Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nathali
13. aug 2009

baby prave mi zacinaju zufale manzelky tak sa idem na ne pozriet tak papa uvidime sa zajtra 🙂

monika0001
13. aug 2009

anax do slahacky na vrchu co je.. tam siel 😉

anaxamon
13. aug 2009

mne zacala ncis tak idem kukat spolu s manzelom paa

mon no tak tam je to tajomstvo v tej slahacke

shaarka
autor
13. aug 2009

no tu som.
som mala pracu! mimo! 😀
ze tvaroh s vajickom. surovym??? ci ako??
hej, a ta reklama na kinder bueno bola taka zvlastna, ako niektore moje uletene sny. ale fajna kocka s tou cokoladou na ustach 😀

anaxamon
13. aug 2009

shaarka jasne ze so surovym, vy too nepoznate taku mlsku??

mimomu
13. aug 2009

ja uz tiez idem......lebo som tu dnes narobila riadny humor 😀 😀 😀

janemari
13. aug 2009

ja ee 😝

shaarka
autor
13. aug 2009

mimo, tu sed. sa neopovaz. 😀
anax, nepoznam. to sa ako pecie? 😀
mon, ze co? nejak nechapem. ake tajomstvo?

shaarka
autor
13. aug 2009

nat, nic mi nedosloooo! 😒

monika0001
13. aug 2009

no dnes som robila test...... sme sedeli s mmm a zrazu ze ideme urobit.... ta sme urobili...

mimomu
13. aug 2009

sharr-milost pani,teba tu vyckavam pol dna a teraz sa dovalis,no nehnevaj sa 😀 😀 😀
jane,mozem teba o nieco poprosit?

mimomu
13. aug 2009

a boli tam 2 palice,ze mon?

shaarka
autor
13. aug 2009

mon, mas // ???

monika0001
13. aug 2009

mimo keby boli vde palice tak už je dávno v albume.. bol čistý ako ľalia 😀 😀 😀

mimomu
13. aug 2009

tak cakaj aj ty ropovod 🙂

shaarka
autor
13. aug 2009

to je to tajomstvo? no teda! 😀 😀
a zajtra testujem aj ja. mon, pridam sa k tebe 😉

mimomu
13. aug 2009

a co testujes sharr?

monika0001
13. aug 2009

ale aj tak neverim ze nie som.. nikdy okrem tehu ma tak kozy neboleli.. teraz straaašne moooc bolia... pred ms ma bolia len bradavky a to tak 3-4 dni.. teraz ma bolia kozy už asi týždeň.... neviem.. aj rpiprvom tehu test nic neukazoval a ja som vedela ze som... ale teraz okrem prs nic ine nie je.... teda unava... a dokocna mi aj kyselina prešla... a kazdy denmsuim umyvat vlas. to som tiez len pri tehu mala...
ale vravim, neviem co to... mozno si to iba nahovaram.... 😝
ale mám docela fajn naladu.... 😎

shaarka
autor
13. aug 2009

mon, a kedy mas mat MS? myslim aj s tym meskanim

shaarka
autor
13. aug 2009

mimo, no predsa zajtra budem 10.DPO podla toho debila FF (pardon, ak sa mylim) a poobede ideme na chatu zurovat. tak som sa rozhodla, ze testnem, nech mam ciste svedomie.
www.fertilityfriend.com/home/shaarka

monika0001
13. aug 2009

vcera bolo 28 dni od prveho dna MS poslednej.. a posledne 3 mesiace mam 36 DC... takze ak dobre ratam tak 21.8.?

monika0001
13. aug 2009

shaar - hej lebosom povedala ze vydrzim do nedele... 😀 😝
shaar - a mas pocit ze by to mohlo byt? juj... kiez by!!!!!!

mimomu
13. aug 2009

babenky,dnes mi tu bolo nadmieru dobre s vami,ale idem ja tam kde sa vtaky otacaju a lisky davaju dobru noc.
tak krasne snivajte a zajtra sa dotrepte 😀 😀 😀

shaarka
autor
13. aug 2009

monik, ved to si len 6.DPO a to je telmi skoro 😉

monika0001
13. aug 2009

shaar - a co ak? 😲

shaarka
autor
13. aug 2009

mon, ovula? nieeee. ani nahodou. ved tie teploty su uplne naprd.
no a ked mas take dlhe cykly, tak ovulku mavas okolo toho 22.DC a teda test nic neukaze, ani keby neviem co. ved teoreticky, ak by nieco, tak by sa ti ani nestihlo uhniezdit. 😉

mimo, dobru nocku prajem 🙂 ***

monika0001
13. aug 2009

no sak aj podla toho obazku co mam v albume pisu ze az o 6 dni mozemtestovat, ale tak sme chceli skusit.. takze so sradny... som vedela ze bude cisty.. ale myslm si ze potom budu //.... verim tomu.. musim... 😉
pobolieva ma aj prave podbrusko...... neviem ci to moze bat nieco s tym, ale tak hadam sa moje city nemylia....
no nemuseli by 🙄

monika0001
13. aug 2009

shaar - ked si otvoris tu pordnu ozvi sa.... budes moja gynekologicka.. ked nebudem mcts dokim hovorit tak budem s tebou...

shaarka
autor
13. aug 2009

ty si uz tehu bola, tak asi vies, ake to je 😉 sanca 1:1 😉
ja som ovulu este nemala, tak ani neviem, ake to je. len z rozpravania. 🙄

shaarka
autor
13. aug 2009

monik, ja budem len poradca, ja sa ti hrabat v suske nechceeeeeeeeeem 😀 🤐 😎
nevadi?
a prepac, ze sa do vsetkeho montujem, ale to som ja. ked nieco viem, ihned musim kvakat. 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre