Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

monika0001
9. máj 2009

sak ja nevravim ze mu nemozes zavolat... ale jasne,, ty ho poznas ty vies... chcela som len nejak pomoct.... hm..prepac.... 😒

monika0001
9. máj 2009

ely ved ti vravim ze to len v Oktrobri 2008 dokončili a hned nafotii.... to asi preto... babenka v kacelarii nam prsahala ze je to take ako na fotkách... a vies co? mne by to bolo jedno... a chcem dovolenku s mm a ja mi jedno ako to bude vyzerat.. hlavne nechje tam more, slnko a jedlo... chichchi... a možno sa stade vrátime Traja a možno až 4..chichi.. všetci mi vravia, že nevedia prečo al že ja budem mať dvojicky... ešete aj mm to vravi..si to potom hodim.... 😉 😀 😀 😀

flyangel
9. máj 2009

no mrkla som sa...su tam fotky ktoru su len makety..

nelynka
9. máj 2009

nie monik vpohode, len vies, kazdy chlap je iny v takychto veciach..na mojho nelati naozaj nic, ani keby som sa zbalila a odisla navzdy..

monik to mne mm vravi odzaciatku len bohuzial nikto v rodine nie je z dvojicek..

a jasne, dovolenka nech je dovolenka..
nech to stoji co to stoji..

ale zaujimalo by ma ci tam ta babenka bola ked vam prisahala ze je to take ako na fotkach 😀

monika0001
9. máj 2009

hm...ved uvidime... sak ja pofotim a potom ukazem.... 😉

flyangel
9. máj 2009

jasne...tak a mimochodom baby do pyramidy sa nedostanete 🙂 je to uzavrete takze len zdialky si to mozete pozriet a pofotit 🙄

monika0001
9. máj 2009

nely - ako som vravela.. je mi to jedno, hlavne uz nech som tam... ja nic krajsie nepoznam tak nebudem amt s cim porovnavat.. 😉 😀
ani u nas nie su ziadne dvojicky... ale statsa moze... 😲

monika0001
9. máj 2009

fly - vidis a ja som to kvoli tomu odmietla.. a to preco? nevies?

nelynka
9. máj 2009

fly a ako je mozne ze moj kolega v pyramide bol?

mimomu
9. máj 2009

tak vy ste uz na dovcach 🙂

tinika
9. máj 2009

kocky to kde je ta nadhera?

nelynka
9. máj 2009

tini ktora? od monik alebo odomna?

tinika
9. máj 2009

no teraz neviem ale je to pri afrike taky ostrov

flyangel
9. máj 2009

nely to zavisi ze kedy bol v pyramide...nuz my sme tam boli a tam ta nevpustia len pofotis z vonku a su tam muzi co maju zbrane a strazia to tam

tinika
9. máj 2009

boa vista

tinika
9. máj 2009

mimo ta trocha posnivame ne? kam tento rok nepojdeme

nelynka
9. máj 2009

fly tak bol davnejsie niekedy...neviem presne kedy..

janemari
9. máj 2009

Caute prisla som nakuknut ako sa mi mate. 😉

flyangel
9. máj 2009

davnejsie sa tam mohlo ist aj dnu teraz bohuzial je to uzavrete.. ☹

mimomu
9. máj 2009

ahoj jane,ty co porabas?

janemari
9. máj 2009

Caute.

monika0001
9. máj 2009

jane - avoj...
Tini - no ved aspon sa snazim.. mi tu kazia iluzie... 😠

tinika
9. máj 2009

moni tak ja ti ich urcite kazit nebudem

nelynka
9. máj 2009

neboj monik bude tam naadherne, bodaj by za tu cenu nebolo..aj ked velakrat tie fotky neodpovedaju realite ale je tam urcite krasne, neboj 😉

mimomu
9. máj 2009

tini mas uz mena pre mimi?

janemari
9. máj 2009

Ahoj moni,ako?Vcera sme sa minali.xixi Ale stahovala som si fotky toho herca zo serialu Kosti.Je taky mnamkovy 😀

mimomu
9. máj 2009

jane,ty sa nezdas.... 😀

monika0001
9. máj 2009

hmm... mne nepaci moc... je taky moc cukrikový... mne paci Vin Diesel... hmm.. mňam... 😉 😀

tinika
9. máj 2009

mimo no ja aj hej, len mm neschvalil este 😀 😀 ale tiez sa neviem rozhodnut este
no ja tiez snivam ze by som sla tam a tam, teraz som sa zasmiala lebo som pozerala aj taliansko a kuk
http://www2.hydrotour.sk/index.php?www=hotel_de...

no za tu cenu ... nehrozi, sak to fakt mozem ist do tej afriky čo ste vy hodili sem 😀 😀 😀

monika0001
9. máj 2009

tini - napis nazov hotela bo takto to nejde tvorit.. si kuknem... 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre