Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
7. júl 2009

na intraku ma volali šš 😀

jaaaj, tak boli u nas dvaja realitaci dnes, sme vsecko prebrali, pokecali, byty poukazovali, cenu stanovili. este urobit par fotiek, skorigovat text a mozme vyplut inzeraty. este len teraz bude sranda. a to chceme ist na festak, mat tyzden dovcu, fotit svadby a ist na laparku. kazdy nieco, samozrejme nie vsetko spolu s MM 😀 😀 😀

shaarka
autor
7. júl 2009

hehe 😀 tak sa tesim na gulicku. a kde robis? na WK alebo FF? nehovor, ze nikde, ze doma na papieri. to mi nesmies urobit.

anaxamon
7. júl 2009

shaar doma na papiery🙂)) priebezne budem ale scanovat a bude daco zaujimave🙂)) tak ako som silne namotana na net tak silne viem niektore veci dal len na papier 😔

takze ste rozpehli akciu predaj bytu?

sweetberry
7. júl 2009

kokso ja mam dobru depku idem sa radsej od vas odpratat

anaxamon
7. júl 2009

sweet nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee nechod od nas pod este byt s nami nebudeme preberat bebene temy 😀 😀

kocky dneska som bola dobra, mala som na veceru len musli a mliecko 😀

sweetberry
7. júl 2009

som si pozerala teraz nove fotky na konikovi take dvojicky malinke a zase som v tom..teda nie v tom ...ja viejm tazko si stazovat ked sa v tom vezieme spolu

sweetberry
7. júl 2009

a depky aj z inych veci ja by som najradsej niekam usla
chyba mi tak strasne rodina 😔

anaxamon
7. júl 2009

sweet co si robis zle haa?? neokukuj ked ti to nerobi dobre....aleby ty si ako taky zavislak od heroinu, vie ze mu to nerobi dobre a aj tak si slahne 😖 😅 alebo ako?

anaxamon
7. júl 2009

sweet nevadi ja som mala depku vcera, ty mas dnes...podporime sa... 😉

sweetberry
7. júl 2009

nie som si ista proste uz nicim ja viem pisem tak neurcito ze ani mi nie je rozumiet
nekukam michaela moja nie je to tym
len sa mi rozpadli sny a rodina a snazim sa verit ze vsetko bude ok ale citim tu strasnu neistotu normalne ma to boli v hrudi

anaxamon
7. júl 2009

sweet nepisem o pohrebe, pisem o albume co si okukovala 😉

pockaj ako to myslis ze sa ti rozpadla rodina??? 😲 😲

anaxamon
7. júl 2009

ok sweet nebudem to pitvat...viem ze su temy ktore sa nehodia pisat semka...

no takze ak chces ostatn este so mnou ked nie tak dufam ze sa dobre vyspis a budes mat zajtra lepsi den 😉

anaxamon
7. júl 2009

inak keby ste chceli vediet, dnes som prekonala hranicu 12 tis. prispevkov 😀 😀

shaarka
autor
7. júl 2009

sweet, ani neviem, ako ta potesit. musis byt silna, ako inak 😒 ☹

anax, hej, rozbehli. konecne. myslim, ze ked sa nam podari prestahovat (co je este fakt dlllha cesta), tak to vylepsi aj nas vztah s MM, lebo nam tie stiesnene podmienky urcite nerobia dobre, to som si vsimla 😀

anaxamon
7. júl 2009

stiesnene podmienky nikdy nikomu neprospievaju...ved napr. ja sa necitim dobre ani vo vytahu 😀 😀

shaarka
autor
7. júl 2009

😀 😀
obcas, ked mam nerv, tak ziarlim na MM, ze ma lepsie obrateny stol (prac. miesto) ako ja - moze ockom kukat telku a ja sa musim otacat jak vadna a potom mam seknuty krk. 😀

anaxamon
7. júl 2009

tak to voobec neni fer, by ste si to mali inak zariadit, a teda jeden tyzden ma dobry flek manzel a druhy ty 😀 😀

minule som kukala nejake novostavby a som sa preklikala az ku kosiciam a ze jake pekne domcurky som tam videla ze stavaju ci idu stavat ci co a vtedy som si na teba spomenula ako sme sa bavili 😝

shaarka
autor
7. júl 2009

no hej, domcuriky. ja som ale najeko nastavena na byt. moja sesterka, polovicna srbka, byvala kedysi tam u nich v takej mini bytovke, takej tehlovej chutnej kococke, spolu s asi este piatimi inymi rodinami. a takych bytoviek milych tam bolo dokopy 4 ks. a v strede mali travnik, stromy, okolo parkovanie. decka mali super miesto na hranie, relativne bezpecne a stale si niekto vonku griloval. fakt super. 🙂

shaarka
autor
7. júl 2009

asi som straaasne nudna, ked uz nikto nepise. 😖

anaxamon
7. júl 2009

niee len som sa zakukala do finale rozlucky

anaxamon
7. júl 2009

inak take byvanie ako opisujes pre ludi co nechcu mat dom je podla mna uplna parada...

shaarka
autor
7. júl 2009

😀 ale to ide aj o urbanizmus, nielen o architekturu, ci dispozicku. ono je to trosku asi aj profesionalna deformacia, takze so mnou to bude este tazke 😀 jak furt, ze ano. 😉
anax, kolko si dnes rano namerala?

anaxamon
7. júl 2009

jasne shaar ja len laicky pohlad ty mas profi pohlad 😀

som namerala 36,4

shaarka
autor
7. júl 2009

a inak davaj pozor na tu nervozitu z nameranej teploty... ja som bola zo zaciatku taka zvedava, ze som sa v noci budila, snivalo sa mi, ze som zaspala a tak. no a potom som mala doslova vytlacenu vyssiu teplotu, namiesto klasickej po dobrom spanku. 😀 a co tvoj muz? vie, ze si merias? a kde si merias? strkas dnuka dolu? 😀 😝

nelynka
7. júl 2009

ahojte babule..

shari urcite ked sa prestahujete to bude lepsie o nieco, to vidim aj u nas..ako sme vypadli z garzonky...

anax ja uz mam davno po 15 000 😀 😀 😀

anaxamon
7. júl 2009

a tak ja som vedome neni nervozna, ale podvedome som sa zas bala ci budem pocut budik, to mam odvtedy co som si zmenila zvonenie 😀 ale sak to je dobra teplota celkom nie??

ale jasne ze vie, vsetko vie..on sa stara zas o take...este pred pol rokom mal dokonca vo svojom pc moj menzes kalendar a zaznacenu akoze potencionalnu ovulku 😀

shaarka
autor
7. júl 2009

stara? no teda... 😀 uplny opak toho mojho. a ta tvoja teplota je uplne ze vyborna. idealna. 😀

cau nely, vidim, ze vies, o com hovorim. akoze v praci mi chyba a po praci by som ho niekedy najradsej poslala na vychadzku 😀

anaxamon
7. júl 2009

awoj nel sak pockaj pockaj veci sa zmenia a nebudes stihat 😀 😀

anaxamon
7. júl 2009

hej tak ako pisem, to sa nemozem ani nahodou stazovat🙂)) len tie cigarety 😠

jooj shaaarka mi pochvalila teplotu...jooj jaky sviatok 😀 😀 😀 xixi

shaarka
autor
7. júl 2009

no vam musim povedat. poznate take musky, co sa podobaju na tie drozofily, ale este mensie su? a tie musky lietaju jak splasene dokolecka rovno pred ksichtom a obcas narazia do tvare a ked nedavas pozor, tak sa daju aj vdychnut. to je uplne ze na nervy! neviem, kde sa v praci v novom kancli beru, ale tak ma dozieraju, ze az. no sedim, kukam na monitor a lieta mi to pred ocami, ani to neviem zahnat, ani rozpucit a nakoniec to vdychnem? no uznajte. mali by mi dvihnut plat, kvoli takymto podmienkam 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre