Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nathali
17. aug 2009

tak sa maj pekne papa 🙂

nelynka
17. aug 2009

prepacte, ale skapal mi internet, uz ma to nebavi kua, prisli sme domov sami bordel boha, som to ale mohla cakat ked hafanov strazil svagor, ten nevie co je poriadok!!

tak ale som uz doma..
shari ozvat som sa nevedela, nestihali sme nic, taka som unavena ze neviem ako prezijem zajtrajsok, lietacky este... 😖

nathali
17. aug 2009

ahoooj nel kde ste boli?

tinika
17. aug 2009

shaarka mam intoleranciu laktozy, ale papam občas niečo mliečne, prave mi oteplieva jogurtik čoko 😀

shaarka
autor
17. aug 2009

no co? ideme spat? 🙂 😀 😝

tinika
17. aug 2009

ja este gamblarujem hihi a zohrievam mm večeru

pipimiska
17. aug 2009

cauko,nie nejdeme spat 😀

shaarka
autor
17. aug 2009

cau pipi 🙂 zial, dofajcim a pojdem 😝

pipimiska
17. aug 2009

pod este so mnou cvicit do posilky 😀 😀

nelynka
17. aug 2009

ahoj nath, na slovensku sme boli

shaarka
autor
17. aug 2009

pipi, to akoze teraz? nie.
vseobecne? nieeeeeee 😀 ale dik. radsej s tebou pojdem do utulku 😉

shaarka
autor
17. aug 2009

a ked si areu adoptujete do piatku, uz v sobotu sa mozte zucastnit na anci na vystave 😉 alebo sa len tak prist pozriet 😵

pipimiska
17. aug 2009

inac shaarka,uz davno premyslam o tom ,ako si tu pisete,ze ja som tucna,aa druha aj ja a ja este viac,aa potom,som aj take citala,ze ved su od nas este tucnejsie,len ja si vzdy hovorim,ze su odomna chutsie,asi to mi pomaha,aby som nepribrala 😉
od januara som pribrala 6 kg,a islo by to dalej,keby som nepovedala stop a nezacala cvicit..som strasne seba kriticka,a neviem si ani predstavit,ze by som sa nestopla,aa pochopila by som to,az keby som mala 20kg naviac..
dieta bez cvicenia nepomoze,posilka je nezabavna makacka,na chudnutie by som urcite odporucila iny druh pohybu 😉

pipimiska
17. aug 2009

shaarka,co za vystava?
inac to co som pisala ,nebola reakcia na to co si ty pisala,vtedy som to este necitala...

shaarka
autor
17. aug 2009

ale pipi, ved mas pravdu 🙂
vystava: http://www.uvplp.sk/Celoslovenska-vystava-ories...
dobru nocku 😵

pipimiska
17. aug 2009

dik hned som stastniejsia ked viem ze mam pravdu 😀 😀 aaa kde si zabudla vetu,ze oki tak zacnem 😀
dobru nocku 😎

tinika
17. aug 2009

tak bru nocku

puma.sue
18. aug 2009

bre ranko dievcata, ako vidim, riesili ste tu stravovanie, dietky a pod. ja sa obavam, ze mne tie endo v septembri povie, aby som zhodila...
shaar, nic si z toho nerob, viem ake je to problematicke...
podstatne je nejest sacharidy poobede, mam to oskusane, ale ked ja bez chleba a zemiakov neviem zit 😉
aj ked, na kazdeho plati nieco ine. treba si najst tu "svoju" formu zdraveho stravovania...
drzim palceky 😀
mam dnes dost roboty, ale nakuknem sem, ked budem moct...

shaarka
autor
18. aug 2009

aaaaaa tradične:
ranná smena, vstaáááávať! 😀

puma.sue
18. aug 2009

sak uz davno som ofise...
a zarezavam kua :(
strasne sa mi nechce, ale ak chcem mat od stvrtka volno, tak musim zamakat...

shaarka
autor
18. aug 2009

chapem, chapem. 🙂 stvrtok piatok kupko. s kamoskou. 😉
my sa dnes radime, takze budem chvilku mimo a uz by som aj ja mala zamakat. vsetko len presuvam a pracujem light. ale ved ako sa da inak?
akurat minule som citala na fertility, ako baba pisala jej cestu - zacinajucim snazenim, ako stratila trpezlivost, ako merala, ako depkovala a ako nic neurobila v praci, lebo sa vkuse len hrabala niekde na nete! 😀 ja detto.

puma.sue
18. aug 2009

shaar, nemozes si to az tak pripustat...
podla mna sa zadari az ked total vypnes a "rezignujes"...
kamoska mala za sebou jedno neuspesne tehotenstvo ( v 6 mesiaci jej chlapcek umrel a musela ho porodit), potom dve umele oplodnenia, lebo sa nedarilo - neuspesne... a az ked rezignovali aj s muzom, tak sa postastilo prirodzene, este sa velmi netesime, je v siestom mesiaci...
ale verime, ze to dobre dopadne...

okamzite sa chod radit a potom nakukni ;)

hej, stvrtok, piatok kupko (v piatok vecer mala oslavka - mame s bratom narodky 😉 ) a potom v sobotu letime do Luxu 😉 a vratime sa az v utorok... aaaaaaaaa, konecne chvilku vypneme...

shaarka
autor
18. aug 2009

prepac, nevzdelanej v oblasti geografie: kde je ten Lux? a nembudem googlit a tvarit sa, aka som scitana 😀
puma, rezignovat je jedna vec, ale keby si bola v mojej situacii, tak ti to na 99% nepomoze. lebo kto nema menzes, asi velmi neotehotnie, ze? 😝

tinika
18. aug 2009

bre ranko kočendy

shaarka
autor
18. aug 2009

😵

alzbeta.hod
18. aug 2009

ahojky všem... mám opět rpoblém ale tento cyklus je plný záhad... nejprve jsem měla pozitivní ovutest 7dc takže ovu mohla být ten den co mě brali křeče do levého boku, tedy 9dc. Od té doby jsem 3dny špinila... dnes jsem 14dc a začíná mě bolet podbřišek jakobych to měla dostat. Ale mám ještě 14dní čas, takže fakt nechápu.... 😅

shaarka
autor
18. aug 2009

albet, nejak mi nesedia pocty.
kedze mavas lutealnu fazu 14 dni a ovu si mala 9.DC, tak 9+14 = 23 a teda ne/mas 9 dni do mrchy. to uz je lepsie? 😉

puma.sue
18. aug 2009

shaar, do Luxemburgu ideme... to je taky maly statik medzi Francuzskom, Belgickom, Nemeckom.... 😉
a v pohode, rada ti to vysvetlim...
mame tam kamosov, co tam ziju a uz dlho nas tam volaju, tak mi moj chlap ako sucast daru k narodkam zadovazil letenky 😉

ja nechcem hodnotit tvoju situaciu, nechcem, aby si sa hnevala na mna. len si myslim, ze ak sa az tak neupinas na to, ze sa aj lepsie "dycha" - ako sa hovori... v dobrom som to myslela... ☹

bre rano tini 😉

alzbeta.hod
18. aug 2009

shaarka... to by byl docela krátký cyklus ne???

alzbeta.hod
18. aug 2009

já mám problém s dlouhými cykly takže od zítra mám brát utrogestan 10dní a pak se má dostavit.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre