Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

tinika
27. aug 2009

a uz som prehrala, idem s havou von a do hajan papa zajtra pekny dnik a teraz pekne sničky, všetkym

shaarka
autor
27. aug 2009

ostal tu este niekto??? 😅

pipimiska
27. aug 2009

ja 😀

shaarka
autor
27. aug 2009

ze ostal 😀 prisiel! 😀 ja uz padam unavou a to brucho ma boli a boli. aj teba boli, pipi? 😅

pipimiska
27. aug 2009

shaarka,mna sem tam pichne,sem tam jak na mrsku bolii,ale co je horsie,nieco tam dole mam citlive,cudne,nevzyera to na zapal..moze to byt podrazdena mocovaa trubica??bo cikam 30 krat denne,asi moze ze? 😅

pipimiska
27. aug 2009

shaarka,ja som padala unavou az to teraz,prave odisla 🙂

shaarka
autor
27. aug 2009

pipi, ja neviem. necikam sice 30x za den, som len 4tt 😀 😀 😀 ale tam dole to mam tiez citlive, ako keby isiel na mna zapal... mam chut si dat nejaky cipok, ci co. brucho mam ako pred kramami, mam pocit, ze mi vybuchne 😢

pipimiska
27. aug 2009

shaarka,gyndos mi hovoril,ze kitovuli si mam davat preventivne kazdyy tyzden 😉 aaa otom brusku,v case ked som mala dostat mrsku ma vkuse bolelo brusko,len ja som nemala sajnu ze som v tom 🙂

shaarka
autor
27. aug 2009

tak som hned kludnejsia. a kitovuli mam uz len poslednu, tak si pojdem zajtra kupit 🙂 si si ista, ze sa moze, hej?

...a myslim, ze sa schyluje k nasmu stretku, co myslis? 😀 😀

pipimiska
27. aug 2009

shaarka,urcite sa moze,lebo mi dal reklamne letaciky a tam to mam zakruskovanee 😉
a ja som dokonca trosku spinila,troska,ale uz som myslela,ze konecne je tu mrcha..a potom to prestalo a potom uz len biely vytok 😉

vazne schyluje?? 😅 wauuuu 😵 😵

shaarka
autor
27. aug 2009

😀
no idem ja, uz fakt nevladzem, nevidim.
a tu su fotecky zo svadby (vyber):
http://anymedia.rajce.idnes.cz/Milan_a_Janka_WE...
konecne!!!

pipimiska
27. aug 2009

no tak chod uz,peknuu dobruu noc vam prajem 😵 😵

janemari
27. aug 2009

Caute babenky,som z prace doma

pipimiska
27. aug 2009

ahoj jane,ako ty niesi unavenaa?? ja vobec teraz 🙂

janemari
27. aug 2009

ahoj pipi,som.Len nemas cas chodit na net tak som trosku teraz vecer zbehla

martina05
28. aug 2009

Shaar, tie fotky sú kráásne, kto ich robil ??? Ty??? Alebo sú to nejaký kamoši ... Keby som sa vydávala ešte raz neváham, fakt.....

shaarka
autor
28. aug 2009

dobreeeerano 😀
hej hej, matus 😵

co robime neskaaa?

puma.sue
28. aug 2009

ahojte 🙂

dneska makame kua, ale od zajtra pri moriiiii 😉
aspon na chvilku...
a ma aj prsat zajtra, ale nevadi, lebo ideme super partia a od nedele sa slnime...
a naberame energy....

dufam, ze nebudete v pondelok v praci...

shaarka
autor
28. aug 2009

jeeeeeeeeej, idete k moru? to je jake super!!! aj ja by som isla 🙂 kam idete?
hej, v pondelok dovolenka 🙂 v utorok sviatok, v stredu k Dr a do prace a hadam od stvrtku PN 😀

pipussa
28. aug 2009

shaarka, a kde je dnesny test ??? haaaaa ?

shaarka
autor
28. aug 2009

pipuss, som akurat pisala, ze je veeelmi slabucky. sa bojim, ze by na fotke nebolo nic vidno. musi byt aspon ako ten rapiclear, inak ho neodfotim. hlupe pepina!! 😀
rano vycikam // a idem do prace. pridem domov, poobzeram test a vidim, ze nie je co fotit. tak si poviem, ze hadam odfotiem ten zajtrajsi. a tak to ide uz tri dni. dufam, ze zajtra bude uz lepsia ciara, lebo mi pomaly ani nebudete verit, ze je to tam! 😀 😀 😀

shaarka
autor
28. aug 2009

puma, mame nejaku podobnu foto, asi si ju zmenim, nech sa nemylime 😀

puma.sue
28. aug 2009

shaar, nechaj, ja si zmenim ;)
ideme k moru, do slovinska. od zajtra do utorka..
ideme siesti, dvoma autami.
je to 500 kilakov, cely cas dialnica z bratislavy, takze v pohode.
tesim sa. aspon na tych par dni sa k moru dostaneme.
a potom uz len stahovka a malovka a zariadovanie a vobec... vrrrr

shaarka
autor
28. aug 2009

tak si zmen, ked chces, ale ja som si dala az po tebe, tak to napravim 😉
donesiete si male slovinstiatko? 😀 😉 😵

puma.sue
28. aug 2009

uz som zmenila aj ja...
teraz sme ake farebne??? 😉

nieee, teda dufam, ze nie.
este by to nebolo dobre. keby o rok, tak to beriem vsetkymi dvadsiatimi...
chcela by som mat do 30tky brucho... a to mam este 358 dni cas 😉

shaarka
autor
28. aug 2009

ty si mala teraz niekedy narodky? a sme ti neblahozelali? 😅
tak vsetko naj naj naj, nejake to splnene zelanie a vela zdravicka a radosti 🙂 😵

shaarka
autor
28. aug 2009

oranzova s modrou, to je pekna kombinacia 😀 taka letna 😀

puma.sue
28. aug 2009

hej, uz pred tyzdnom, ale ja si na to nepotrpim...
v kazdom pripade DAKUJEM 😎

hej, letna, ked uz sa ma zajtra pokazit pocko... ako inak, ved ide predlzeny vikend... ☹

shaar, co mate vy v plane s muzikom??? co budete robit?

tinika
28. aug 2009

shaarka aj mna bolelo brucho
pipi moze to byt od toho, ja som na tom rovnako

shaarka
autor
28. aug 2009

a mna zacali boliet prsiaaaaa 😀 hura.

puma, dnes strazime nasim psa, tak bude veselo, neviem, co podnikneme, ci sa pojdeme prejst, alebo budeme doma. krcmu asi vynechame, lebo ak by sme isli, tak by hned kazdy vedel, ze som tehu, lebo by som pila nealko a nefajcila 😀 v sobotu na koncert a potom uz budem oddychovat 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre