Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

monika0001
9. máj 2009

jane - pojdem asi kuk na to do sport pro....

monika0001
9. máj 2009

jane - juj normalne sa na teba zacinam tesit... teraz neviem ci je to správne a či nie.. ja chcem aby si mala krpca... 😉 😀

nelynka
9. máj 2009

jane ze diktaty jupiii, jaaaaj, sranda..na stare kolena sa takto ucit 😀 😀 😀

inak ja nic moc, boli cela huba, zacina uz aj hrdlo a taha mi na uska, no des uz je to, ale aspon nie som taka popuchnuta ako rano..

janemari
9. máj 2009

No ani ja neviem co je spravne.Prave som hovorila mm ze som zvedava na svoju prvu mrchu po liecbe.Ale mam pocit,ze budem mat zase bolesti jak svina 😒 No a krpec by potesil,praca tiez.Takze tak ci tak budem potesena 😀

monika0001
9. máj 2009

no ved na to práve myslim... mudem tešiť na teba a potom bude krajšie prekvapko krpec... 😉 😀 😀

monika0001
9. máj 2009

nely - anemozes mat nejaky prievan? ked aj hrdlo a na usi to ide?

nelynka
9. máj 2009

monik moze byt ze som chytila, a mozno len zato ze uz je vecer a som utahana nejaka, vcera som sla spat o pol druhej a o deviatej som uz bola hore..uvidim zajtra jak bude a ked zle tak vecer skocime na pohotovost..

janemari
9. máj 2009

Nely na tebe sa buria asi vsetky virusy.Najprv bolelo brusko,teraz toto.A to ucenie ved aj ja krutim hlavou,ze mi uz na cisto sibe na stare kolena 😀

Moni a ty sa nesmej lebo ked budes mat krpca bude to draha zalezitost.Alebo posles na dovolenku mm s nejakou kockou? 😉

Ale to cvicenie ma aj zacina bavit,lebo sa lepsie citim,lepsie sa mi hybe a tak.

nelynka
9. máj 2009

jane to je vsetko oslabenou imunitou zo stresu, najprv zaludok, potom mykoza, teraz herpes taky ze sa hanbim z domu vyliezt, ale uz papam vitaminiky, papam vela ovocia, zeleninky, tak snad to prejde coskoro..
v utorok mam ist skusat satky tak snad prejde nech nejako vyzeram na tych fotkach xixi

monika0001
9. máj 2009

jane - ked bude krpec nebude dovolenka... chichichi... mm by bezo mňa aj tak nešiel 😝 😀

janemari
9. máj 2009

nely tak skus aj nejake caje.Inak grepy su super pri oslabenej imunite.

monika0001
9. máj 2009

nely a u lekarky si bola s tou imunitou?

nelynka
9. máj 2009

jane ja papam hrozno, jablka, a vela zeleninky..vitaminky este a B-komplex

monik, nie nebola, naco? ked som to zistila az mykozou ze mam oslabenu imunitu a teraz tym herpesom?
nebudem tam behat predsa stale ked sa neviem uprnut s prepacenim 😀 😀
ja mam inak imunitu vporiadku...len teraz to je sposobene tym stresom a setkym, bez roboty, bez penazi, s dlhami na krku..nebude nervozna xixi..ale uz mi to je nejako jedno tak sa to zlepsuje (asi)

janemari
9. máj 2009

Nely tak stres vie narobit poriadnu sarapatu.A prejavi sa vtedy ked je uz pokoj.Mam kamosku ktora ked je po strese sa jej vyhodi herpes.Inak to ruzove vajicko s Oriflame byva v akcii aj 40 sk a vtedy nakupujem viac.Aj mne sa dohojuje herpes,ale vdaka vajku sa mi uplne nevyhodil a zacal sa pekne vstrebavat.

monika0001
9. máj 2009

nely - ty musíš vedieť.... držím teda aspoň palčeky by to všetko dobre dopadlo... 😉

nelynka
9. máj 2009

ja som si to nejak ani neuvedomovala...sem tam sa mi urobi kutik, ale nic viac, len trosku scervena a dost, za par dni je po nom..
ale teraz to kraasne napuchlo a schrastavelo..
dokonca sa mi dorana vyhodil aj zdnuka preto to tak napuchlo..
drahemu hovorim ze nech sa na mna pozrie rano ked pojde do prace a on ze mi stacilo vcera ked som ta videl (a to vcera som este nemala nic, len trosku opuchnute okolo chrasty)

janemari
9. máj 2009

nely ono dostat v lekarni aj masticku na herpesy.Ale ked to uz mas takto vyhodene je dobre to nechat vyzriet a vstrebat sa.Len si to prosim neprepichuj,lebo sa ti vyleju cele usta.Mala by si si kupit aspon nejaky obycajna balzam npr.jeleni loj a natierat si to aby ti to neprasklo.

nelynka
9. máj 2009

dakujem monik..ono to prejde raz xixi..

idem hajat, tak dobru nocku prajem 😉

janemari
9. máj 2009

nely dobru nocku a nech sa rychlo vyliecis.Pa pa

monika0001
9. máj 2009

nely -bru nocku.. apapapap a skoro sa nam uzdrav... 😉

monika0001
9. máj 2009

aaauuu.. mm mi práve natiera chrbát masťou a bolí to...... auuu 😲

janemari
9. máj 2009

jee aj ja chcem natriet a pomasirovat chrbatik.

monika0001
9. máj 2009

pomasírovať? neeee... auuuu... šak to bojí jak také .... auuu... a najhoršie je, že po tom spray panthenol to bolí viac a viac... tak teraz mastičku som skúsila... uvidíme čo to urobí...

janemari
9. máj 2009

No aspon si das na buduce pozor 😀 Ale nie.O com hodime este rec?

monika0001
9. máj 2009

hmmm... aká pesnička si ti momentálne najviac páči? daj inšpiráciu...

janemari
9. máj 2009

Pesnicka momentane neviem co je aktualne,lebo v robote mame radia zakazene a doma si pustam CD.

monika0001
9. máj 2009

a na tom cd? neviem čo si mám ešte stiahnuť... počúvam rádio a čo sa mi zapáči to stiahnem... som dlho nemala program na to dnes mi ho mm stiahol a zas maniačka sa do toho pustila...

janemari
9. máj 2009

No najnovsie mam od kolegovcov Karmu,Rednex,Maxim Turbulens,Hospodsky spevnik na tomto sa da dobre vyblaznit.Ale paci sa mi aj Desmod,Zuza Smatanova,Elan,Enja a v podstate kazda hudba okrem techno a jazzu.

janemari
9. máj 2009

Haloo moni uz si sla spinkat,alebo sa natieranie chrbatika na nieco zvrhlo? 😉

monika0001
9. máj 2009

neeee... robila som poriadok v kuchyni a ešte si idem papu na zajtra urobit, bo lekár mi úplne zakázal papať v práci...hned som spet..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre