Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nathali
14. júl 2009

ahoj malalady jasnacka pridaj sa a nieco nam o sebe prezad 😀 😀 😀

anaxamon
14. júl 2009

moni colaa ble by som ti dala po prstoch 😠 😠 😠 😠 take barbarstvo 😠

pipi ja biele, cervene len vynimocne

malalady ahoj, predstavis sa nam?

pipimiska
14. júl 2009

ahoj malalady ,jasne ze mozes,co nam chces o sebe prezradit?

nathali
14. júl 2009

ja milujem cervene ale aj biele vypijem no musi byt fakt dobre inak cervene pijem aj ja s klou ak je moc kysle 😅

nathali
14. júl 2009

holky jak sa mi chcel spat tak ma to hned preslo pri vas 😀 😀

pipimiska
14. júl 2009

anax 😀 😀 😀 😀 si ma rozosmiala,ja napriklad nie teoreticky ale prakticky s mm som na jednom pracovisku 😅

monika0001
14. júl 2009

anax- ja to inank nevypijem. ale mas pravdukofola je lepsia... 😝
ja som biele pila len raz a to som bola taka opita ze som nevedala ani ako sa volam nie to ete co pijem. inak mi nechuti.. ale to bolo davno.. este som svojho muza nepoznala... a to sme spolu uz 10 rokov.... 😅

anaxamon
14. júl 2009

jaj kocky vy ste opice tak to radsej to vinko nepite...mne je vzdy tak luto ked si niekto vinko riedi...

minuly rok sme u nas na vinobrani boli na ochutnavke u jedneho nemenovaneho vyrobcu u nas a poviem vam, ze to bolo daco hrozne...mali sme asik sedem ci osemm druhov no ale ani jedno nam nechutilo a to sme ho skusali piati.. 😲 ale co sme boli u druheho tak tam to bolo zas take ze toto by sme si aj kupili a aj toto aj toto....

nathali
14. júl 2009

anax s manzelom na pracovisku??tak to si nedokazem predstavit asi by som ho zabila a o com by sme sa potom doma bavili??

pipimiska
14. júl 2009

ja pijem tiez z kolou,mnam 😀 anax 😝

anaxamon
14. júl 2009

pipi no a tak vidis mame tu aj nejaku tu prakticku skusenost...takze ty sa na nedostatok casu s manzelom stazovat nemozes 😀

monik jj kofca je super duper...aaaaaale nie s vinkom🙂))) teraz by tu mal byt smilik ktory je ako nevinny anjelik🙂))

malalady
14. júl 2009

no tak ešt raz ahojt🙂) no chválit sa možem tým,že mám už chlapčeka🙂))))) 😀 😀 😀 😀 😀

ale nechválit sa tý čo mi e smutno,že mám za sebou potrat... a tak sa bojím,či sa mi to nažílkovanie podrí 😢

anaxamon
14. júl 2009

nat ktovie o com sa potom rozprava doma, ale pipi nam to povie 😀

nathali
14. júl 2009

baby to by chcelo nejake stretko 😀 to by sme sa dali do parady 🙂
a kam nam zmizla malalady????

anaxamon
14. júl 2009

nat no jo len ja by som sa na vas kukat nemohla, aspon nie zo zaciatku...bo by mi srdce trhalo pri tych strikoch 😀 😀 potom po par poharikoch by mi to bolo jedno

ozaj aky mate oblubeny koktail?

monika0001
14. júl 2009

anax skus miesto nevinného anjelika toto 😅
😝 😝 😝

nathali
14. júl 2009

malady tak to ma mrzi snad uvidis podari sa 🙂
pipi tak nam to prezrad o com sa bavite a nejdete si na nervy???

anaxamon
14. júl 2009

mala lady no su tu niektore kocky co maju par potratov za sebou a aj ine skusenosti,neboj sa tu sa najdes 😉

pipimiska
14. júl 2009

anax,noo to je pravda 😀 😀 ...ale,napriklad je pravda,ze ked sa nevidime cely den tak mam take ine pocity,ze mi aj chyba 😀

malalady,tak to sa naozaj mas cim chvalit 😉
osobne poznam jednu babu,ktora ma jedenastrocne dievcatko,potom cakala babo a potratila v siestom mesiaci,aa teraz ma tyzden pred porodom 😉

anaxamon
14. júl 2009

nie moni ja chceeem uz novu verziu s novymi smilami...snad to na tu jesen uz bude 😠 😠

pipi takze to je vsetko len o zvyku, spravne?

monika0001
14. júl 2009

my sme mojim muzom robili spolu 2 roky a boli sme nonstpo v kusde spolu a sla by som do toho znova.. nam to neuskodilo.. skor naopak.. bolo to fajn...

nathali
14. júl 2009

tak ja by som si asi nezvykla alebo ano? 😕

malalady
14. júl 2009

dakujem babenky ste fakt zlatunké🙂 juj som sa bála,že ma odstrčíte 😒

anaxamon
14. júl 2009

ja by som si asik zvykla, ale muselo by to byt v kuchyni, tam si rozumieme 😀 😀 😀 😀

anaxamon
14. júl 2009

lady a coby sme ta odstrkovali...??? sak ako by to bolo 😀 😀

nathali
14. júl 2009

a preco by sme mali??kazda ma nejaky pribeh a tak nejak si pomahame nezblaznit sa s toho 😀

monika0001
14. júl 2009

nat - po tom všetkom čo máme teraz za sebou si zvykneme už asi na všetko 😉

pipimiska
14. júl 2009

o com sa bavime?mi sa doma vlastne nebavime,doma odychujeme,lebo cely den sa bavime 😀 sedime vedla seba on na svojom a ja na svojom notebooku 😀 😀 a sem tam sa pohladkame ,dame pusu a dakedy si urobime masaz medzi sebou 🙂

..ja mam rada koktejli vseobecne,vselijake 🙂

nathali
14. júl 2009

no to mas pravdu po tych rokoch 🙂 asi hej

anaxamon
14. júl 2009

pipi jaaj tak vy to mate taku tichu pracovnu dobu🙂)

ja milujem cosmopolitan, uz som ho straaasne davno nemala 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre