Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
13. aug 2009

no co? ideme spat?
mam taky plny bruch, ze az. 🙄 pomoooooc

monika0001
13. aug 2009

shaar - no tak som to nedopisala poriadne ako som chcela.. jasne ze sa mitam hrabat nemusis 😀 😀 😀 😝 😝
Myslela som ze mi budes radit...
a som rada ked reagujes.. vobec to nie je montovanie.. ved vy ste moje jedne poridne kamosky ktore mam....
ked potrebujem poradite, ked potrebujem shcldite mi hlavu, ked potrebujem mam vas pri sebe.. staci vam napisat a je mi hned lepsie.... viem, ze mi niky nechcete zle a preto som strasne rada ze vas mam!!!!

monika0001
13. aug 2009

tak ja ti lasku vyzavam a ty ides spat.. pekne....
no dobre. ked inak nedas. idem so sprchy a potom zavolam mmm nech ide so smnou do postielky... hajinkat.... nic nebude...pokial nebudem vediet ako sme na tom.. 😎

shaarka
autor
13. aug 2009

no dobre.
tak dakujem a aj tebe dobru noc.
my tiez nic. strasne sa mi nechce nic robit a mam to plne brucho. zajtra nic nejem. 😠
bru ***

anaxamon
13. aug 2009

shaar to s anepecie to sa je tak ako je 🙂))

mon ake vyznanie 😵

monika0001
13. aug 2009

tak to somzvedava...

papapa krasne snicky i ked s plnym bruchom neviem 😝 😀
cmuk

monika0001
13. aug 2009

ja by som sa chcela este nieco spytat.. co to znamena dpo? napr ze zena je 17 dpo? 😅

anaxamon
13. aug 2009

dpo je den po ovulacii 😉

monika0001
13. aug 2009

aha den po ovulacii? aka som 😎 😀
(trapna som)

monika0001
13. aug 2009

jeej naraz sme napisali...
ae dakujem! cmuk...
ja stale ze cot o je.. a az teraz ze ja debil sak den po ovu... no dilino som...

anaxamon
13. aug 2009

mon zeby ti uz zacinala skora tehu demecia? 😀 😀 😀

anaxamon
13. aug 2009

ja sa tiez uz poberam do hajan tak prajem krasne sny 😉

monika0001
13. aug 2009

idem aj ja poaly..

tak teda cmuky 😉

pipimiska
13. aug 2009

zase ste ma nepockali? 😀

...idem jest melooon 😀 😀 srandujem 😝 zajtra doobeda idem na kontrolu s mocom,uvidim co a ako,lebo furt bolia ladviny 😖
skoda ze som tu dnes nebola,tooolko ste tu kecali a ja nem som prisla .. 😝
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,dobruu nocku,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, 😎 😎 😎

shaarka
autor
14. aug 2009

pipi, ked bolia ladviny, treba urobit na cibulke. a je pokoj 😀

tinika
14. aug 2009

😝 ahojte, som sa doplazila domov konecne, pojdem si lahnut ale poobede este na nakup musim dojst

tromboska
14. aug 2009

Ahojte baby, citam tu ze Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť...
Tak ako? 😎

tinika
14. aug 2009

tromboska ahoj no ja som sa nezblaznila a uz som tehu hihi a vy sa ako dlho snažite?

tromboska
14. aug 2009

Ahoj Tinika, no my sa snazime uz asi 4 rok...akoze snazim sa to nejak zvladat v pohode, ale niekedy mam take chvilky, ze som naozaj z toho vsetkeho nestastna...niekedy to da vela sil tvarit sa pred okolim, ze v pohode, nic sa nedeje...

tinika
14. aug 2009

no tak to je dlho my sme sa snazili cca rok a mi to pripadalo ako večnosť. Viem ako sa cítiš a tie otázky okolia uz aj mne liezli krkom. Snaž sa na to nemyslieť, mne sa to tak podarilo a o dva mesiace som bola tehu 😉 držim palceky

tromboska
14. aug 2009

prvy rok sa mi tiez zdal ze to trva dlho...druhy rok sa mi zdal ze je este dlhsi...a tak to ide dalej....aspon mne to tak pripada ze ten stvrty rok...to je uz cela vecnost....a tie, ktore cakali este dlhsie a vydrzali to, klobuk dole...

shaarka
autor
14. aug 2009

helou.
klavesnica mi dost lezie na nervy.
tromboska, ty si tromboska? 😀

prave mi pisal MM? ze min. vyplatu mu omylom dali viac (dali mu aj na ucet aj cash). a cize teraz mu to budu par mesiacov stahovat. asi ma porazi............. 😢 😢 😢 😢 😢

tinika
14. aug 2009

trombo no moja kolegyna čakala 7 rokov a uz ma doma trojmesačneho drobca takze na kazdeho dojde
shaarka na porazenie

shaarka
autor
14. aug 2009

keby si nezasluzil, tak nepoviem... ale my sme sa potesili, cely mesiac robil z vdacnosti ako drak, este aj z dovolenky prisiel do prace na jeden den, peniazky sme minuli, aspon nie sme v hlbokom minuse a zase sa zacne kolotoc. 😖 ja uz fakt neviem, co mam robit. to mam fakt dat vypoved a ist robit do zahranicia do kuchyne???????? alebo manzela poslat na stavbu do rakuska? to sa u nas nedaju zarobit normalne peniaze?!

idem sa rozculovat radsej inde.
caute a pekny vieknd vam prajem.

tromboska
14. aug 2009

Shaarka, ano ja som tromboska 😎

tinika, obdivujem tvoju kolegynu ze to vydrzala, je silna zena.

tinika
14. aug 2009

tromboska aj ja ju obdivujem ale asi aj to pomohlo ze to nechala tak, povedali si ze este dovolenka a ked tak idu adoptovat takze psychika robi svoje
shaarka neboj, bude dobre

tromboska
14. aug 2009

no psychika robi vela to je pravda...

anaxamon
14. aug 2009

pekne popoludnie🙂

shaar to by ma nasraloooo co si to dovolili takto sa s vami zahravat...jooj fakt ti dnesni zamestnavatelia....ako ked nechcu davat vsetko na papier tak to potom takto dopadne 🙄

tromboska ty si medzi nami nova?

tromboska
14. aug 2009

anaxamon, ano 🙂

...ti dnesni zamestnavatelia...presne tak...v dnesnej dobe nie je naozaj nic iste...ale snad sa to rychlo zmeni k lepsiemu 😎

pipimiska
14. aug 2009

aaa ja sa idem stazovat na zamestnancov 😀 😀 😀

caute babiky a vitaj tromboska voska 🙂 ja sa pokusam 5 rokov,takze som ta predbehla 😝

shaarka,take veci by sa jednoducho nemali stat ani omylom,je trapne pytam spat peniaze,ktore dostal...blbci blbyyyyyyyy
aaa ladvinky na cibulke??mnam 😀 ...hned ma prestali boliet 😝 😀 aaaa inac tvoja fotecka bohovska 😵 ...len si to ty ci niesi to ty...dilema.....dilema s i alebo s y? dalsia dylema 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre