Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

lenca.b
28. júl 2009

od 14.2 vtedy sme mali svadbu 😉

mimomu
28. júl 2009

aaaaaaaaaa,tak to teda je 🙂
mm uz dorazil,nacase 😉 🙂

lenca.b
28. júl 2009

super tesim sa

mimomu
28. júl 2009

lenca idem uz,lebo ktovie ako bude mal spat v noci. 🙂
prajem ti pokojnu dobru noc.

lenca.b
28. júl 2009

aj tebe papap

pipimiska
29. júl 2009

dobry den,kazdy den 😀 prave som doranajkovala a idem makat 😝
co robite vy krasavice ??

pipimiska
29. júl 2009

inacc,ja uz som hladala cast4,to uz tak nieje ze sa ma koncit,ked je po 10000 ? 😕

shaarka
autor
29. júl 2009

cau pipi, nie, uz to tak nie je 😉 uz donekonecna budeme v tretej casti... 😀

shaarka
autor
29. júl 2009

ale co tam po nas! tema Grafy BT bude stale 13. časť - to sa mi uz tak nepaci 😀

mimomu
29. júl 2009

ahojte 😉
katarinka,katka aka si mi sladka 😀 😀 😀

shaarka
autor
29. júl 2009

😝

mimomu
29. júl 2009

ale,ale...provokace 😀

shaarka
autor
29. júl 2009

idem o chvilku k Dr. a celkom ma stiska. ach jaj 😒
mimo, povec nieco povzbudzujuce 🙂

mimomu
29. júl 2009

na gyndu?
povzbudzujuce?to co je 😀 😀 😀
ale nie,neboj vsetko bude ok.......aj v orangei to dobre dopadne 🙂

flyangel
29. júl 2009

ahojky 😉

anaxamon
29. júl 2009

bry den tety, ja si s vami pridem pokecat ak sa nic nezmeni asi az v piatok vecer...do vtedy mam relativne full programe 😀 😀

shaar skusala som sa prihlasit na tu stranku co pouzivat k znaceniu bt ale ono je to nejake cudne, vobec mi neposlu na mail potvrdenie, netusim ake heslo odo mna potom chcu pri logine a tak sa neviem dostat spat do uctu ked sa odhlasim a to som si tam ten graf uz zacala robit...ako to funguje? neporadis?

shaarka
autor
29. júl 2009

cau fly.
no mimo, len aby si mala pravdu. ☹
som si napisala cely zoznam, aby som sa nepoplietla. co ako bolo. a co potrebujem, aby mi poradila. Len sa bojim, ze na mna nebude mat cas, lebo nie som objednana. 😒

tak vam prajem pekny den 😵

shaarka
autor
29. júl 2009

daj mail, ja ti poslem pozvanku.
myslis FF alebo WK?

anaxamon
29. júl 2009

shaar ff mail mi posli na azet nick mam ako tu 😉

shaarka
autor
29. júl 2009

uz

anaxamon
29. júl 2009

shaar vdaka za pozvanku pojdem to vecer nahodit..snad to za desat minut zvladnem 😀

tak pekny den este aj ostatnym 😉

a ozaj shaar nech gynda dobre dopadne

flyangel
29. júl 2009

neboj shaari,vsetko dobre dopadne..pekne sa popytaj a nestresuj sa ze nie si objednana...si rovnaka pacientka ako ine 😉

lenka.cingelov5
29. júl 2009

ahojte, kocky.
Čitam to tu tak a chcem sa poradiť. Som vydatá uz rok a pol a snažime sa s manželom o babo ale márne. Lekár povedal, že som v poriadku, teda aj môj manžel. Skúšame všetko, čo sa dá, ale zatiaľ bez výsledku. Kamarátka mi poradila túto stránku a veľmi sa mi páčia vaše postrehy. Nemáte nejaké know how ako ďalej?

shaarka
autor
29. júl 2009

ahojte kocky,
lenka, vitam ta, ale to, co po nas chces, ti nemozme dat 😉 akurat sa spytam, ci tvoj muz bol na spermiograme, ked pises, ze je v poriadku. takisto ti asi treba poskoitalny test, ci tvoj hlien nie je proti 😀 a to je zatial vsetko, co ma napada. ak ste absolvovali uplne vsetko, ze mate za sebou aj geneticke testy aj rozbor tvojej krvi, a dokonca mate sex aj pocas plodnych dni (co predpokladam), tak mozte patrit este k parom idiopatickej neplodnosti a potom vam ostava uz len cakat, alebo skusit IVF.
IUI ste neskusali? brala si nejake podpore hormony? merala si si bazalku?

shaarka
autor
29. júl 2009

no a co sa tyka mna, tak som si v cakarni dnes odsedela 2 hodiny, ale zlata Dr ma vzala. ze som nemala ovulku, sa ani necudovala. povedala som jej aj o endokrinologicke, bola velmi prekvapena a dost sa jej zastavala, az ma to potom mrzelo, lebo na tu navstevu a cely cirkus okolo toho som pomaly aj zabudla. bolo to dost neprijemne, povedat jej o tom, ale chcela som, aby o tom vedela. aj za cenu toho, ze su kamaratky, pretoze som bola plne v prave.
no a zaver navstevy: v pondelok sa dozviem presny datum laparoskopie, bude to niekedy v oktobri. a dovtedy mam veget. totalny. ziadne lieky, ziadne hormony, ani len duphaston. tym padom ani menzes. kto mi zavidi? 😀 😀 😀 😀 premyslam, ci merat bazalku, ale asi ano, pre istotu. parkrat tyzdenne to hadam nejaky problem pre mna nebude. pojde mi len o zistenie, ci naaaahodou ovulacia sponannte nepride (haha), a teda budem len checkovat, ci nemam teplotu vyssiu ako 36,6 🙂
v podstate mi odlahlo, po roku mi takyto 2-3 mesacny oddych padne velmi dobre. co vy na to?
mozem k vam este chodit, ked nebudem teraz chvilku snazilka? 😀 😝

shaarka
autor
29. júl 2009

aha, zabudla som este napisat, ze este doriesim tu stitnu zlazu, podla krvnych testov sa uvidi, ci budem nieco brat, alebo nie.
a sice sa vas to mozno netyka, ale moja Dr mi povedala, ze inzulinova rezistencia nesuvisi s OGTT testom. ze test moze byt v norme (ako som mala na pocudovanie aj ja) a napriek tomu mozem mat IR a bude potrebny metformin. tuto spravu hodnotim ako pozitivnu a je to dalsia nadej...

flyangel
29. júl 2009

Ahoj shaarka...no vidis mas novu nadej a to je dobre 😉 myslim ze dobre urobi tvojmu organizmu ze nebudes dopovana nejakymi hormonmi

shaarka
autor
29. júl 2009

mozno ma za to niektore spucujete, ale chcela som tieto tri mesiace skusit lindaxu na chudnutie. musim ale ist k obvodacke, nech mi to predpise. i ked to viem zohnat aj bez predpisu, ale lepsi pocit budem mat, ked budem pod kontrolou. (sice neviem, ci nie je lepsie namiesto mojej vseobecnej verit vesteniu z kavy 😀 😀 😀 )

a mam este jednu dobru vec, ktoru som tu sice nerozoberala, ale... bola som zaplatit ucet v orangei. a stretla som tam chalana, ktory je "kamaratom" jedneho typka, co nam dlzi peniaze. a po dlhsom rozhovore som sa dozvedela strasne veci, ze dlzi jemu a jeho priatelke, ze oklamal vsetkych naokolo, ze vyuzival ludi, stval ich proti sebe a ohovaral. najhorsie je ale to, ze s nim bol kazdy kamarat, ale medzi ostatnymi panovala taka zvlastna, ticha nevrazivost. no najhlavnejsie je to, ze je nas mnoho, ktorym typek (s ktorym robil MM od januara na zivnost) dlhuje nemale prachy... a premyslame, co s tym. ma vypnuty mobil a ak by sme ho chceli vystopovat, tak jedine u jeho rodicov, co sa mi nezda velmi fer (ani neviem, ci tam byva).
co by ste poradili? keby sme sa vsetci oklamani (a dokonca aj par firiem, ktore zaplatili za sluzby a nedostali nic) vypustili nejake referencie? media? noviny? ja by som bola ochotna si zaplatit aj spot v radiu alebo v ochodnych domoch, kde by bolo povedane jeho meno, ze co je zac a potom tel. cislo, na ktore s amozu dalsi oklamani ludia ozvat... nemyslim, ze by policia v tomto pomohla, okrem nas je asi malo ludi, ktori maju papier na to, ze im dlzi peniaze... 😖

tinika
29. júl 2009

ahojte, dnes beham jak fretka zase po obchodoch hihi sme kukali s mm elektroniku do noveho bytu. zajtra ideme na vylet do budapesti a v piatok pride vodar na byt tak mame veselo hihi a vy ako?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre