Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nelynka
5. júl 2009

soni pisala si tu otazku do nasej temy ?
Opäť sa posnažíme ale až od(po) roku 2010

vcera vecer a dneska rano cca 5:21 a pozdejsie tam mas napisanu odpoved

mimomu
5. júl 2009

nooooooooo,tak to musis mat malo fotiek 😉
aky ste dnes mali den?

nelynka
5. júl 2009

mimo super, ja se nestezuju 🙂 slunicko, voda, to je moje 😀

alzbeta.hod
5. júl 2009

náročný a unavený den

mimomu
5. júl 2009

alzbet.a coze si porabala v nedelu,ked si unavena?

alzbeta.hod
5. júl 2009

to je právě to.... nic. Asi proto jsem unavená. Uklízela jsem včera a dnes jsem ani nemusela uvařit oběd

guginenka
5. júl 2009

ahojte baby. som tu prvy krat. dobre sa vas cita. clovek ma potom tolko nadeje, ze to konecne vyjde. vsetkym nam drzim palce.

mata1001
5. júl 2009

caute baby...co tu je nove?uz som tu daaaaavno nebola.je tu nejaka nove tehulka? 😉

janemari
5. júl 2009

ahojte peky nedelny vecer 😉

mata1001
5. júl 2009

ahpj jane asi sme tu len my dve.ako sa mas?

janemari
5. júl 2009

Ahoj mata,no nechcem to poriect,ale dobre.A co ti ako sa dari a co nove?

mata1001
5. júl 2009

vies co???ja stale rovnako.ziadna zmena.teraz som zacala brat estrofem tak dufam ze mi pomoze a 17 teho idem na kontrolu a chcela by som nech draheho posle na spermio,nech nepremarnim zase dalsi mesiac bez nic nerobenia.tie mesiace ale utekaju a u mna ziadny vysledok. 😢 😢 😢

janemari
5. júl 2009

No cas uteka a lekari vzdy maju casu.Ale musis cakat na kontrolu,dufat,ze estrofem zaberie a spermio robia dos rychlo.Neboj vsetko bude ok. 😉

sweetberry
5. júl 2009

shaarka tohto sa obavam aj ja tej "neovulacii" ☹

tinika
6. júl 2009

ahojte,
shaarka no u nas je les vsade okolo takze nemame problem ze kam 😉

anaxamon
6. júl 2009

pekny den prajem vospolok🙂))

dneska som nevyspata, dufam ze nebudem zla 😒

sweetberry
6. júl 2009

ajoj anax slniecko bud slniecko...usmeeeeeev 😀

shaarka
autor
6. júl 2009

😵 😵

nelynka
6. júl 2009

ahojte

anax ja som na tom nejako podobne, ale nie preto ze som nevyspata ale preto ze som uz prespata z toho volna..
uz mi hrabe z toho jednotvarneho zivota, uz potrebujem zmenu ☹

maca1111
6. júl 2009

ahojte baby aj ja snazim otehotniet ale volako sa nam nedari zatial......pred tromi mesiacmi som potratila ....ale teraz mam vsetko take ine po tom potrate... pred tym som vedela kedy mam dostat menzes boleli ma prsa a aj brucho trochu a teraz vobec nic...ani neviem kedy mam ovulaciiu..lebo ziadny vytok nic od potratu....viete mi poradit.....

anaxamon
6. júl 2009

sweet ale hej budem sa snazit🙂)) mala by som si brat priklad zo seba z minuleho stvrtka 😀

nel aj by som napisala ze ti zavidim, ale nie uplne vsetko 😔 ..sak vies...ale, aj nadalej drzim paste aby si sa skoro "potkla" o dobru pracu 😉

nelynka
6. júl 2009

maca, jediny kto ti poradi co je s tebou je tvoj gyndos...jeho by si mala v prvom rade oboznamit s tym ze si nevies rady, pripadne merat BT, pripadne ist na folikulometriu a tam ti presne zistia ci ovulku mas alebo nie...

anax ja viem..ja si niekedy zavidim a niekedy tiez nie..dakujem, budem to najblizsi mesiac potrebovat aby som stretla nieco lepsie 🙂

madeline
6. júl 2009

pekný deň sa praje 😉

nelynka
6. júl 2009

aj tebe mad 🙂

anaxamon
6. júl 2009

mam nove motto kocky 😀 😀

maca1111
6. júl 2009

no ale ja som mu to uz povedal aale ze az poroku snazenia moze nieco spravit.... bt som si merala stale rovnaka 2 mesiace.. ja uz neviem co mam robit

nelynka
6. júl 2009

maca, ocividne nevies co je meranie BT a ako sa meria, ked pises ze bola rovnaka dva mesiace..
na tvojom mieste by som zmenila lekara a cim skorej, nie je normalny ked ti povie ze az po roku snazenia..keby bol normalny tak ti to urobi aj bez toho aby ste sa snazili...
skus ovulacne testy, ak vies ako funguju

nelynka
6. júl 2009

anax krasne 😉

nelynka
6. júl 2009

o a maca aby som nezabudla, kolko ti po potrate povedali ze mas cakat? normalne sa caka az 6 mesiacov aby sa telo zregenerovalo..
aby sa vratilo do povodneho stavu ako bolo pred otehotnenim a potratom..

v kolkom tt si potratila?
kolko mas rokov?
a ako dlho ste sa snazili predtym ako si otehotnela?

anaxamon
6. júl 2009

nel vdaka, ale ktovie kolko tam ostane, kedze sa nalada moze zas rychlo zmenit ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre