Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nelynka
21. júl 2009

monik nemas za co, snad mas dobreho doktora a da ti ju ale mla by vpohode 😉

monika0001
21. júl 2009

Dá mi ju. to viem iste.. veď on sám mi chce dať PN hneď ako sa dozvieme tú radostnú novinu....

A po ďalšie keď mi to tam dá... nech som v pokoji... v práci mám veľké stresy a to by asi nebolo dobré.. neviem..

nechcem z toho robiť drámu ale zasa by som chcela aby sa to pekne uchytilo a uhniezdilo..a podľa mojich doterajších skúseností ma aj tak bude chcieť často pozerať... Tak nech nemusím stále v robote rozprávať kam idem a tak... takto to bude v pokoji, bez stresov a nemusím sa nikomu spovedať....
A aspoň sa pripravia na to, že už neprídem... 😉 (TEDA DÚFAM!!!)

monika0001
21. júl 2009

no nič...
idem do hajan....
Dúfam, že sa vám všetkým niečo pekné sníva....
Papapa zajtra....

Nely - Ďakujem ešte raz!

nelynka
21. júl 2009

monik drzim palceky nech to vyjde..

dobru nocku prajem..

my sme hrali clovece, som prehrala 11:3 😎

a idem aj ja do hajan..tak papa

monika0001
22. júl 2009

No pekne to tu dnes flákate, len čo je pravda!
😠
Kde ste všetky? 😲

tinika
22. júl 2009

no moni ja tu kukam kazdych 10 minut ale tu nikoho ta som nepisala

monika0001
22. júl 2009

my sme len teraz prišli domov. sme boli na záhrade a prišla aj švagriná s malou.. a ja som videla najkrajš obraz v mojom živote... až sa mi teraz plakať chce z toho.. 😉
Mmm sa hral s malou v bazéniku a bolo to nádherné...
Juj..
a inak zajtra sa idem informovať kedy ideme na to IUI... 😉

monika0001
22. júl 2009

haloooooooooo??????????

tinika
22. júl 2009

no moni viem si to živo predstavit, moj ma tiez rad deti. Minule ho začal objimat uplne cudzi chlapček až sme sa smiali či mi niečo neušlo hihi
no ja idem s mm ku kamosom na nejaku prezentaciu - nechce sa mi - ale sme sa slubili. takže papa zatial
moni držim palce nech to vyjde

monika0001
22. júl 2009

tini - hej to si pametám keď si to tu písala. som sa smiala na tom... 😉
a dakujem..
apappapapa

mimomu
22. júl 2009

ahojte 🙂 fuj,to je teplo 😝 😝 😝 a zajtra 37st 😝

monika0001
22. júl 2009

mimo - ahoj! 😀
ja som sa dnes tak opílila, že som s malou neterkou sedela v bazene v tureckom ede a mam tak smiesno nohy opalene ze az.. zajtra sa budem musiet opalovat po leziacky na bokoch aby som boky noh opaila. teraz mam taku ciaru v strde a polku stehna spalenu a druhu bielu.. 😝 😀 😀 😀
A ty ako?
A malinká? ako sa cíti?

mimomu
22. júl 2009

ja tak pracovne 😝
viki este kasle ale len 3den berie sirup a zajtra chce ist s babkou na kupko,tak mam obavy a neviem ci ju mam pustit? 🙄
neboj doopalujes 😉

monika0001
22. júl 2009

no ja by som ju ešte asi nepustila.. bo to ešte horšie môže byť.... teda myslim... 😅
A ja už v piatok pocítim ako je to opäť v práci. bleee ☹

mimomu
22. júl 2009

jaj,to ti nezavidim 🙄
len vies udrzat 6 rocne dieta na zadku doma,tak to je problem.....aj dnes behala jak diva na ihrisku a to bolo mozno este horsie.ved uvidim,ale nie som nadsena ani ja. 🙄

monika0001
22. júl 2009

no to verim... ja som bola dnes s trojrocnou a viem si to zivo predstavit.. 😉
Ale teším sa na to.. veľmi...
Veď uvidíš čo povie babka.. veď tá už niečo má za sebou 😉 nie?

mimomu
22. júl 2009

ved to ona ju zlanarila 😀 ale ked si predstavim ze zajta by mala byt na slnku na ihrisku v 37st.horucavach,to nech je radsej pri vode v tieni a na 2-3 hodky.neviem,zas nehcem abu sa jej pohorsilo. 😒
jaaaaaaaaaj ked mala nas 3 roky....to boli casy 🙂
ta jane mi stale nejde do hlavy....tak velmi jej prajem babo 🙂

monika0001
22. júl 2009

mimo - aj ja jej to prajem a veľmi.... no uvidíme čo jej povie doki v utorok...

A máš pravdu.. radšej nech je chviľu na kupku ako na ihrisku.. to je asi pravda 😉

mimomu
22. júl 2009

vies,nikdy pred tym ako sme mali viki som nezvazovala taketo veci.len ked si pomyslim ze som za nu total zodpovedna,tak musim sa na to pozriet aj z tej druhej strany.
ty sa mas?este si uzivaj dovcu a nemysli na pracu.

monika0001
22. júl 2009

no tak ešte ten jeden en zajtra si uzijem... a potom na PN... 😀 😀 😀

mimomu
22. júl 2009

v tom ta mozem len podporit 🙂 ja som hned ako sme zistili ze cakame babo isla na pn,bolo to asi v 7-8 tyzdni 😉

monika0001
22. júl 2009

no ale ja idem už skôr.. idem na to IUI... takže už hneď na zčiatku sa dávam na PN aby som mohla chodit na folikuloetriu.. a potom 14 dni čakať či sa zadario a ak hej tak 9 mesiacov doma.. 😉

mimomu
22. júl 2009

viem citam vsetko mon 😀
a uz mate aj mena?niekde si sa zmienovala ale nepamatam si 😨

monika0001
22. júl 2009

Bianca alebo Sebastián 😉

mimomu
22. júl 2009

iiiiiiiiiha,uz mi svita,tazke mena 🙂 😵

monika0001
22. júl 2009

alebo Stella? nevieme sa rozhodnut.. stále nemine to dievčatko.. ale mmm sa viac priklana k tej Biance

mimomu
22. júl 2009

stella?to neviem,to sa musi pacit v prvom rade vam 🙂

janemari
22. júl 2009

Caute kocky prisla som vas pozriet 🙂

monika0001
22. júl 2009

mimo. zlatko musim bezkat.. navsteva ku nam ide...
papa zatial.. cmuk

mimomu
22. júl 2009

oki mon....tak cmuk aj tebe 😉
ahoj jane,ty prosim ta co s deje?akoze nikdy dieta?neboj bude,urcite 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre