Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nelynka
30. aug 2009

leni a brala si nejaku HAK alebo nieco?

krish
30. aug 2009

a lenocka nemerias bazalnu teplotu?

lenocka84
30. aug 2009

nely neberiem 2 mesiace

krish nemeriam,to je zase co???? 😒

krish
30. aug 2009

nelynka ja som brala HAK a zaciatkom augusta.som ju vysadila cize teraz mam 1.cyklus bez HAK a vobec neviem co mam cakat. Zacala som merat bazalku ale som z toho sprosta. 😅 snad mi to HAK dako nerozhadzala. 😠

krish
30. aug 2009

to si merias pravidelne rano hned ako sa zobudis teplotu najlepsie tam dole. ak zapises do grafu ukaze ti kedy si asi mala ovulku.

nelynka
30. aug 2009

leni tak mas odpoved, pokial si brala HAK nediv sa ze si mala slabsiu mrchu a bez bolesti..
akonahle si vysadila, telo sa musi prisposobit ze zacina ovulacia prebiehat, nenapchavas sa hormonami a podobne...
ja tiez pri HAK som nemala bolesti a akonahle som vysadila, preslo par mesiacov a som uz pomali skoro tam kde som bola pred HAK..
aj vcera o pol druhej som musela dat kupel aby sa mi uvolnili svaly lebo by som nezaspala 😀

lenocka84
30. aug 2009

nely nikdy som nemala bolesti,iba na zaciatkoch
tak to si ma vooobec nepotesila,uz som zacala dufat 😢

nelynka
30. aug 2009

krih nie je pravidlom ze ti to ukaze, moze aj nemusi..
ja neviem, baby si to strasne chvalia , ja osobne som merala asi 2 alebo 3cykli a nebavilo ma to nijak..
a celkovo ma nejako nebavi sa akokolvek sledovat a stresovat, ved pride pride, nepride nepride...pride inou cestou...

krish
30. aug 2009

lenocka nestracaj nadej. ta vzdy zomiera posledna!!! ja som 1.krat otehulkovala hned na 2.mesiac od vysadenia. 😉

krish
30. aug 2009

nelynka tak to je pravda. ja iba zacinam merat. tak uvidime.

tinika
30. aug 2009

sharka nadherny testik

shaarka
autor
30. aug 2009

nely, ze pekny? konecne pekny.
pipi, ved hej, uz som sa trosku upokojila. ale asi vas tu budem otravovat este hodnu chvilu s mojimi obavami. viete, tenkrat poprve... 😀

lenocka, ja si bazalku neviem vynachvalit 😀 to je uplne uzasne!!! zazrak.
dnes som namerala 37,06!!! proste su to len desatiny/stotiny, ale telo na to reaguje. fakt super, ze na to niekto prisiel. 😎

nelynka
30. aug 2009

tak bohuzial hormony su hormony..
ja som malava pred HAK boleti typu ze som rano o stvrtej vstala ked siel tatko do prace na to ze som dostala kramy, ledva som sa dotackala na WC, tam som mala hnacku aj zvracala zaroven, mdloby, skoro som odpadla, ked som sa doterigala do kuchyne na valendu, tak mi len podal paralen, horucu vodu do flasky, prilozit na brucho a rychlo zaspat...a o 6h som vstavala do skoly..a to stacilo hodku pospat a toto preslo..
pametam si ze raz ma to chytilo ked sme boli s kamoskou vonku a ledva som dosla k nej domov a hnusne som musela u nej spat na gauci aspon pol hodky inak by som ani domov nedosla..

a po HAK je to asi take, ze boli boli, ale nezvraciam a hnackujem len sem tam, lahnem do vane, napcham 4paraleny extra, rychlo lahnem a zaspim a prejde to ako tak...

lenocka84
30. aug 2009

nely a krish ziadne meranie nebude, ked pan bozko bude chciet, budu aj deti.
a netreba to nahanat

krish aj ja som pocula ze po vysadeni sa da velmi lahko otehotniet
tak uvidime

nelynka
30. aug 2009

shari nadherny a este krajsi bude, pockaj 😀
a potom krasne HCG a krasne srdiecko a o par mesiacov krasne babo 😀 😀 😀

lenocka84
30. aug 2009

jaaaaaj zase som hladnaaaaa, a to som jedla o 9tej
kurnajs,kto mi urobi ranajky? 😉

nelynka
30. aug 2009

leni som zvedava ako dlho ti tento optimizmus vydrzi, vecsinou je to tak 3-4-5 neuspesnych cyklov a uz sa holky blaznia 😀 😀 😀

lenocka84
30. aug 2009

nely ale my sme si povedali ze nie je dolezite aby som hned otehotnela,ked to pride bude to
takze to nie je o snazeni sa,ale nedavani si pozor
a tak to aj beriem
verm ze do vianoc sa to podari,a ked nie potom sa to zacne riesit

pipimiska
30. aug 2009

shaarka,inac je normalne ze este nemas ziadne priznaky..ja som tiez nic nemala,keby ze mi nemeska menstruacia,tak otom ani neviem...bolelo ma iba brusko a prsia,ale to bolo vzdy pred ms...takze tak 😀
..inac som schudla 2 kg a pritom papam..a zachutili mi utopence 😀 mnaam ,kazdy den by som ich jedla 😵 ...ale udeninam sa treba vyhybat,aj konzervovanym jedlam... 😖

nelynka
30. aug 2009

leni ved jasne, ale aj tak..to su moje skusenosti tu na konovi, preto to pisem 😀

pipi, jedz to co ti chuti a co si telo pyta a nie to co by si mala alebo nemala, je to blbost! telo samo vie co potrebuje a pyta si to v podobe chuti na danu potravinu

lenocka84
30. aug 2009

nely viem,uz som to tu citala,dufam ze taka nebudem, aspon teda nebyvam taka.uvidime
zatial tomu nechavam volny priebeh

pipimiska
30. aug 2009

lenocka,ja som tiez nemerala,aa bolo mi lepsie,ziadne obtazovanie sa 😵 aj ked to trvalo dlhsie 😝

nely,prepaana toto si zazivala s mrchou.ou..nezavidim 😒 ..len ma prekvapilo,ze si davala na mrsku teplu flasku,myslim ze sa pocas mrsky nema ani teplou vodou sprchovaat,tebe to pomahalo?

nelynka
30. aug 2009

pipi pomahalo...a vzdy mi to pomaha...
ja som to zase niekde citala ze to pomaha tak som to skusila a fakt..
mne studene napriklad robilo strasne zle..
v teplej vode sa mi uvolnuju svaly ktore su stiahnute ked mam "kontrakcie" 😀
a fakt mi to zabera 😀 😀 😀

pipimiska
30. aug 2009

nely,asi tak,treba jest naco ma zena chut..ked som citala co vsetko sa nema,tak som prisla na to,ze nic netreba jest 😀

pipimiska
30. aug 2009

nel,sranda,na kazdeho plati nieco ineee 🙂 tak aspon ze ti nieco pomaha 😉

lenocka84
30. aug 2009

pipi ja verim ze ked to ma prist tak to pride,a neznasilnovat to.
nevidim v tom vyznam
ked to nepojde par cyklov tak je jasne ze je nejaky problem,a vtedy to zacnem riesit a zacnem histercit, ak to bude opodstatnene

nelynka
30. aug 2009

pipi veru veru..koleginka ked bola tehula, strasne by len jedla a mala chute a ona nechcela lebo vraj priberie a potom to nezhodi 😀
a my sme jej furt vraveli nech sa naje vklude, ze to potom zhodi pri malej raz dva..a ze mala sa jej vypmsti ze bude vkuse len papat a papat..
a tak aj je, vraj mala sa nevie dojest, ze vkuse by len daco zmolila a naozaj schudla este viac ako pribrala 😀 😀 😀

shaarka
autor
30. aug 2009

pipi, ja sa tiez hodlam riadit tym, co si telo vypyta, ale aj tak sa stravujem dost dobre, takze som pokojna.
a co sa tyka tepleho na brusko, tak jasne!! pri MS som si zohrievala taky pas z jacmena, ci z akej psenice, som kupila v DM, a to som si nahriala v mikrovlnke a zaviazala na podbrusko aj krize. bolo to super, uvolnilo od bolesti, krce sa zmiernili. 😉
mne viac vyhovovalo suche teplo 🙂

nelynka
30. aug 2009

shari tak sme rovnake ze na nas teplo zabralo..
mne vyhovovalo akekolvek teplo, fakt akekolvek no najlepsie mi prisla flaska alebo fakt kupel, pretoze som si zohriala vlastne cele telo 😀

pipimiska
30. aug 2009

shaaarka,ja som sa veru asi dobre nestravovala,milujem cipsy,sackove polievky a cestoviny,stiplavee papanie 😀 ..dobre,dobre,ale popritom som jedla aj zdravee jedlo 😝 😀 teraz uz len zdrave 😉

srranda,o tom teple som nevedela,a ja som sa furt baala tepleho 😅

nely,ja sa o vaahu nebojim,skor sa bojim jak sa mi podari pribrat 10 kil 😀

lenocka,tak tak,neznasilnuj,na kazdeho pride 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre