Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

monika0001
18. júl 2009

ou.. užijete? no hádam nejdete celý deň presexovať... alebo? 😉

nelynka
18. júl 2009

jane ano varim ked sa mi chce a ked mam naladu ale este za to mozem predsa vediet ze uvarit a popratat za sebou nejaky cas trva, taka mlada zase niesom..
v mojom veku jane ty si ale nemala asik este manzela a nerisila asi ani zdaleka zivotne otazky ako ja, ale mozno sa mylim, ak ano uznavam a prijmi moje ospravedlnenie..
ja som si uzivala skorej, a preto som sa nebala ist do manzelstva aj ked moje kamosky pozerali namna ako na blbu, ci musim..kezde oni este len zit zacinali...ja u som to mala davno zasebou a myslim ze toho zivota mam dost..ist obcas niekam sandut a pokecat, popocuvat hudbu nie je nic zle a kazdy tak obcas niekam vypadne...
a ano zivot je o inom, len bohuzial si mylis pojem milenec a milenec, je vela chlapov ako pises ale existuju aj chlapi ktorym nejde len o to natriasanie sa ako pises, aj takych som uz par stretla, lenze mali jednu jedinu zasadnu chybicku, ja milujem svojho manzela..a preto ho beriem aky je aj ked mam obcas pekne nervy na neho ale kto nema?? aje vidno ze sa aj on trosku posnazi, predsalen ktoreho chlapa by si donutila brat inejkcie keby sam nechcel? alebo ist k lekarov keby to sam neuznal za vhodne?? ziadneho
ved poniektory chlapi maju problem ist a urobit si to rukou v kabinke ked maju nechat skontrolovat spermie...a mozes ho nutit kolko chces a neurobi to len vtedy ked to proste on uzna ze je to nutne...

monika0001
18. júl 2009

no ale asi hej ked sa musiš vyspat...
ooouu.. to je vzrušo.. 😝

nelynka
18. júl 2009

o a este k tomu vareniu, aj ja musim z nicoho zit a nemozem jest predsa len konzervy a sackove instatne polievky 😀 😀 😀 😀

nelynka
18. júl 2009

jane tak ti prajem pekne sny, dobre sa vyspi na ten prijemny den, snad vam nebude prsat aby ste si ho uzili 😀

janemari
18. júl 2009

Nely v pohode 😉 Ved som nepovedala ze nevies varit,len ze nevaris.No ani mne sa casto nechce ale varim lebo je to moja povinnost.Moja sesterka ma 22 a ide sa vydavat.Je mlada a zivot berie inak.Ked som mala 21 nebola som sice vydata ale problemov som mala dost.Ono nejde o to kto kedy sa vyda alebo ozeni je to o pristupe k manzelstvu.Ja som sa sice vydavala neskor ale na mna rovnako pozerali ako na blazna,ze preco.Ale je dolezite milovat svojich partnerov a brat ich takych aky su to mas pravdu.Zivot ukaze ako sa popasujeme s tym co nam prinesie.Drzim ti palce aby sa to zlepsilo,nasla pracu a potom ako pises sa zlepsi vela veci.Dufam,ze budem este na konovi aby som sa tesila stebou.

moni ako si uhadla? 😉 Ideme oslavit nasu 5 rocnicu tak ako sa patri len mi dvaja. 😉

janemari
18. júl 2009

a este k tym chlapom oni nechcu ist na vysetrenia,lebo sa boja ze oni su pricinou problemu.Ale nastastie ten moj s tym nema problem dokonca chodi na vysetrenia somnou.Aj ked uz sme skoncili s nimi. 😉

nelynka
18. júl 2009

jane jasne ze tu budes, kon je zavislost ktorej sa nezbavis..
a ja viem ze je mm taky niekedy prave preto ze niekedy nevieme ako dalej, ja sa trapim a trapi sa aj on..
a mozno to bude hlupost ale niekede som raz citala ze peniaze maju na ludkom tele miesto prave v oblasti lona..a ked proste su nejake probelmy s peniazmi viazne aj sexualny apetit, plodnost a podobne veci, a nieco na tom pravdy teda bude..
kazdy ma ti esvoje problemy a vo svojici sa zvladaju lepsie, aj ked naozaj to niekedy vezar tak ze proste clovek nevie ako dalej..a mysli uz na najhorsie...
viem ze ked si najdem pracu bude to lepsie lebo nebudem sediet doma a nad vsetkym premslat a bude viacej peniazkov na ucte kazdy mesiac a bude sa to dat zvladat vsetko jednoduchsie.. 🙂

vlastne ti uz mozem pogratulovat k 5rocnici...nech vam to vydrzi este aspon 50rokov takto 😉

nelynka
18. júl 2009

jane aj moj vsade chodi somnou a do vysetreni honastatsie nutit nemusim co sa toho tyka..neboji sa pravdy, aj ked rozhodnutie co s nechutpu som nechavala na nom a velmi ma prekvapil tym ze sa tam obejdnal a siel tam..
druha vec cim ma prekvapil povedal, ze na zaidne umele uz nepojdem a bude sa snazit on o babo lenze az ked budem mat pracu a aspon po skusobnej dobe, v com ho chapem..presne to chcm aj ja, mat teraz drobca by bola nezodpovednost od nas oboch

monika0001
18. júl 2009

Jani - ooo tak to potom už hej.... tak si to kránučko užite.... juj.. závidím.... 😉

monika0001
18. júl 2009

tak to potom cigáni sú asi bohatý....keď majú toľko detí.... 😀 😝

janemari
18. júl 2009

Dakujem za gratulaciu.No pravdupovediac som tento rok nejako zabudla a pripomenul mi to mm.A ci to bude 1 rok alebo 50 uvidime.Neplanujem,beriem to tak ako to ide.Raz si hore a raz dole.Mozem len jedno povedat peniaze niesu vsetko.A nastastie nic nesplacame.Ked uz nemame stastie v inom tak aspon v tom ze nam nechybaju.Ze mame obaja pracu a kde byvat.Doteraz sme riesili babo ale uz nemusime ta zaciname zit naplno. 😉

nelynka
18. júl 2009

monik, oni hlavne zarabaju na tych detoch..kadejake socialne ulavy, prispevky a neviem co, oni maju viac penazi ako my tri dohromady a o detvaky sa nestaraju tak ako maju (cest vynimkam) ale to nikto nevidi...

nelynka
18. júl 2009

jane a ked sa mozem pyta preco uz babo neriesite?

monika0001
18. júl 2009

nely ale njako začať museli.. bez peňazí...
ale fuj.. nechajme ich tam kde sú....
ble

monika0001
18. júl 2009

baby mate radi ruzovu farbu?

nelynka
18. júl 2009

monik a myslis ze preco zacinaju uz tak v 12tich rokoch? aby mali pridavky aj oni na svoje deti a aj ich rodicia na nich..a preco asi potom ziju v takych tlupach aj 3-4rodiny pohromade?

no ruzovu ako sa to vezme, ako nie ze by som ju milovala ale ani mi nevadi?

janemari
18. júl 2009

moni ruzova?ujde ale neoblubujem ju az tak

nely mi sme babo riesili v podstate necele dva roky.Nechranili sme sa a ked tehu neprichadzalo sli sme na vysetrenia a tam zistili ze mam endo,dalsieho pol roka a liecba a teraz viem ze liecba bola neucina takze babo nebude prirodzene na 100% a IVF ci bude mozne nevieme.Ale ako hovorimr neriesime to bude bude,nebude nebude.Mozme si uzivat bez stresu ci su plodne alebo neplodne dni.Ziadne ratanie,ziadne meranie ani lieky ci caje.Skratka pohoda.

monika0001
18. júl 2009

niečo som vam chcela ukazat ale neviem to najst.. ked najdem ukazem. mne sa to pacilo.. velmi..

nelynka
18. júl 2009

jane to ma mrzi ze to bolo neuspesne, to si pametam ze si sa liecila na endo len som nevedela ako dopadla liecba..
no IVF nie je zle, len to ze je to strasne predrazeny ukon, hlavne na slovensku..a myslim ze by to stalo za zmienku sa informovat aspon ake mate sance do buducna ci by to slo..
treba skusi maximum.. 😉

nelynka
18. júl 2009

baby idem ja spinkat starky uz namna vrci ze nevie spat a ide rano do prace..tak sa lucim..
prajem pekne ruzove sny 😀 😀 😀

jane a vy si to zajtra uzite a pekne oslavte, snad budete mat pekne pocasicko, tu dneska bolo otrasne cely den 😖

papa

janemari
18. júl 2009

nely idem este na vysetrenei k tomu co ma operoval ten je expert na endo a ten rozhodne ci je to mozne alebo nie.A nieco som citala ze s mojou diagnozou mam narok na preplatenie IVF.Ale neriesim to kym neviem ako sa doky vyjadri.

Zelam vam obom dobru nocku a peknu nedelu aj ked hlasia prsat.Ale mne to vlastne nebude vadit bude romantikus.

monika0001
18. júl 2009

tak krásnu dobru nocku.
apapap

nelynka
19. júl 2009

dobre ranko..

jane, tak budem drzat palce nech vam aspon to IVF schvalia, aj ked s tym preplatenim som si nie ista, kezde preplacaju zakrok klasika kazdej zene len ten akoby "nadstandard" uz do poistovne nezapada a musis si ho hradit sama..este mozno by ti preplatili lieky na stymulku, co by si usetrila aspon 10 000-15 000 ak nie viacej, co by tiez stalo za to..
daj potom vediet...

inak dneka u nas sa prsi, no humus..neviem co budem robit ☹

tinika
19. júl 2009

ahojte kočky, ako víkendujete? my sme konečne doma, ešte varím, čo malo byť na obed, bude na zajtra.

MONIKA dala si tu to čo si mi chcela ukazat? 🙂

nelynka
19. júl 2009

ahoj tini, klasika, za PC..
co dobre varis?

flyangel
19. júl 2009

Ahojte kocky...ja ruzovu farbu mam rada 😉 inac ako kocky?takze jane liecba bola neucinna?

tinika
19. júl 2009

ahoj nely, no rizoto zo slov. ryze a dnes bol muzik s mojim bratom na hubky a nasli baranie hlavy, tak polievočku hubkovu ale mala byt brokolicovo-syrova povodne
a ty ako vikendujes?

nelynka
19. júl 2009

tini same mnamky..
ja som teraz zavarala marhulky a volal muz ze pride pozdejsie trosku ze maju problem s mesom tak som sa napapala kasicky s kyslou uhorkou 😀

flyangel
19. júl 2009

Nuz ja som dnes varila zeleninovu polievku a morčacie prsia s nivovou omáckou..aaa Tini pozeram ze budes mat chlapceka 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre