Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nelynka
30. aug 2009

pipi neboj, priberies vpohode 😀 😀

pipimiska
30. aug 2009

teraz viem co bude nasledovat,vsetky zdrhnete,lebo idete obedovat,len ja tu ostanem,lebo ja som doranajkovala pred pol hodinou 😀

nelynka
30. aug 2009

pipi ja nezdrhnem, ja uz len veceriam..obedujem jogurt a to len vytiahnem z chladnicky a nasypem granko a som spet 😀 😀

matinka1
30. aug 2009

ahojte,po precitani prveho prispevku tejto temy som mala pocit,ze citam o sebe, preto som sa rozhodla pridat sa k tejto teme, tiez som uz presla prvym sklamanim v 9tt,teraz sa pokusame znova a uz mi z toho riadne sibe, a nehovoriac o psychike. Blahozelam tym, co sa to podarilo a dufam, ze to bude ok az do konca a nam ostatnym drzim palce,aby sme boli coskoro tehule

nelynka
30. aug 2009

matinka pekne ta tu vitam 😀

pipimiska
30. aug 2009

nely,ved za to 😀 a co to co to,ze len jogurt??dieta??

matinka,vitaj u nas ,a dakujem 🙂

nelynka
30. aug 2009

pipi neee len mne nejako ani nechuti jest ked mm neni doma...
furt len sladkosti vyvlacujem a az ked pride on domov tak sa najem a premyslam co a jak poriesime zajtra, odkial peniazky a tak aby sme mali do prace a cez vikend snad uz bude vyplatka jeho na ucte a chcem skocit do Karlovych varov, ma tam kamarata na lieceni co boli spolu minuly rok, tak si urobime narodeninkovy vylet aspon na jeden dllllhy den 😀

nelynka
30. aug 2009

ta de ste setky?

shaarka
autor
30. aug 2009

som surovala hajzel.
povedzte mi, ako je mozne, ze smrdi. normalne nesmrdel, umyvam ho uz 5 rokov ten isty. a tearz smrdi za mocom. vydrzhla som ho zvnutra, aj zvonku a stale, ked sa nahnem nad neho äzavreta misa je!), tak citim moc!!! len mi nehovorte, ze to je tehu priznak 😀 lebo aj MM to citi. ja uz neviem, kde ho mam umyt.
najradsej by som ho vysprchovala vodnym delom so savom. no fakt. ma porazi - co si pomyslia navstevy?
🙄 🙄 🙄

nely, MM robi tekvicu. zas sa do toho tak pohruzil, ze som zvedava, ako to dopadne. uz som mu musela zhanat bobkovy list, teraz zistil, ze ma malo cibule a este som aj cistila zemiaky. a riad budem umyvat tiez ja. som rada, ze aspon nastruhal tekvicu a ta sa uz vari sama. 😀 😀 😀

matinka1
30. aug 2009

u nas tiez dnes vari manzel, ja som vcera urobila nedelnu polievocku a dnesny druhy chod je na nom, samozrejme riady si pockaju na mna

nelynka
30. aug 2009

shari neviem...ja mam tiez niekedy taky pocit, aj ked ja citim hned setko a mm az po nejakom case..
u nas sa pes vysral a uz somt o citila a mm nikde nic az ked skoro do toho stupol 😀 😀 😀

tak ja neviem, este je upecene kurca odpredvcera tak mm bude jest to a zajtra sa nieco vymysli...
uvidime podla danej situacie.. 😀

pipimiska
30. aug 2009

mne nechutia sladkosti 🙄 nechapem

shaarka,mne by mm nedovolil cistit hajzlik,ved mi nemozme chytat chemikalie 😝 😀 aaa uz tyzden neumyvam riad... 😵

ale shaarka nahodou to moze byt tehu priznak,ked sa s mm velmi lubite,mozu sa tehu priznaky preniest aj na neho 😀 😀 moj napriklad vcera grcal,boli ho niekedy hlava,niekedy v podbrudku 😀 😀 😀 ale grcal koli vlasu co mal v hrdle 😀 😀

matinka1
30. aug 2009

shaarka, pozerala som si tvoje grafy a velmi to pripomina moju situaciu, 6 mesiacov dufaston, teraz uz vysadeny a od dalsieho cyklu clostilbegyt, tak dufam, ze zaberie

nelynka
30. aug 2009

pipi ja som sa dakedy nevedela najest sladkosti a teraz tiez uz ani nepotrebujem, len ked sa nudim tak by som jedla a furt to striedam, dam si keksik, potom syr, potom cokoladu, potom polievku, striedam chute..
teraz si idem kusnut do klobasy a umyt zuby lebo mi je zle z tej sladkej chuti uz xixix 😀

shaarka
autor
30. aug 2009

pipi 😀 😀 😀 😀
tak ja nehodlam prestat s beznymi pracami, myslim, ze to neuskodi, aspon si fazula privykne 😀 jasne, setrim sa, ale domacnost nemozem opustit, to by mi MM neodpustil. nechcem ho znechutit hned na zatiatku.
a riad? preco by som nemohla umyvat riad??? MM nemoze, lebo ma pokazenu pravu ruku 😀
a wc som surovala v rukaviciach 😉

shaarka
autor
30. aug 2009

ale mozno keby som mala takeho muza ako ty, pipi, tak asi by som to tiez vyuzila 😀 😀 😝 😉

pipimiska
30. aug 2009

shaarka,mne sa nic nekce,aa manzel ma teoriu ,ze nech nerobim nic co ma nebaviii,a mna to fakt nebavi 😀
samozrejme ze je normalne,ze mame fungovat normalne ...len mojim tehu priznakom je lenivost,co mam proti tomu robit.. 😅

matinka1
30. aug 2009

pipi,tak nerob nic a oddychuj

nelynka
30. aug 2009

ja ked som bola po KET tak som stahovala, malovala, kladla podlahy a vpohode..a akonahle bolo po tom a oddychovala som, babo sa opustilo a prestalo bojovat..
takze zeny, hor sa do prace 😀 😀 😀

shaarka
autor
30. aug 2009

😀 😀 hehe, ze lenivost! mozem to pouzit aj ja? 😅

nelynka
30. aug 2009

shari to pouzivam doma aj ja a nie som tehula, jasne ze mozes, mas na to narok 😀

pipimiska
30. aug 2009

nely,aha,no ja som trosku pohodlnejsia,manzel ide malovat obyvacku,tapetar potapetuje stenu,dlazbar nalepi kamene na stenu,aa podlahar da podlahu 😀 a dverari nam nakoniec namontuju dvere.. a mi s babom budeme iba kontrolovat a buzerovat 😅

nelynka
30. aug 2009

pipi to hej, to tiez ide ked mas penaizky nazvys za pracu...
my sme nemali preto sme si robili setko sami..a ja som bola doma taks om mohla vklude malovat kym mm bol v praci a zarabal prasulky..
a podlahu sme robili v obyvacke spolu aj v spalni a v chodbe som ju uz robila sama... 😀
mna to bavi taketo robotky..aj dlazbu v kuchyni som ja dokladla ked svokor nestihol...pohodka 😀

pipimiska
30. aug 2009

nely,tak je,keby ze nemame jak zaplatit,jasne ze by sa mi kcelo 🙂 som sa nasrala,ze furt len odychujem,sa kontrolujem,vkuse mam take tlaky v brusku,asi sa mu nepaci,ze tolko vylihujem,takze idem pratat 😀 jooooj sa mi nekce 😝

pipimiska
30. aug 2009

shaarka,skus vyskusat ci ti mm uverii 😀

nelynka
30. aug 2009

pipi sak utri prach a povedz ze si unavena a vyriesene 😀

shaarka
autor
30. aug 2009

na to wc som zavolala aj segru a nic neciti 🙄 a ani M nic neciti. no fasa. 🙄

co sa tyka toho byvania, to som velmi zvedava, ako sa nam podari prestahovat sa (a kam), kym porodim. a kto bude stahovat? ked ja som taka akcna a neviem si predstavit, ze nebudem balit, nosit, sefovat, rozkladat, presuvat... aaaaaaaach! kto ma takto potrestal??? 😀

tinika
30. aug 2009

shaarka ja si tiez neviem predstavit stahovanie, malovanie, lebo ja ceeeeeem sa na tom podielat, ale budem PN tak uvidime ako sa to podari

pipimiska
30. aug 2009

shaarka,no vidis,tak uz mas priznak 😀

balit mozes aj soferovat aj rozkladat 😝 😀 takze sa nevyhovaraj 😀

shaarka
autor
30. aug 2009

tini, a co mam robit? neviem si nas predstavit v tom jednoizbaku. kde dam detske veci? postielku? vanicku? ???????
asi az teraz mi to doslo. 😖

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre