Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

janemari
21. júl 2009

tini vyzera to tak ze mi deti nebudeme moct mat

tinika
21. júl 2009

☹ ☹ jane??????? ☹ ☹ ☹ a prečo? už ste boli na nejake vyšetrenia??

janemari
21. júl 2009

Liecba mi nezabrala.Moja byvala lekarka mi zanedbala matolko zdravie ze mi endo prerastlo do svaloviny maternice a zadna stena maternice je zdeformovana a zjazvena.O tyzden idem do nemocnice kde ma operovali a tam sa maju vyjadrit ci je mozne IVF.A ak nie tak smola.

monika0001
21. júl 2009

aaaaaaaaaaaaaaaa som tu, som, tu, neviem ako dlho ale som tu.. ale celý internet mi blbne.. nič mi poriadne nejde... 😠

nelynka
21. júl 2009

monik a ako?

tinika
21. júl 2009

NO jane to mi je velmi luto, dufam ze sa to este nejak zmeni a vy budete mať svoje detičky. Držim silno silno palce a napiš ako si dopadla potom. A ak by predsa nie, uvazovali ste aj o adopcii? a ako dlho sa snazite?

monika0001
21. júl 2009

Nely ani mi nevrav.. volala mi moja mama, z ČR, že dedo volal sestrnmu mužovi, že mu je zle a že asi zomiera.. teda vraj.. tak mi bežíme dolu do stánku za posledným 10 euro kupime kredit aby som mu zavolala a ked sa mu dovolam tak on ze ahoj co je? ja ze no co sa deje a on ze nic, preco?
No chápes?
Je mu smutno tak zavolal švagrovi aby prišiel... 😠

janemari
21. júl 2009

tini jasne dam vediet.Pokial ide o adopciu ja som proti ale mm by chcel adpotovat deti.A snazime dokopy 3 roky minus pol rocna liecba.Tini je to v pohode uz som sa zmierila s tym ze deti nebudu ale aj tak som si zvykla na kona a urcite budem sledovat vase osudy. 😉

nelynka
21. júl 2009

monik, to je boze...taketo srandy si robit 😠

tinika
21. júl 2009

som na teba hrda a obdivujem ta ze si sa s tym vyrovnala ako tak, ja si to neviem predstavit ale zase u nas ja nby som adoptovala ale mm nechce.

monika0001
21. júl 2009

Len viete ona ma to vystrašilo bo čakáme kedy pôjde... je veľmi chorý a dokina mu dáva šancu do konca roka možno.. takže teraz čakáme kto skôr pôde.. či dedo, či svokor... 😒

Jani - len toto tu mi ide.. aj to tak na dobre slovo..

Nely - avypise ma, lebo inak by som nemohla na folikulometriu ist... a ešte sa spytam ako dlho to cele trvá nevieš?

malalady
21. júl 2009

aojte 🙂 tak moje príznaky stále sa stupnujú vačšia bolest prs ani pobenut si nemožem 😝 velká precitlivenost všecíčko si beriem k srdcu 😀 no paráda 😀 😀 😀 😀 😀

nelynka
21. júl 2009

jane aj ja ti velmi drzim palceky nech vam schvalia to IVF...

ja tez neviem ci by som chcela adoptovat, neviem..drahy by sa tomu nebranil ale neviem ci by som mu ja dokazala dat tolko lasky ako vlastnemu 😒

tinika
21. júl 2009

MOni ☹ ☹ vobec ti to nezavidim

janemari
21. júl 2009

tini bude to tym ze uz preslo vela casu od zacatia sa snazilkovania a zase nie som az tak zatazena na deti.Urcite by bolo pekne mat svoje deti,ved preto som si zakladala aj rodinu.No ak nebude mozne ani IVF budem musiet aj tak riesit svoju chorobu aby sa mi nevratila alebo teda len pomaly.Ok baby idem spat rano vstavam do prace posledny krat a dovca.Majte sa krasne a dobru nocku 😉

nelynka
21. júl 2009

monik, no...
folikulometria cca vies a cely ukon ako tam prides az kym nepojdes prec asi maximalne 15minut ani to nie, zalezi ako dlho ta necha lezat..
to vstrieknutie je len chvilocka, za 5minut mas po tom, len vravim zalezi kolko ta necha polezat..mozno 10minut, mozno 20minut, zalezi to na nom 😉

monika0001
21. júl 2009

tini - ale tak čo už narobím... teraz mi ostáva len čakať, ktorého pochováme ako prvého... juj... je mi to ľúto, ale možno budem sprostá, no obaja majú také trápenie, že aspoň ich potom už nič nebude bolieť... Dedo má najťažšie štádium cukrovky.. už mu amputovali skoro všetky prsty na jednej nohe a ak to pôjde aj ďalej tak tak idú aj vyššie... má strašné bolesti.. už ani lieky mu nezaberajú a rany po amputácii sa vôbec nehoja...
Svokor má ťažko choré srdce. ten sa nevie už ani hýbať.... nikam nechodí bo sa bojí, že zomrie niekde v meste...
Je to na hovno keď čakáš kedy to na teba príde....

monika0001
21. júl 2009

Nel - aha... ja že to je na viac... a výsledok by sme mali za akú dlhú dobu vedieť?

A inak čo sa týka tej adopcie, mi sme sa s mmm dohodli už dávno pradávno ešte skôr než sme začali snažiť, že keby nám nešlo pôjdeme to adopcie... mne by to problém nerobilo... Ja chcem mať deti a budem ich mať za každú cenu.... 😠

tinika
21. júl 2009

no moni tak to mas teda uplnu pravdu, aj ja som si to myslela a ked som rozpravala s maminou tak aj ona ze radsej takto, lebo dedo by nezvladol psychicky ze je ocrhnuty a odkazany na pomoc druhych. On bol velmi aktivny. nechcela by som byt v ich kozi

monika0001
21. júl 2009

tini - no veď aj náš.. šak on stále dakomu pomáhal a stále bol niekde preč... na stavbe u tamtoho suseda, na druhý deň zas u iného, no proste stále niekde.. a teraz nemôže nič robiť...je sám doma... babka zomrela už dávno... hm.. je to blbé....
Ale mici Ďakujem 😉

monika0001
21. júl 2009

Nel som si myslela, že to aspoň tri dni trvá... 😀 preto som chcela isť na PN.. ale aj tak sa nechám vypísať, bo inak by som na tu folikulometriu nemohla chodiť...
a ešte jedna otázka.... ten pregnyl (či ako sa to volá) sa musí ako dlho dopredu papať...? 😅
Som totálny amatér v tomto... ale už strašne chcem vypadnúť z tej hnusnej roboty.... a ešte viacej chceme byt tehu a užívať si tie chvíle.....

nelynka
21. júl 2009

monik...
vysledok vies klasika tak ako ked sa cez ovulku snazite..cize cca ked ti ma prist mrcha.cca 14dni plus minus...
pregnyl je vlastne vyvolavacka na prasknutie vajka, je to injekcia, tu ti daju asi 48hodin pred planovanym ukonom... 😀

monika0001
21. júl 2009

aha 😲
Ďakujem veľmi peknučko...
Som si myslela, že to je na dlhšie 😒
takto ani na PN nemôžem ísť... 😠

nelynka
21. júl 2009

nie nie je, je to fakt len chvilockovy ukon..
preto som sa pytala ci si si ista ze ta necha na PN 😉

monika0001
21. júl 2009

on by ma nechal... keby som chcela... keď ja tú moju prácu tááák veľmi nenávidím už....ja už naozaj čakám len na to kedy sa to podarí a idem kadeľahšie z tadiaľ..... ☹

nelynka
21. júl 2009

monik presne tak som bola ja na tom v mojej prvej praci, ze som odtial inak uniku nevidela len otehotniet bohuzial to nevyslo a nastatsie mi koncila zmluva tak som ju ani nepredlzovala..to som mala hned po svadbe a nastup do novej prace 😀

monika0001
21. júl 2009

nel - ja som tu už cez 5 rokov... ono ako práca sama o sebe by ma bavila, ale ten kolektív mi začína vadiť... a vlastne keď sa nad tým zamyslím tak už všetko mi začína vadiť tam...
No uvidíme čo nám povie dokino vo štvrtok a podľa toho sa zariadime....
Nie je ani taká možnosť, že by ma vypísal pretože som riziková pacientka? 😝
Vieš šak aj tak hneď ako to zistíme, idem na PN.. 😝

monika0001
21. júl 2009

Ja viem som smiešna s tým už.... ale keď ja som už zúfala... mám sa dať do novej roboty a potom ich okašľať? ee

nelynka
21. júl 2009

monik pokial si rizikova tak ti PN vpohode da...aspon do preukazania tehu by ti ju mohol dat, na tych 14dni..
v CARe sa to tak bezne robi...

monika0001
21. júl 2009

nooo suer. toto som chcela počuť.. a potom ju ak sa podarí iba budeme každým mesiacom predlžovať.. 😝
Juj Nely potešila si ma...
Ďakujem veľmi, veľmi pekne....
🙂 🙂 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre