• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

9. januára 2017 
shaar, to si ake rady dala? som netusila, ze to takto fici...
aj ked, musim si zaklopat, NIKDY som nemala s tymto problem, ale dobre vediet a posuniem dalej :wink:

len ten urologicky caj by som asi nezvladla, pokial viem a dobre si pamatam, nechuti zrovna najlepsie...
3. sep 2009 o 10:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
čítala som o tomto a snažím sa to dodržiavať...tiež som mala takéto problémy už asi trikrát tento rok som brala aj antibiotiká...dvakrát to bolo, tak ako si opisovala ty a tentokrát to bolo skôr o tom, že to ani veľmi nepálilo, nebolelo počas cikania, ale skôr potom a hlavne som mala v kuse kŕče v podbrušku a tak ma pichali vaječníky, že som mala pocit, že určite mi prasknú...samozrejme urologické čajíky pijem, dokonca aj brusnice sú na to veľmi dobré, tak si ich pravidelne dávam, snažím sa dávať na seba pozor a dodržiavať tie postupy, ktoré si aj ty uviedla aj keď tie tangáče často porušujem :wink: inak sa toho trochu obávam, lebo som čítala, že tehotné ženy môžu mať problémy s mechúrom a keď takéto čosi dorazí na mňa počas tehotenstva, tak si to asi picnem...inak som už predávkovaná čajmi a mám pocit, že tie mi zaberajú na to najviac
:slight_smile:
3. sep 2009 o 10:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vaou to aky syndrom...?? tak to tom nemala :sweat_smile: :sweat_smile: teraz neviem ci to je dobre, alebo zle :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
3. sep 2009 o 10:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
nellie, urcite dobre. a neznamena to nic, neboj :grinning:
3. sep 2009 o 10:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby tak to som netusila ze nejaky takyto syndrom existuje :grinning:
3. sep 2009 o 10:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
puma to máš pravdu...ja keď som s ním začínala, tak ma z neho až naplo, ale teraz som si tak zvykla, že mám pocit, že mi nielen nevadí, ale dokonca mi aj chutí...tak jasné, že nie je to dobrý ovocný čajík, ale tak hlavné je, že pomáha :slight_smile:
3. sep 2009 o 10:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
viete co ja najviac neznasam na plodeni???? :sweat_smile:
to, ze musim potom lezat s napustenou anickou spermosmi... ja to neznasam, ako to vyteka zo mna... najlepsie je ked hned zaspim ze na to nemyslim.. ale ked na to myslim, tak odratavam cca hodinu a potom utekaaaaaaaaam na vecko a umyt sa... :grinning: :grinning: :grinning: po plodnych dnoch sa umyvam vzdy.... :sweat_smile: :sweat_smile:

to mi doktorka kazala ze vecer zaliezt do perin, plodit a vstat az rano ale aj tak si myslim, ze keby mam otehotniet otehotniem aj po stojačky v sprche a hotovo... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
3. sep 2009 o 10:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
urologicky som mala z cajickarne, namiesany z nejakych troch byliniek. najprv sa luhoval a potom scedil a to scedene sa este varilo 10 min. a takto pripraveny na precistenie mechura. nieco uzasne. narazova akcia, pekne vyplachol mechurik zvnutra a bolo po bakteriach.
a co sa tyka jeho chuti, asi je to individualne. ja vobec nie som cajickar, takze ked pijdem nejaky caj, tak len s cukrom a s citronom.
ale tento caj je uplne neutralny, slabej, nevyraznej chuti. nie je horky a ani aromaticky, je to proste taka lichtka silna zvnutra. preto sa dal vypit. jasne, treba sa nutit, lebo je to velke mnozstvo naraz, ale ja som to robievala tak, ze:
urobila som si caj do cajnika, zavolala MM do kuchyne.
naliala som si do dvoch poharikov. jeden som chlipkala, druhy mi pomalicky chladoch. ked som prvy dochlipkala, zacala som pit ten druhy a prvy som doliala. a tak dookola. a popritom sme sa s MM rozpravali a kym som nedopila caj, nepohla som sa z kuchyne. jasne, ze hned islo vsetko von.
ale ten pocit... jaaaaaaaaj aka ulava.

take tie vrecuskove z obchodu, jeden - dva denne, nemaju ziadny vyznam. ide o koncentraciu bakterii v mechure. a ked nejake ostanu, rozmnozuju sa. preto je dolezity kompletny vyplach. a ten speci cajik nie je ani mocopudny, cize vycikas tolko, kolko vypijes.

a leveretka, ked cokolvek porusis, tak sa necuduj, ze to mas spat. fakt su dolezite vsetky tie veci. lebo ten, kto raz dostane zapal, je nachylnejsi potom uz stale.
3. sep 2009 o 10:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
o takom čajíku som nepočula, čo ty píšeš a nevieš z čoho špeci ti ho namiešali? určite by som to vyskúšala, takéto skúsenosti ešte nemám a keby to pomohlo, jáááj to by boloooo :grinning: :grinning: :grinning:
3. sep 2009 o 10:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte ja som od dnes PN :slight_smile:
3. sep 2009 o 10:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
pozriem doma, z coho je namiesany, pripadne kosicanky si ho mozu kupit na Vodnej/Hrnčiarskej (v obycajnom hnedom vrecusku). pripadne kupim a poslem, leveretka, nie je problem :wink:
3. sep 2009 o 10:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
jeeej tini, tak prijemne peenkovanie :grinning:
od 27 tt je to bezne, ci len ty? ci ako?
a pocuj, akosa pocita mzda? prosim ta, mozes mi poradit, ze kolko budem dostavat? 55% z platu? ci?
3. sep 2009 o 10:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
shaar, pocas PN je to ine s tou mzdou. lebo to dostavas nemocenske... zo socialnej poistovne. to je ineee
3. sep 2009 o 10:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
puma, a kolko teda? nevies?
3. sep 2009 o 10:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
super, ďakujem veľmi pekne...však by som skúsila pozrieť aj tu u nás a keby nemali, tak by som ťa potom poprosila, si zlatá :wink:
inak ešte ma zaujíma na túto tému, či nevieš ako je s tampónami počas mrchy...môžu sa používať?
tych 55% platu to je len pocas materskej dovolenky - 28 tyzdnov od nastupu na matersku dovolenku
v pripade osamelej matky je to 32 tyzdnov...
leveretka skus si dat spravit testiky na ureaplazmu a mykoplazmu :slight_smile: ja som mala podobne problemy ako opisujes a hned ako mi to preliecili tak pohoda klop klop uz sa to nevratilo :slight_smile:
3. sep 2009 o 10:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
pumi, to ako keby si na mna hovorila po japonsky.
takze teda kedze som na PN kvoli tehotenstvu, tak budem kolko dostavat? aspon teda priblizne.
a suvisi to s tym, ze si doplacam DNP?
3. sep 2009 o 10:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
leeeen si to musis dajako vyziadat aby ti to vysetrili oni to totiz bezne nerobia to vysetrenie teeeda kultivaciu zrejme to je drahe abo co a aj to dlho trva
3. sep 2009 o 10:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vďaka za tip...teraz v utorok idem k doktorke, priniesla som im tento týždeň ranný moč a že ho pošlú na rozbor a výsledky majú byť budúci týždeň, ale bola tam iná doktorka, lebo moja mala dovolenku a táto bola otrasnáááá, tak som si povedala, že počkám na moju, čo mi k tomu povie...som zvedavá
3. sep 2009 o 10:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
leni, ja som na mocak nachylna strasne. a pritom vsetky -plazmy a ine potvory mam neg. :wink:
3. sep 2009 o 10:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aaaa este ma napadlo su take tabletky brusnicove v lekarni tie to tiez celkom dobre stlmia min rok ma to postihlo rovno v lete pred dovcou tak som musela rychlo konat aby som bola ok a cuduj sa svete cca 3 dni a bolo to supis
3. sep 2009 o 10:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to aj moja mamina je na mocak nenormalne nachylna.. sadne na studene a je to tam... :frowning2:
ono je to hakliva vec.. fakt raz to dostanes a ono ta svinoba sa stane hned chronickou.... :rolling_eyes: :rolling_eyes:
moja mama dokonca chodi na nefrologiu - to som ani len netusila ze take daco existuje... :sweat_smile:
3. sep 2009 o 10:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja si myslím, že keď si na PN aj keď máš rizikové, tak dostávaš tých 55% po 3 dňoch, dovtedy je to iba 25% z denného vymeriavacieho základu...teda, tak mi to bolo povedané...mňa by zaujímalo, že keď je niekto dlhodobejšie na PN, napr. kvôli rizikovému tehotenstvu aj pár mesiacov, či sa tiež takéto mesiace započítavajú do tých podľa ktorých sa počíta 55% z hrubej mzdy na výpočet materskej?
3. sep 2009 o 10:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
shaarka ale leveretka pisala ze ju pichaju aj vajecniky a to sa mi zda dooosti podobne ako som mala ja ale ja som vtedy este netusila ze tie potvory mam a tiez mi aj bolo divne ze kde som to lapla tak som sa pytala dok a ta mi povedala ze pri mojej imunite hocikde aj v bazene som to mohla dostat :frowning2: taaakze od vtedy dilema nechodim plavat a ja to mam hrooozne rada som taky tulen ze bez vody nemozem tak ale co clovek pre babo nespravi
shaar, napisem ti to po lopate do IP :wink:
ja si dávam na seba pozor, neplávam, nesedím na studenom a tak...som zvedavá...idem o dva týždne aj ku gyne, tak sa jej na to opýtam, čo si o tom myslí ona
3. sep 2009 o 10:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
leni, ved hej, je to individualne.
a co sa tyka brusnicovych tabletiek, tak je tu urinal a urinal akut a uroval a urobal rapid.
pozor na zlozenie - niekde je malo tej latky a niekde viac. treba si precitat.
mne nezaberali ziadne (ani enormne mnozstva!) a preventivne beriem uroval rapid - take sacky s praskom, co sa rozpusti vo vode.

pumi, dik!!! :dizzy_face:
3. sep 2009 o 10:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sharka ja, no niekto aj skor .... proste som si povedala dost a aj tak začina salenota, musim jednu s.r.o. dokončit kvoli uveru, doriesit nejake veci a este dalsej klientke vykazy urobit :angry: :angry: :angry: :angry: vsetci sa zblaznili a ona tava ze jak tu bude tahat vsetky sanony a čo ja s tym??? vsetci mi nosia len k nej som chodila ale som PN a nepojdem tam a basta
3. sep 2009 o 10:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
puma aj mne to napíš prosím do IP, tiež som zvedavá...ďakujeeeeeeeeeeeeeeem :grinning:
3. sep 2009 o 10:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok