozdravit,davno som tu nebola. 😉

nathali
30. jún 2009

ahoj baby ako sa mate? a co nove? 😀

anaxamon
30. jún 2009

ja sa lucim idem do hajan papa

janemari
30. jún 2009

ako nathali?

anax dobru nocku.

nathali
30. jún 2009

jane ahooj ako sa mas? co mas nove 😀 😀

alzbeta.hod
30. jún 2009

ahojky jak se tu máte? dlouho jsem tu nebyla

nathali
30. jún 2009

alzbet ahooj ako sa mas??

alzbeta.hod
30. jún 2009

ahojky nathali: mám se dobře, no pořád stejně... teď očekáváme zda se nám mimi chytlo. A co ty?

nathali
30. jún 2009

no mne cysta co som mala nastastie zmyzla a mozme sa zacat snazit 🙂 tak vela stastia 🙂

tinika
1. júl 2009

Ahojte, hej mm sa smeje ze mame aspon automaticku klimu hihi
Dnes ideme nostit tehly, teda ja sa budem starat o neterku hihi ale mm aj brat so zenou budu nosit

barbike
1. júl 2009

Dobre rano vsetkym!
Poctivo som precitala vsetko co ste popisali 😉
Sweetberrry - my sme boli v Iscare bez krvi, bez odporucenia od gynekologa....ja som totiz na komplexnej prehliadke co nam platila firma v jednom sukromnom centre stretla gynekologicku co tam robi (v Iscare) a ta mi povedala ze sa mam objednat na tu vstupnu konzultaciu - ta je zadarmo. A tak sme sli, ona sa s nami porozpravala, urobili hned spermiogram (8,30 EUR) a uz aj hormonalny profil (zadarmon). Najblizsie tam ma ist mm na opatovny spermiogram a potom sa uvidi co dalej.
A co sa tyka toho ze vo ferticentre je to zadarmo - mozno je to len taky "obchodny tah" lebo Iscare je vyhlasena klinika a chcu si pritiahnut do ferticentra pacientov.

martina05
1. júl 2009

Ahojte , dobréééé ránko... Vidím, že včera sa tu sťahovalo.... My momentálne stavieme dom,
http://prodom.sk/?p=projekty&project=278&PHPSES...
špekulujeme ako vyjsť s peniazmi a nestať sa otrokom stavby so splácaním ďalších 30 rokov.....Dnes mám na programe vyberanie okien...
Diky za rady a názory na Ferticent a Iscare... Rozhodli sme sa s manželom, že do konca roku počkáme a ak sa nám bábo nepodarí, vrhneme sa na centrá...
Včera som dobrala druhú dávku ATB na ureaplazmu - Azitrox bolo mi s nich strašne zle. Mala som kŕče v žalúdku a točila sa mi hlava. Ešte ma čaká jedna dávka o týždeň. Keď ich doberieme ideme k lekárovi pre Clostyl ....

Mám jednu otázku, syndróm PCO sa dá zistiť klasickým vaginálnym sonom???alebo sú na to potrebné ďalšie vyšetrenia....??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre