Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

monika0001
2. máj 2009

jane - dostala si to prekopírovane?

monika0001
2. máj 2009

nely - teraz je o tom tusim nieco pisane aj v casaku mama a ja

nelynka
2. máj 2009

monik ale ja ten casak asi tazko zozeniem 😀

monika0001
2. máj 2009

tini - pozerala si tie foto?

janemari
2. máj 2009

Nely uz som ti 2x pisala ze mam endometriozu,tak sa pytaj.

nelynka
2. máj 2009

jane pytala som sa ta na predchadzajucej strane 😉

tinika
2. máj 2009

jane a prečo nebudes chodit do prace?

monika0001
2. máj 2009

tini - lebo odchádza... 😀 😀 😀

tinika
2. máj 2009

moni ake fotky?

tinika
2. máj 2009

a kam odchádza? Ja som skončila vo stvrtok hihi v pondelok si idem po veci este a oznamit sefovi ze aj vyplatu by som rada hihi

janemari
2. máj 2009

Nely prepac nevsimla som si.U niekoho sa neprejavuje vobec zistia ju nahodne.A u mna.Pri mrche som mavala strasne bolesti a velmi silne krvacanie.Nedarilo sa otehotniet tak mi robili krvne testy a tam mi zistili vysoke onkomarkery.Poslali ma na laparoskopiu a ta ju potvrdila.Inak na 100% ju potvrdi len laparoskopia.A ine priznaky zalezi kde sa loziska nachadzaju.Muzu to byt aj cysty,tkzv.cokoladove cysty.Ja som mala napriklad loziska medzi konecnikom a maternicou a okolo vajecnikov.Mala som problemy zo stolicou,naduvalo ma a dost som pribrala.A liecba po LSK zavisi od mnozstva lozisk.Niekde nedavaju liecbu,pri malych loziskach pokial zena nechce otehotniet davaju HAK no a pri vacsich pol rocnu liecbu injekcie kde vysadia cyklus/nie je ms/a potom snazenie o dieta.Ked zena ma deti a ma dost rokov vyberu vsetko von. 😉

tinika
2. máj 2009

moni a o čom by som mala vedieť??

monika0001
2. máj 2009

tini - si sa ma pytala ci budem fotografka a ja som ti napisala adresu aby si pozrela moje foto... 😉

nelynka
2. máj 2009

jane tak to je sila uf..
jej to idem hned prekopirovat..
neviem ako to bude s nou dalej..ale nezavidim teda 😔

tinika
2. máj 2009

a teraz som si aj pozrela, tie kvapky su nadherne, dačo z teba bude 🙂

monika0001
2. máj 2009

nely - citala si? som ti pisala, že v casaku mama a ja je o tom pisane...

tinika
2. máj 2009

moni peknučke fotky fakt, napr. ta co havo vonia kvietok a vela vela inych

monika0001
2. máj 2009

tini - dakujem.. prave tam pridávam foto z dnesne flory... o chvilu budu.. potom poviem ked uz to bude... mm vravi, že mám napísať, že odporúča pozrieť... som to kvôli shaarke fotila... chcela vidieť a tak aj kvôli vám.. stále som mm hovorila, šak to pre baby z koníka... 😀 😀 😀

janemari
2. máj 2009

Nely nieje to az take strasne.Kolko ma rokov a ako jej na to prisli?Inak je tu aj tema endometrioza,takze ak ma net nech tam pride,urcite jej odpovieme.

Moni ja odoberam mama a ja a je to tam celkom obstojne napisane.Idem kuk tvoje foto.

nelynka
2. máj 2009

jane ma 27, tiez mavala silne bolesti pri ms, sla na gynd a tiez nejako z krvi, neviem to presne, velmi nie sme v kontakte ale dam jej typ na stranku..ked budem nieco vediet ohladne alebo potrebivat poradit, viem kde mam hladat 😉

janemari
2. máj 2009

Nely jasne.Je to svinstvo ale da sa s tym zit.Vela bab uz z tej temy otehotneli ci uz prirodzene alebo umelo npr.scarllet.Chce to len cas.Hlavne aby nemal poskodene vajecniky,vajickovody.Potom to bude ok.Ja som mala velke stastie ja mam vsetko v poriadku.Ale taha sa to aj na pluca a kade tade.Vtedy je to nebezpecne.

nelynka
2. máj 2009

aha..no dufam ze to bude vpohode 😉

tinika
2. máj 2009

moni tak potom napis ktory albumik to je, aj moj mm povedal ze pekne foto 😉

janemari
2. máj 2009

Nely urcite ju poslu na laparoskopiu aby jej diagnozu potvrdili,alebo vyvratili.Nevies ake mala tie vysledky onkomarkerov.Normal je od 0-35.No a ja som mala 155 😀 dobre co?Ale inak nech sa neboji.

monika0001
2. máj 2009

tini - že dakujem mužovi... teším sa.... juchu... potom napisem ktorý album to je, ale asi ho nazvem flora 2009 😝

nelynka
2. máj 2009

to neviem jane.neviem velmi nic blizsie.. ☹

monika0001
2. máj 2009

oki babulky foto z flory sú on line... vola sa to flora 2009 😀

janemari
2. máj 2009

Tini nevsimla som si predchadzajuci prispevok.Dostala som vypoved a robim posledny mesiac.Ale som stastna.lebo sa mo otvorili nove obzory a prilezitosti.

Moni ja som kukla vase svadobne album.Mala somtake iste rukavicky.A moja sesternica sa ide vydavat teraz 8.8.2009 xixi

nelynka
2. máj 2009

jane tak budeme spolu svadbovat xixi..my ideme kamaratovi na svadbu vtedy 😀

tinika
2. máj 2009

jane tak sa tesim s tebou, ja som tiez dostala vypoved, ale sef na to nejak zabudol a teraz taha za kratsi koniec hihi, ani nevie ako mi pomohol hihi aj tak som chcela odist

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre