• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

9. januára 2017 
leveretka sak jasne za to nic nedas len jej spomen suvislosti ze mam problem s mechurom a aj ta bolia vajecniky ono to tie potvory su veeelmi zle brania v otehotneni a beru sa na to hrozne zle lieky ale to prezijes jedli sme ich aj s mm ako bolo to 10 dni hrozy a kazdy den som si zelala len nech uz je ta tabletka posledna
3. sep 2009 o 10:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
leveretka, do tych 55% ako matersky prispevok sa ti pocita hruba mzda za predchadzajuci kalendarny rok
lenci a tie testíky ti kde robili? u praktickej alebo na gyne?
autor
tini, dobre robis. :wink:
3. sep 2009 o 10:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
leveretka moja gynekologicka spravila aj liecbu viedla ona :slight_smile: aj som potom po dvoch mesiacoch bola na kontrolu ci to tam neostalo a nastastie uz to bolo ciste
autor
cize to doplnkove nemocenske, co si platim, to nema s PN nic spolocne?
to sa mi potom ukaze len na materskej?
puma, čiže ak tomu rozumiem správne...keby som čisto teoreticky išla na materskú budúci rok, tak na výpočet 55% z hrubej mzdy sa budú počítať všetky mzdy, ktoré som mala v roku 2009?
3. sep 2009 o 10:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
leveretka, presne tak ako pises...
tak mi to mzdarka vysvetlila...
dufam, ze nezavadzala :wink:
3. sep 2009 o 10:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem puma :wink:
3. sep 2009 o 10:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
rado sa stalo, ked viem, pomozem... sedim v kancli s mzdarkami a sem tam sa nieco nalepi :wink:
3. sep 2009 o 10:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
shaarka, to doplnkove nemocenske sa plati iba vtedy, ak mas nizsi prijem a chcela by si poberat max matersku co bolo tych 16tis. Sk kedysi? stale to tak plati?
3. sep 2009 o 10:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
puma tak to mame rovnake. ja tiez sedim so mzdarkami v kancli a cakam ze sa na mna aspon nieco s tych paragrafov a cisel nalepi :grinning: :grinning: :grinning:
3. sep 2009 o 10:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
leni, ja ale nejake tie paragrafy riesim, len z ineho sudka...
len je toho tak vela okolo tychto veci, ze si clovek ozaj nemoze pamatat vsetko :wink:
3. sep 2009 o 10:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ved ja tiez riesim ekonomicke veci len nie konkretne mzdy. ale viem co si tym chcela povedat... a urcite sa to neda vsetko pamatat najma ked sa to kazdu chvilku meni...
3. sep 2009 o 11:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
leveretka, tak je.
puma, a nevies, co teda s tym DNP?
ked si doplacam kazdy mesiac... tak potom by som na materskej nemala mat 55% z DVZ ale plnu matersku - 16 tis. Sk, nie?
ci??? :sweat_smile:
3. sep 2009 o 11:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
joj baby ja to tu asi vzdavam :sweat_smile: s vami sa neda udrzat krok... :grinning: :grinning: :grinning:
3. sep 2009 o 11:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nellie tiez mam chvilami ten pocit... nejako sa rozbehli :grinning:
3. sep 2009 o 11:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Caute baby,
ano Shaarka, ked si to doplacas, budes mat tych 16tis. Sk a aj PN bude lepsia, ak si uz ale platis viac ako 270 dni. :wink: Taketo info mam od kamosky, co robi v soc. poistovni a robila mi DNP.
3. sep 2009 o 11:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mereag dobre pises... len ako som pisala shaar aj do IP, musis si platit maximum - DNP (cca 15 eur/mesiac) aby si mala narok na tu max vysku materskej...
3. sep 2009 o 11:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a nellie, lenuska, nevzdavajte to :wink:
ani ja niekedy nestiham, ale nevadi, vzdy sa da nejak zaradit, nie?
3. sep 2009 o 11:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
cize ak si neplatim to max. DNP viac ako 270 dni, tak PN bude 55% z DVZ za minuly rok. tak?
3. sep 2009 o 11:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ako vas tu tak citam, tak to by sa mi tusim aj oplatilo si to DNP platit... :confused:
zatial som sa na to nejak neorientovala... :sweat_smile:
3. sep 2009 o 11:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inak shaarka, ešte sa vrátim k pôvodnej téme o mechúri :slight_smile:
napadla ma teraz taká myšlienka, čo si vypisovala všetky tie veci, ktoré treba striktne dodržiavať, že a čo robiť v takom prípade, keď sa budeme snažiť otehotnieť a tým pádom by som nemala hned stať a ísť sa umyť?
3. sep 2009 o 11:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ano Shaarka.
No ja si platim 13e. To je z minima, ktore urcila SP. cize 4% z cca 295e - 8 900Sk. No a to maximum je 1 080 alebo kolko eur. Tych 80 si nie som ista, neviem presne. A tam je mesacny poplatok az okolo 42e. Teraz si to dala jedna nezamestnana baba z kona, tak pisala, ze sa bola prihlasit.
3. sep 2009 o 11:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ved som napisala, ze hned ako uznas za vhodne... :wink: chapem, ze sa to "bije" - tak hadam najdes spravny pomer. ale vseobecne plati, ze zena, ked ma otehotniet, tak otehotnie aj na stojaka v sprche :grinning: :grinning: :grinning: ako pisala nellie :grinning:
3. sep 2009 o 11:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak som zvedavá ako dopadnem :D
3. sep 2009 o 11:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
leveretka, ci viac budes chciet, tym neskor to pride :grinning: :grinning: :grinning:
3. sep 2009 o 11:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby, MM ide v pon na spg. Objednala som ho k dr. Sedlarovi. Pre kosicanky, je to v poliklinike na KVP. Povedal mi, ze staci, ked MM pride s "matrosom" vo flasticke od liekov (!!!!) - na tu trefu som veeeelmi zvedava... :grinning: Ale neviete, ci to nevadi, ked to bude trochu odstate... ?:sweat_smile: Ten dr. je blizko nas, takze mm to "naberie" a pojde... :grinning: Netreba mu ani vymenny listok.
3. sep 2009 o 11:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
mire, trocha ma prekvapil jeho pristup :sweat_smile: :grinning: tak ale hadam to je ok :slight_smile:
3. sep 2009 o 11:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
miereag nam kazali šprcnut vzorku do vyzivoveho pohara, tam sa to lepsie striafa.. neskusite radsej to??? :sweat_smile:
no a do 30 minut to muselo byt u nich... teda aspon nam to tak kazali....
3. sep 2009 o 11:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok