Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

monika0001
6. máj 2009

noo pipi... ako?

pipimiska
6. máj 2009

noo podarilo sa 😵 ,ale tha dufam ze skutocnosti budu krajsie 😀

monika0001
6. máj 2009

kde si ich mozem kuk? mne sa moja dievka paci.... chlapček môže byť krajsí... chichichic

monika0001
6. máj 2009

hallooo....

monika0001
6. máj 2009

oki.. tak ja idem hajinky... prajem vam dobru a krasnu nocku.. ja ju bude mat asi aj fajn i ked som smutna.. vyslo mi v dvoch kvizoch ze som super, ze som vminava a viem sa vcitit a som cista ako jebtiska... chichic... je mi fajn a idem spat... asi... papapapapa

pipimiska
6. máj 2009

monik,mne sa tvoje dievcatko tiez celkom paci,tiez som sa smiala z chlapceka,aj moj ma risave vlasy 😀 ...ale ja moje neukazem,lebo fakt sa mi nepaci jak to urobili 😝 😝 😝 😀

..idem kuk nieco,vratim sa mozno az o pol hodku 😉 ******

monika0001
7. máj 2009

krásne dobré ránko sa praje a na líčka sa sladký božtek všetkým saje 😀 😀 😀 😀

O chvíľu idem ku tomu lekárovi.... hm...
papapapapapapapapapapaapa

tinika
7. máj 2009

moni držím palce

shaarka
autor
7. máj 2009

ahojte, tak uz som tu 🙂 trosku som popracovala 😀
och, ja ti tak zavidim, ze to uz mas vsetko za sebou (a zas ine pred sebou) 😵 😵 😵
mne sa na laparku nechce. mne sa nechce nic.
ja som taka tepsa, ze by som bola najradsej, keby som mala len ovulku a nedarilo sa nam.
srdce by som mala na pokoji, ze ovulku mam, ale zaroven by som sa tesila, ze sa "z prirodzenych dovodov" nedari 😀

nelynka
7. máj 2009

dobre ranko, tak vcera to tu pekne mrzlo

ja idem na UP, tak sa potom ozvem ked starky nevymysli nejaku cinnost 😀

tinika
7. máj 2009

ahojte ja som poupratovala chodbu, kuchynu, kupelnu a wc. teraz oddychujem a este izby

ogeletka
7. máj 2009

Ahojte.Shaarka vôbec nie si tepša,ale vôbec.Mňa dr.naháňala na laparku a ma tam nedostala-zatiaľ.Vôbec sa Ti nečudujem,že sa Ti tam nechce.Nie je to s ňou až také jednoduché ako to na prvý pohľad vyzerá.Ja som zatiaľ skončila na endo.Ale mám veľké obavy,že aj ja tam budem musieť ísť 😕 😅

tinika
7. máj 2009

shaarka ani mne by sa nechcelo ale ked neni ina moznost ...

izmailka
7. máj 2009

ahoj holky som tu prvykrat..dufam,ze nie posledny ..tiez uz patrim medzi snazilky,i ked neviem ci dlhodobe,ci ake..no mam pocit,ze to trva vecnost🙂akurat som absolvovala opatovne krvne testy na 3DC,kedze nejaky vysledok bol mierne zvyseny..doktor predpoklada,ze to bolo mozno tym,ze mi predtym krv brali na 2DC..buduci tyzden ma byt vysledok a povedal,ze ak bude vysledok ok,tak sa rozhodneme akou cestou sa uberat..ci rovno inseminacia alebo laparoskopia...citala som tu uz mnozstvo prispevkov,ale vsetko sa to tu precitat fakt neda🙂tak prosim o radu,ak sa to da tak nazvat..coho sa vyvarovat,co uprednostnit, co nezanedbat a hlavne na co vsetko sa u doktora pytat..viem..100 ludi,100 nazorov..no ja budem mat v lete 32r. a aby som nezabudla,mam cukrovku,som na inzuline uz 2 roky..doktor povedal,ze to ale nesuvisi s tym,ze som este neotehotnela..manzel ma spermiogram ok..

janemari
7. máj 2009

izmaillka vitaj 🙂

Ako pozeram nikde nikoho tak idem este von.Vecer vseetky nastup na kona 😀

flyangel
7. máj 2009

Ajojky

mimomu
7. máj 2009

😀

mimomu
7. máj 2009

kde ste kto?

mimomu
7. máj 2009

hu hu 😠

flyangel
7. máj 2009

ahoj mimo 😀

mimomu
7. máj 2009

ako fly?

flyangel
7. máj 2009

no celkom ok. a ty ako??

flyangel
7. máj 2009

ktorý si dc?

mimomu
7. máj 2009

pockaj.....som 8 dc a ty?

nelynka
7. máj 2009

😠 😠 😠 😠 😠

flyangel
7. máj 2009

ja uz 12dc...takze cakam na ovulku...neviem ci ju rozoznam tento mesiac lebo ma boli podbrusko este aj teraz....bt si nemeriam takze nechame to na nahodu...nuz a ak by dnes bola ovu tak sexik nebude lebo mm pracuje... 😒

mimomu
7. máj 2009

nelynka ale.....aspon som ta donutila prist aj k nam 🙂 😀
ja som len odpovedala na otazku 🙂
ako sa mas?

flyangel
7. máj 2009

tak vy nesmiete presvihnut ovu...ty asi budes mat skor oulku ak mas kratsi cyklus 😉

mimomu
7. máj 2009

fly ja uz nepocitam a neriesim.... 😉
nel nas zabije 😀

mimomu
7. máj 2009

ja neviem.....neverim uz nicomu,lebo min.mesiac sme snazilkovali kazdy 2 den a nic 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre