Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

monika0001
10. máj 2009

prečo ja vždy o takomto čase začnem byť hladná ako vlk? 😠 😨

shaarka
autor
10. máj 2009

huhu
tu som 😀 exportovala som fotky zo vcerajsej oslavy a davam ich na web... aj ine. mila pracicka 😀
uz spite?

nathali
10. máj 2009

bude mi 22let sem slovenka a preto mi moc nejde cesky pravopis 😀 zacali sme se snazit nedavno ale mam strach lekar mi vravel ze budem mat problemi s oteh.a moze sa stat ze sa toho ani nedockam tak som s toho cela prec ale snad sa to podari a co ty ako dlho se snazite a ako je na slovensku

janemari
10. máj 2009

No hadaj preco? 😀 Inak mam uz vsetko nastudovane o tej skole a je to dost narocne.Niezeby som to nezvladla ale som nejaka leniva vynalozit na to usilie.

nathali
10. máj 2009

o jakej skole???a kolke je tebe rokov???

shaarka
autor
10. máj 2009

hej, jane, aka skola?

a nathali, si slovenka? a byvas kde? ze ani po cesky, ani po slovensky 😀
a ake problemy s oteho??

monika0001
10. máj 2009

no dnes som toho veľa nezjedla... skoro nič... šak chudneme spolu, nie? 😀

monika0001
10. máj 2009

nathali - veď mi slovenky, píš kľudne tak... 😉

janemari
10. máj 2009

Nathali ja mam 30 a skola sa tyka mojho buduceho zamestnania ak ma prijmu.A preco mas problem ak sa smiem opytat.

janemari
10. máj 2009

moni ved to ze chudneme ja ranajky ziadne,na obed polievka a veceru som si dala s mm.

nathali
10. máj 2009

byvam v beroune v cr pri prahe odisli sme koli rodine oka budem pisat slovensky 🙂
mam nieco bud z vajecnikmi alebo vajickami to uz neviem isto ale z toho lekara som vobec nebola nadsena aj ked ja som mala vzdy problemi aj s maternicou a zapaly sa stali mnojimi kamoskami ,u gynekologa som bola castejsie ako doma

janemari
10. máj 2009

nathali aj ja chodim ku gyn.posledne dva roky ako na klavir.Sice som po laparoskopii a momentalne koncim pol rocnu liecbu ziaden doktor mi nezaruci ze sa mi podari otehotniet.Skor som sa stretla so zdrzanlivymi odpovedami typu ze nejaka sanca na otehotnenie je vzdy.Neboj vsetko bude dobre a ked budes chodit sem k nam bude ti supeeeer.

monika0001
10. máj 2009

jane - ja dnes len 4 rohliky.... hm... ale hladná som... raňajky boli dva, bo ja musím raňajkovať, a večera dva... ale nestačí to.... ooou.. hladná som.... 😠

janemari
10. máj 2009

moni ale nesmies hladovat.Zaklad je pravidelne a casto prijimat stravu,ale v malych davkach.Lebo ked budes hladovat neschudnes.Ja som si na PN odvykla ranajkovat s vynimkou ked idem rano do roboty.Takze Ak si teraz hladna daj si ovsene vlocky,jogurt,ovocie,zeleninu skratka cokolvek nieje tazke.Takze pravidelne papat v malyh davakach a velaaaaaaa pit.Nie alkohol 😀

nathali
10. máj 2009

monika0001 ty si blazon preco nechas svoje telo tak trapit a nechas ho vyhladovat to vobec nie je dobre pre teba nechcem aby to vyznelo ze ta poucam len radim a ked chces schudnut tak skus jest pravidelne v malych porciach alebo si rovno naber na maly tanier ale jedz !!!!

nathali
10. máj 2009

janemari snad mas pravdu a bude vsetko ok ako priatel mi vravi ze jeho tete vraveli ze nikdy neotehotnie tak si adoptovali a po roku otehotnela a mala zdrave babo 🙂 tak ked mam cierne myslienky myslim na nu

monika0001
10. máj 2009

ja nehladujem.. ja som len akosi nebola hladna a tak som nejedla.. ja mam obcas take stavy, že zabudnem jest abo pit... ale na pitný režim sa snažím dávať pozor... 😅

janemari
10. máj 2009

Nathali ja som si takymito stresmi presla a nic mi to nepomohlo.Naucila som sa cakat horsie veci a ked sa nieco aj potvrdi uz ma to tak nezaskoci a ked je ta sprava dobra o to viac sa potesim.Ides na nejake vysetrenia?

monika0001
10. máj 2009

jane - ja s mojou prácou a pravidelne častejšie jesť? hahaha... no a vedúci mi povie nech sa zbalím a idem do blázinca.... ja si to nemôžem dovoliť v práci... ja sa môžem niekedy počas 10 hodín raz najesť a to nie je dobre... to mi niekedy nestačí a dnes som skoro nič nezjedla... hm.. vravím, že mám také stavy... 😅

nathali
10. máj 2009

zatial nie ale vo stvrtok idem ku gynek a asi mi vezme krv uvidim ale zatial nic nevravel

nathali
10. máj 2009

monika0001 je dobre ze nehladujem ja som si tym presla a viem ze to nie je dobre ale preco sa nemozes najest a co robis??

janemari
10. máj 2009

monik tak aspon jablcko,alebo muli tycinku.Po 4 hodinach prace mas narok na prestavku.Ked budes mat zdrav.komplikacie bude sa za to zodpovedat?Urcite nie.Aj ked nebudes mat velku porciu jedla tak aspon nejaku malickost a to ta nezdrzi v praci.A preco nemozes vlastne v praci jest?

nathali budem na teba mysliet.A ty mysli hlavne pozitivne.Lebo na co myslis to si privolas. 😉

nathali
10. máj 2009

hej to mas pravdu budem sa snazit len pozitivne 🙂 a teba cakaju nejake testy teraz???

shaarka
autor
10. máj 2009

baby, a co nespite? 😠

monika0001
10. máj 2009

bo mám pri 8 hodinovej smene nárok na jednu pol hodinovú prestávku a to je málo.... 😀 😀 😀 niekedy som tam aj 10 hodín a nemám kedy jesť... proste zákazník je zákazník a keď je veľa ľudí (máme hodiny počas ktorých nesmie ísť nikdy jesť! 😒 ) nemôžme ísť papať... 😖

nathali
10. máj 2009

dajako sa nam nechce a co ty preco nespis????

monika0001
10. máj 2009

saarka - snažím sa do albumu dať nejaké foto a ráno nevstávam až tak skoro.. 😎

nathali
10. máj 2009

joooj to mas dobre aj ja si nastastie mozem troska pospat 🙂

shaarka
autor
10. máj 2009

ja sa tiez babrem s fotkami - nic zaujimave 😀
www.shaarka-shaarky.rajce.net/Dusan_XXX_maj_2009

zajtra sice nejdem do prace, ale vstavam skoro 😒

nathali
10. máj 2009

sou hezky 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre