Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nelynka
20. aug 2009

mimo ale aspon ste na to dvaja 😢
ja mam furt take depky z toho

mimomu
20. aug 2009

na co nel?na nesnazenie sa? 😕

lenca.b
20. aug 2009

mimo to ta dako skoro takto postihlo 🙂 pockaj co budes robit po roku 😉 aaaaaaaaaaaaale nie to sa ta snad tykat nebude 😉

lenca.b
20. aug 2009

nelynka a kde mas polovicku?dajako som nepostrehla ☹

mimomu
20. aug 2009

uvidime........ja uz nic neplanujem 😉 poucila som sa 😖

lenca.b
20. aug 2009

hmm tak ja sa asi nepoucim nikdy som zataty tvrdohlavy skorpion a proste pojdem hlavou proti muru nech sa deje co sa deje aaaaaaaaaaach ked si predstavim kolko trapenia ma stali tie posledne tri noci ☹

mimomu
20. aug 2009

a co sa dialo pocas poslednych 3 noci?

lenca.b
20. aug 2009

no chce sa nechce babetko sa robit musi nech sa deje cokolvek a problemy su ... inak ako sa prejavuje alergia na spermie?

shaarka
autor
20. aug 2009

mimo, u koho v spalni myslis? 😀

lenca.b
20. aug 2009

heheh shaarka co aj ty ?

mimomu
20. aug 2009

sharr,nechapem 😲

lenca.b
20. aug 2009

inak minule som nad tebou tak rozmyslala co si pisala o tych behackach po doktoroch sledujem na tebe urcitu podobnost so mnou cca ked som mala tak 20 rokov a veeeeeeeeeeeeelke problemy podobneho charakteru a zaver PCO

nelynka
20. aug 2009

lenca, polovicka je doma sedi pred telkou, preco? 😀
no mimo, viacmenej na veci suvisiace so snazenim sa

nelynka
20. aug 2009

leni alergia sa prejavuje stipanim, svrbenim povecsine, inak to nezistis...
len z imunologie tusim

lenca.b
20. aug 2009

no lebo presne take priznaky mam po troch dnoch snazenia ☹ je to na nevydrzanie uz len to by mi chybalo ☹

mimomu
20. aug 2009

drahe zienky,musim ist do vecnych lovist 😀 prajem pokojnu dobru noc 🙂 🙂 🙂

lenca.b
20. aug 2009

mimo dobru nocku

nelynka
20. aug 2009

leni keby si bola alergicka na spermie nevydrzala by si s nim spavat tie roky co si vydrzala, citila by si to hned mam taky pocit...
toto moze byt len nejaky zapal alebo si proste len presexovana, nic viac 🙂

nelynka
20. aug 2009

mimo tak papa

lenca.b
20. aug 2009

hmm no len u mna to je trooolinkato zlozitejsie mne ti reaguje telo velmi divne a v roznych casoch tak napriklaj aj moje autoimunne ochorenie stitnej zlazy proste doktori sa v mojom tele nevyznaju ja sa v nom nevyznam tak pan boh pohanaj a nelynka ono sa to inak neda splodit dietatko kedze mm ma zle spermie tak ich treba prezasobit tam dnuka 😀 teda ked to berem sedliackym rozumom 🙂 a take pocity divne som mavala vzdy ale dok mi povedala ze to je veeelmi vzacne ochorenie tak neviem no

shaarka
autor
20. aug 2009

ze presexovana... aj ja som bola kedysi 😀 😀 z nie som a neviem, ci niekedy este budem 😀
idem aj ja off, len vrcime na seba ako psi, MM je nervny, ze tu sedim a ja som nervna ze on je nervny a nenecha ma napokoji. asi mu idem dat nieco jest 😀

lenca.b
20. aug 2009

ale aj na bartoliniho zlazu trpi leeeeeeeeeeen nepatrne mnozstvo zien a vidis aj v tom som vitaz aaaaaaaaaaaa cuduj sa svete trojnasobny vitaz lebo prvy krat nestacilo aaaaaaaaaaa ani druhykrat a teraz uz to neriesim sem tam to boli ale co uz na bolest sa da zvyknut 😀 ked neratam bolest zubov ta ma dostane vzdy 😅

shaarka
autor
20. aug 2009

dobru nocku piskotky a prijemne snazilkovanie 😉

lenca.b
20. aug 2009

shaarka tak to je teda nieco heh daj mu papat 🙂 bude kludnejsi

lenca.b
20. aug 2009

shaarka tak teda dobru nocku

nelynka
20. aug 2009

shari dobru nocku 🙂

leni tak s tymto ti neporadim, a ked ma MM spatne spermie tak by ste to mohli skusit aj trebars IUI, aj tak vraj kazdy den sexovat nie je dobre ale to je len vec nazoru a chuti.. 😀 😀 😀

lenca.b
20. aug 2009

no ja som zas pocula aj ine nazory 🙂 taaaaak kto sa ma v tom vyznat no a chceme skusit IUI ale vies este tomu davame sancu aj ked je cim dalej mensia a mensia ale stale je 🙂 no krasavice idem ja buvat teda do postele dajako mi nie je moc dobre a citat knizku 🙂

nelynka
20. aug 2009

janse leni, snaca je vzdy len sa netreba vzdavat..
dokonca aj moj stary ma zly spermio a veri ze to dokaze sam, ale tak smejem sa na tom 😀 😀 😀 😀

tak dobru idem aj ja..papa

pipimiska
20. aug 2009

pekny vecer 😀

nely,si si ista ze priznaky pri vytvarani protilatok proti spermiam su svrbenie a stipanie?sa pytam,lebo ja vytvaram protilatky,tym padom to chapem tak,ze mam alergiu,aa mna casto tam dole svrbi,aa ked pridem ku gyndovi,tak povie,ze tam nic nieje,sliznica v poriadku aj hlien tak ako ma byt,a nespomynal,ze by to malo byt preto,ze vytvaram protilatky...len zistujem pricinu casteho svrbenia...

inac co sa tyka tej alergie,tak ja som pred tromi rokmi tuto diagnozu este nemala,takze sa to moze kedykolvek zmenit,tym kcem povedat,ze lenca to pred tym nemusela pocitovat 😉

monik,tak bola si nakoniec tehu ci nie?bolo tam hcg?az dnes som citala veci z pred niekolkych dni ..

manzel dostal hlad,tak mu robim cestoviny z omackou zo sacku,aa on mi zaspal,kto to teraz zje?😀

shaarka
autor
21. aug 2009

bre raaanko.
pipi, ten vas denny (ci vlastne nocny) rezim, no teda! 😀 😀 😀

ak je vytvaranie protilatok proti partnerovym spermiam istym sposobom alergia, tak potom sa ju samozrejme da chytit kedykolvek pocas zivota. ale leni, pipi, tak ako prisla, tak aj moze odist. ved alergia 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre