Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

dzou
26. aug 2009

ale od dalsieho cyklu chcem zacat merat ta uvidim 😵

tinika
26. aug 2009

no PIPI no SHARI ja som fakt mimo, asi som vam dobre bacily posielala 😀 😀 😝 vsak? aj katka je tehula asi aj zuzub este keby vavenka ta super,

pipimiska
26. aug 2009

ja som tiez mimo 😀 prave som sa prejedla 😝 😀 😀
kto este nespiii??

nely,aa tebe gratulujem,konecneeeeeeeeeee 😵 😵 velaa looove prajem 😝 😀 😀

pipimiska
26. aug 2009

super,zuzke vidno ciarku,aa katka uz ma aj daatum 🙂

puma.sue
27. aug 2009

boze baby, ani neviete ako velmi vam to prajem. viem, ako velmi ste po tom tuzili. uz len tfuj, tfuj, tfuj, nech sa vam dari a nech je vsetko OK.

bre ranko inak 😉 ledva som oko rozdrapila, musela som sa sem prihlasit, aby som videla, co nove...
shaar, stale si nenapisala ako zareagoval tvoj manzel... takze? zvedavaaaa sssssooooommmmm 😉

tinika
27. aug 2009

nelynka aj ja gratulujem k praci

tinika
27. aug 2009

Shaarka dobre som hovorila ze ti teplotka stupne a som aj vyssiu chcela tipovat 😀 😀 Drobec uz vie písat???? Sikovny hihi

madeline
27. aug 2009

wwwwwwwwwaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaawwwwwwwwwwwwwwwwwww, gratulujem shaar a samozrejme aj tebe nely 😎

shaarka
autor
27. aug 2009

kocky, tak MM prisiel akurat ked som si obzerala test. tak som sa zlakla, ze mi skoro vyskocil z ruky. skryla som ho a isla privitat MM. vravim, ze mu dosiel divny list, bez znamky... MM sa zlakol, chudak, cakal asi nieco zle. aj tak dramaticky som mu to povedala! som potvora. a ze ked je to nejaka fanynka, tak nech si ma nepraje! (MM) chudak, radsej vycuval z izby a isiel si ho otvorit do kuchyne (zeby mal za usami?), tak som isla za nim s fotakom a cvak (taky ako keby zhnuseny ksicht) a potom cvak c. 2 (taka grimasa, aku som na nom nevidela este nikdy). 😀 😀 tak ma vystiskal a ja som sa konecne zacala klepat (dovtedy som bola ako zamrznuta), skoro mi vypadol fotak z ruky a plakalaaaaa som. 😀 MM nechapal, ale je patricne pysny na seba.

puma.sue
27. aug 2009

krasna story 😉
uz vidim, co robi ten moj, ked mu oznamim taku velku vec...
velmi dobre si to s tym listom vymyslela. len co je pravda. a ozaj zacinam verit v zazraky.
velmi ti to prajem, len nechcem nic zakriknut...

kedy pojdes k dokimu?

shaarka
autor
27. aug 2009

s tym listom to vymyslela nejak takto vavenka, ja som sa nevedela rozhodnut, ako mu to oznamit. kupovat sa mi nechcelo ist nic (nevedela som sa sustredit), tak som si list prisposobila bol hotovy za minutku. 😀

puma.sue
27. aug 2009

no jasnacka. ja sa obavam, ze budem taka mimoza, ked na to pridem, ze mu to len sucho napisem do smsky alebo mu zavolam s vetou "som v tom" 😉

kedy ides k lekarovi som zvedavaaaa 😀

tinika
27. aug 2009

shaarka pekne pekne, ja som tiez chcela dačo kupit akurat sme mali mat vyročie ale som nevydržala tak som mu to povedala hned ked dosiel z roboty

shaarka
autor
27. aug 2009

puma, ja som tiez mala vymlety mozog, nic som nevedela. ani rozpravat. fakt. slovna zasoba sa minula 😀
na krv idem v stredu, lebo Dr ma dovolenku. a neviem, ci mozem, len tak bez objednania 😒 inak som objednana na stredu 11.9. - nemam cakat dovtedy?

nelynka
27. aug 2009

ahojte

ja si idem dneska vybavovat veci do prace a oboznamit sa podpisoom smluvy a nastupom 🙂)

vsetkym vam dakujem za gratulaciu ale ako som pisala, nepresiahne to sharku, fakt, ja som revala od statsia za nu, neverila som vlastnym ociam a mm ked som mu to povedala nechapal..
akurat vcera som mu rozpravala o pipi a neveril a dneska toto, bol hotovy..

shari, pipi, vdaka vam zase verim na zazraky a verim ze uz bude vsetko len dobre a snad sa aj u nas setko konecne nejako vyrieisi, aj ten moj zatrpknuty egoista 😀 😀 😀 😀

shaarka
autor
27. aug 2009

nely, tak je.
ked pipi a ja, tak potom uz kazdy. bez debaty 😀
a zle si si tu novu pracu nacasovala. akurat do mojej LF 😀 😀 😀

nelynka
27. aug 2009

shari nevadi, ja sa z toho tesim a to je najhlavnejsie a hlavne je doma lepsia atmosfera a zrazu sa zdaju setky problemy lahko vyriesitelne, hlavn pre mna..

a dalsia dobra novina..posledne maciatko - dievcatko, najde cez vikend novy domov 🙂
tak ma mrzi ako sa rozdali, ale co uz :(
chudak Tobi nebude sa mat s kym hravat ☹

nelynka
27. aug 2009

shari a ja som celkom zvedava co povie tvoj gyndos ked tam prides s vycikanymi // 😀
ten odpadne urcite 🙂

puma.sue
27. aug 2009

11.9. nie je az tak neskoro, ale mozno by som to nezvladla a sla by som skor...
ved uvidis ako sa budes citit... a ako budes z toho nervna 😉
chces zostat dufam doma na PN, alebo?

shaarka
autor
27. aug 2009

nely, ved ja som zvedava, ako bude reagovat. premyslam, ze si vezmem fotak aj na nu 😀 ale nie... v cakarni sa ma sestricka opyta, kto som a ci som objednana. a ja ze nie. a ona sa spyta, ci mam problem. tak co jej mam povedat? v cakarni? ze som nasla // ?? neviem. asi poviem, ze mam bolesti. alebo???

puma, ja by som mozno isla az toho 11.9. ale co dovtedy v robote? caka ma sluzobka, vystava... veci sa planuju na dlho dopredu. a ja nepoviem v praci, ze som tehotna, skor, ako mi to potvrdi Dr. takze asi musim ist na krv cim skor tym lepsie. 😒

pipimiska
27. aug 2009

shaaaaarka 😵 ty podla coho vies,ze 10.maja cakas baabo? 🙂 🙂 aj ja kcem vediet 😅
ja by som nevydrzala cakat,urcite by som isla,ved som aj nevydrzala a isla 😀 😀 😀
musis si na seba a na babatko davat pozor,takze sluzobky eee 😉
mne doki povedal ze prve tri mesiace nieje dobre cestovat ...

shaarka
autor
27. aug 2009

pipi, tu na konovi si zadaj v nastaveniach dlzku cyklu a menzes.
aby ti to dobre vypocitalo, tak zadaj menzes na datum, ktory ti vyjde
ovulka (DC) minus 14 dni
a cyklus 28

alebo si zadaj datum poslednej MS
a dlzku cyklu: na ktory DC bola ovu + 14 dni

puma.sue
27. aug 2009

no jasne, to chapem. inak, skor ako v 8 tyzdni by som to neoznamovala... a hlavne, sprav to pisomne. viem co sa u nas deje a ako to bezi (robim na personalnom)...

pockaj si, ved to netrva tak dlho...
drzim palceky ;)

pipimiska
27. aug 2009

dakujem,jeeeej,aj ked urcite to nemam presne,pretoze neviem moj cyklus raz je to 30 raz 32..ale to je jedno,bude apriloveee 😀 a tvoje maaajovee lasky cas 😀

shaarka
autor
27. aug 2009

pipi, tak potom si zadaj:
MS: 20.7.
cyklus 28 dni.
tak by to malo byt najpresnejsie 😉

shaarka
autor
27. aug 2009

puma,
a co s tym personalnym??? v 8tt to mam napisat??
no k tomu ma asi nikto nedonuti. ja len oznamim, ze som v tom a ze asi budem na PN. alebo ze budem na PN... nech so mnou chvilku nerataju... hm?

shaarka
autor
27. aug 2009

pipi, a trosku si uprav motto 😎

pipimiska
27. aug 2009

chcem,chcem 😉 😉

pipimiska
27. aug 2009

shaarka,daj do google ,,femibion 800,,kyselina listova,odporucila mi ju hematologicka,zevraj najlepsie na trhu 😉 ...ked si to zacala papat az od teraz lebo aj ja az od teraz 😉

shaarka
autor
27. aug 2009

az od teraz.
a fembion je drahy a v kazdej lekarni to tlacia zakaznikom 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre