Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

puma.sue
3. sep 2009

shaar, to si ake rady dala? som netusila, ze to takto fici...
aj ked, musim si zaklopat, NIKDY som nemala s tymto problem, ale dobre vediet a posuniem dalej 😉

len ten urologicky caj by som asi nezvladla, pokial viem a dobre si pamatam, nechuti zrovna najlepsie...

leveretka
3. sep 2009

čítala som o tomto a snažím sa to dodržiavať...tiež som mala takéto problémy už asi trikrát tento rok som brala aj antibiotiká...dvakrát to bolo, tak ako si opisovala ty a tentokrát to bolo skôr o tom, že to ani veľmi nepálilo, nebolelo počas cikania, ale skôr potom a hlavne som mala v kuse kŕče v podbrušku a tak ma pichali vaječníky, že som mala pocit, že určite mi prasknú...samozrejme urologické čajíky pijem, dokonca aj brusnice sú na to veľmi dobré, tak si ich pravidelne dávam, snažím sa dávať na seba pozor a dodržiavať tie postupy, ktoré si aj ty uviedla aj keď tie tangáče často porušujem 😉 inak sa toho trochu obávam, lebo som čítala, že tehotné ženy môžu mať problémy s mechúrom a keď takéto čosi dorazí na mňa počas tehotenstva, tak si to asi picnem...inak som už predávkovaná čajmi a mám pocit, že tie mi zaberajú na to najviac
🙂

nellie_
3. sep 2009

vaou to aky syndrom...?? tak to tom nemala 😅 😅 teraz neviem ci to je dobre, alebo zle 😀 😀 😀 😀

shaarka
autor
3. sep 2009

nellie, urcite dobre. a neznamena to nic, neboj 😀

lenuska85
3. sep 2009

baby tak to som netusila ze nejaky takyto syndrom existuje 😀

leveretka
3. sep 2009

puma to máš pravdu...ja keď som s ním začínala, tak ma z neho až naplo, ale teraz som si tak zvykla, že mám pocit, že mi nielen nevadí, ale dokonca mi aj chutí...tak jasné, že nie je to dobrý ovocný čajík, ale tak hlavné je, že pomáha 🙂

nellie_
3. sep 2009

viete co ja najviac neznasam na plodeni???? 😅
to, ze musim potom lezat s napustenou anickou spermosmi... ja to neznasam, ako to vyteka zo mna... najlepsie je ked hned zaspim ze na to nemyslim.. ale ked na to myslim, tak odratavam cca hodinu a potom utekaaaaaaaaam na vecko a umyt sa... 😀 😀 😀 po plodnych dnoch sa umyvam vzdy.... 😅 😅

to mi doktorka kazala ze vecer zaliezt do perin, plodit a vstat az rano ale aj tak si myslim, ze keby mam otehotniet otehotniem aj po stojačky v sprche a hotovo... 😀 😀 😀 😀

shaarka
autor
3. sep 2009

urologicky som mala z cajickarne, namiesany z nejakych troch byliniek. najprv sa luhoval a potom scedil a to scedene sa este varilo 10 min. a takto pripraveny na precistenie mechura. nieco uzasne. narazova akcia, pekne vyplachol mechurik zvnutra a bolo po bakteriach.
a co sa tyka jeho chuti, asi je to individualne. ja vobec nie som cajickar, takze ked pijdem nejaky caj, tak len s cukrom a s citronom.
ale tento caj je uplne neutralny, slabej, nevyraznej chuti. nie je horky a ani aromaticky, je to proste taka lichtka silna zvnutra. preto sa dal vypit. jasne, treba sa nutit, lebo je to velke mnozstvo naraz, ale ja som to robievala tak, ze:
urobila som si caj do cajnika, zavolala MM do kuchyne.
naliala som si do dvoch poharikov. jeden som chlipkala, druhy mi pomalicky chladoch. ked som prvy dochlipkala, zacala som pit ten druhy a prvy som doliala. a tak dookola. a popritom sme sa s MM rozpravali a kym som nedopila caj, nepohla som sa z kuchyne. jasne, ze hned islo vsetko von.
ale ten pocit... jaaaaaaaaj aka ulava.

take tie vrecuskove z obchodu, jeden - dva denne, nemaju ziadny vyznam. ide o koncentraciu bakterii v mechure. a ked nejake ostanu, rozmnozuju sa. preto je dolezity kompletny vyplach. a ten speci cajik nie je ani mocopudny, cize vycikas tolko, kolko vypijes.

a leveretka, ked cokolvek porusis, tak sa necuduj, ze to mas spat. fakt su dolezite vsetky tie veci. lebo ten, kto raz dostane zapal, je nachylnejsi potom uz stale.

leveretka
3. sep 2009

o takom čajíku som nepočula, čo ty píšeš a nevieš z čoho špeci ti ho namiešali? určite by som to vyskúšala, takéto skúsenosti ešte nemám a keby to pomohlo, jáááj to by boloooo 😀 😀 😀

tinika
3. sep 2009

ahojte ja som od dnes PN 🙂

shaarka
autor
3. sep 2009

pozriem doma, z coho je namiesany, pripadne kosicanky si ho mozu kupit na Vodnej/Hrnčiarskej (v obycajnom hnedom vrecusku). pripadne kupim a poslem, leveretka, nie je problem 😉

shaarka
autor
3. sep 2009

jeeej tini, tak prijemne peenkovanie 😀
od 27 tt je to bezne, ci len ty? ci ako?
a pocuj, akosa pocita mzda? prosim ta, mozes mi poradit, ze kolko budem dostavat? 55% z platu? ci?

puma.sue
3. sep 2009

shaar, pocas PN je to ine s tou mzdou. lebo to dostavas nemocenske... zo socialnej poistovne. to je ineee

shaarka
autor
3. sep 2009

puma, a kolko teda? nevies?

leveretka
3. sep 2009

super, ďakujem veľmi pekne...však by som skúsila pozrieť aj tu u nás a keby nemali, tak by som ťa potom poprosila, si zlatá 😉
inak ešte ma zaujíma na túto tému, či nevieš ako je s tampónami počas mrchy...môžu sa používať?

puma.sue
3. sep 2009

tych 55% platu to je len pocas materskej dovolenky - 28 tyzdnov od nastupu na matersku dovolenku
v pripade osamelej matky je to 32 tyzdnov...

lenca.b
3. sep 2009

leveretka skus si dat spravit testiky na ureaplazmu a mykoplazmu 🙂 ja som mala podobne problemy ako opisujes a hned ako mi to preliecili tak pohoda klop klop uz sa to nevratilo 🙂

shaarka
autor
3. sep 2009

pumi, to ako keby si na mna hovorila po japonsky.
takze teda kedze som na PN kvoli tehotenstvu, tak budem kolko dostavat? aspon teda priblizne.
a suvisi to s tym, ze si doplacam DNP?

lenca.b
3. sep 2009

leeeen si to musis dajako vyziadat aby ti to vysetrili oni to totiz bezne nerobia to vysetrenie teeeda kultivaciu zrejme to je drahe abo co a aj to dlho trva

leveretka
3. sep 2009

vďaka za tip...teraz v utorok idem k doktorke, priniesla som im tento týždeň ranný moč a že ho pošlú na rozbor a výsledky majú byť budúci týždeň, ale bola tam iná doktorka, lebo moja mala dovolenku a táto bola otrasnáááá, tak som si povedala, že počkám na moju, čo mi k tomu povie...som zvedavá

shaarka
autor
3. sep 2009

leni, ja som na mocak nachylna strasne. a pritom vsetky -plazmy a ine potvory mam neg. 😉

lenca.b
3. sep 2009

aaaa este ma napadlo su take tabletky brusnicove v lekarni tie to tiez celkom dobre stlmia min rok ma to postihlo rovno v lete pred dovcou tak som musela rychlo konat aby som bola ok a cuduj sa svete cca 3 dni a bolo to supis

nellie_
3. sep 2009

to aj moja mamina je na mocak nenormalne nachylna.. sadne na studene a je to tam... ☹
ono je to hakliva vec.. fakt raz to dostanes a ono ta svinoba sa stane hned chronickou.... 🙄 🙄
moja mama dokonca chodi na nefrologiu - to som ani len netusila ze take daco existuje... 😅

leveretka
3. sep 2009

ja si myslím, že keď si na PN aj keď máš rizikové, tak dostávaš tých 55% po 3 dňoch, dovtedy je to iba 25% z denného vymeriavacieho základu...teda, tak mi to bolo povedané...mňa by zaujímalo, že keď je niekto dlhodobejšie na PN, napr. kvôli rizikovému tehotenstvu aj pár mesiacov, či sa tiež takéto mesiace započítavajú do tých podľa ktorých sa počíta 55% z hrubej mzdy na výpočet materskej?

lenca.b
3. sep 2009

shaarka ale leveretka pisala ze ju pichaju aj vajecniky a to sa mi zda dooosti podobne ako som mala ja ale ja som vtedy este netusila ze tie potvory mam a tiez mi aj bolo divne ze kde som to lapla tak som sa pytala dok a ta mi povedala ze pri mojej imunite hocikde aj v bazene som to mohla dostat ☹ taaakze od vtedy dilema nechodim plavat a ja to mam hrooozne rada som taky tulen ze bez vody nemozem tak ale co clovek pre babo nespravi

puma.sue
3. sep 2009

shaar, napisem ti to po lopate do IP 😉

leveretka
3. sep 2009

ja si dávam na seba pozor, neplávam, nesedím na studenom a tak...som zvedavá...idem o dva týždne aj ku gyne, tak sa jej na to opýtam, čo si o tom myslí ona

shaarka
autor
3. sep 2009

leni, ved hej, je to individualne.
a co sa tyka brusnicovych tabletiek, tak je tu urinal a urinal akut a uroval a urobal rapid.
pozor na zlozenie - niekde je malo tej latky a niekde viac. treba si precitat.
mne nezaberali ziadne (ani enormne mnozstva!) a preventivne beriem uroval rapid - take sacky s praskom, co sa rozpusti vo vode.

pumi, dik!!! 😵

tinika
3. sep 2009

sharka ja, no niekto aj skor .... proste som si povedala dost a aj tak začina salenota, musim jednu s.r.o. dokončit kvoli uveru, doriesit nejake veci a este dalsej klientke vykazy urobit 😠 😠 😠 😠 vsetci sa zblaznili a ona tava ze jak tu bude tahat vsetky sanony a čo ja s tym??? vsetci mi nosia len k nej som chodila ale som PN a nepojdem tam a basta

leveretka
3. sep 2009

puma aj mne to napíš prosím do IP, tiež som zvedavá...ďakujeeeeeeeeeeeeeeem 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre