Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
4. sep 2009

lenca, sa stazujes? 😀 😀 😀
nellie, ved uz je koniec pracovnej doby. taze tabulka netabulka, zbalit svestky a vikendovat. sup. 😀 😉

nelynka
4. sep 2009

monik dakujem 🙂

nellie_
4. sep 2009

shaar jak by som sa zbalila...len taky fukot 😀 😀
ale u nas je debilny system - "pichačkovy" - cize 8,5 hodin tu musim byt ci sa mi to paci alebo nie.. 😒
takze do 15,15 si to tu este musim odsediet... 😎
ale ma to vyhodu - takto mam istotu ze si "pichnem" vzdy dva krat do dna cez tyzden 😀 😀 😀

tinika
4. sep 2009

sharka ale to jedine ze dojdes ty do PO cez moje vychadzky, alebo az v od 26,10 som na mateskej potom aj ja tam mozem dojst. Inac ma napadli prve dupky čo som kupila, len uvidime či budes mat dievčatko alebo chlapčeka bo su s loptou futbalovou ok? hihi alebo mam esta dačo chutne pre dievčatko, nove čo sa mi lubilo, ta potom sa potesime obe, ak budes mat dievku

lenca.b
4. sep 2009

shaaarka ale deeeeeeeee zeeee by som sa ja stazovala to som mozno len tak blbo napisala aaaale ja uz frcim z prace prec tak sa majte vecer mozno zas docitam co ste popisali 🙂

shaarka
autor
4. sep 2009

tini, ok 😀 😵 mne v podstate velmi nezalezi na pohlavi, teda nezalezi mi na dupackach, chlapceka do ruzoveho asi obliekat nebudem, ale dievke dupacky s futbalkou neublizia 😀
nellie, ty mas stastie 😀 😀 😀 😀 😀 a co na to tvoj muz? 😀
lenca, to si len prisla, ukazala si, skonstatovala, ze vela piseme a odisla? no teda. 😒 🙄 😀

puma.sue
4. sep 2009

ja mam dnes den blbec, boli ma hlava od rana, dosli mi maliari do pivnice (chap po vasom - mrcha) a aj kavu som vyliala na koberec v robote...
a to mam ist vecer na party kua... sa mi chce tak akurat odpratat domov a spat a nie sa este fintit a ist sa bavit...
no nic to... shaar, az teraz som si vsimla, ze ty mas zatial termin stanoveny na statny sviatok - mat vzdy volno na narodky nie je zle 😉

shaarka
autor
4. sep 2009

pumi, mozno to bude osmeho 😉 😀 a bude sa volat sue 😀 😀 😀
to mi vypocital konik, ja sa radsej spolahnem na moju gynekologicku 😀

anaxamon
4. sep 2009

ahojte ahojte, tak ja zas na par minutiek🙂)
puma dnes velmi dobre viem ako sa citis, ja som tiez rano dostala navstevu a doobedu keby ze nemam ibalgin neprezijem ale uz je dobre🙂))
a inak ten shaarkyn datum nie je na statny sviatok ten je o den skor 😀

shaarka
autor
4. sep 2009

a inak taka zabava - to ti celkom zmeni naladu... hned ako sa zacnes fintit, tak pride chut. aspon u mna to tak byva 😉
a s tymi maliarmi si ma teda dobre poplietla, uz som chcela povedat, ze nech ti teda aj tu cast v kuchyni vymaluju 😀 😝

nellie_
4. sep 2009

ja som tiez nepochopila tych maliarov.. tak taky vyraz som este nepocula... to je dobreeeee 😀 😀
reku maliari v pivnici - mna hned napadlo ze na pivnicu taky luxus volat maliarov 😀 😀 😀
no ja som uz pocula o tetka z ameriky, zastavach, ale maliar v pivnici to ma dostalo 😀 😀 😀 😀 😀

shaarka
autor
4. sep 2009

ja tu zaspiiiiiiiiiiiiiiiiiim a kedy potom pojdem z roboty? o siedmej vecer? 😀
anax, dobry postreh. ja som si to vsimla, len som si myslela, ze asi neviem, kedy su sviatky 😀 😀 😀

puma.sue
4. sep 2009

shaar, sorry... som to domotala s tymi datumami - ale aspon vidite, v akom som rozpolozeni...

maliari v pivnici je slang z nemciny na oznacenie menzesu teda... tak ale uz ste v obraze.
tu kuchynu si budem sama malovat, asi buduci tyzden...
kedze kvoli futbalu sa do bytu asi zajtra nedostanem. uvidim. a je to len kusok, medzi skrinkami to bude namalovane. viac mi netreba...

shaar, ta party je akoze beach party, dobre? je tu asi 17 stupnov a oslavenkyna po nas chce, aby sme prisli v plavkach a s nafuckou pod pazuchou... no nic, kaslem na to...
to s tou SUE nemyslis vazne, ze nie? akoze meno pre babo???

nellie_
4. sep 2009

ja sa uz tak tesim ako sa pohodim na gauc a budem kukat nejaky dobry filmik... kupim si moje milovane priglesky a nestea jahoda aloe a budem si s nimi uzivat... 😀 😀
drahy sa mi vrati az niekedy v noci... 😒
a "laska" nam aj tak nehori tiez mi este "domalovavaju pivnicu" 😀 😀 😀 😀

tinika
4. sep 2009

shaarka mozno bude futbalistka hihi mojem mamine to tiez hovorili, ze bude mat futbalistu, čo som tak kopala a nakonec bola hokejistka hihi

nellie_
4. sep 2009

puma to ta kamoska ma co za napady...?? 😅 beach party teraz ?? (smajlik klopkajuci si na čelo) - a ved hadam to zmeni na nejaku šušťakovu party, nie??? 😀 😀

shaarka
autor
4. sep 2009

nellie, jaky opis vecera 😀 😀 😀
pumi, nene, sue - to som nemyslela vazne, len som ta chcela potesit 😉 a beach party? no teda... znie to sice zaujimavo, ale mohla mat aj plan B vzhladom na premenlive pocasie - radsej nech ponuka caj s rumom a hned bude horuco 😀 😉
tini, ty si hrala hooookeeeej?? 😅

puma.sue
4. sep 2009

nellie - pozvanka mi dosla este v strede augusta - oslavuje 30tku a ma nejake predstavy, co chapem, ale neda sa to proste dnes... dam si mozno flipflopy, to aj v dazdi nejak prezijem, trojstvrtove rifle, nejake trisko a maximalne rumba gulu do ruky, tym koncim... alebo sa naserem a zoberiem si do kabelky zupan, ten si prehodim az tak cez seba, z uteraku turban na hlavu a vybavene...

dalsia vec, ze ma s tou party nicia kamosky, co tam idu. po dlhej dobe sa utrhnu od deti a uz odkedy dostali pozvanku, tak koluju maili o tom, co si ktora oblecie a kde sa streneme a ake darceky kupime... mne je to tak jedno. ked chcem, mam taku party kazdy tyzden (ale to je asi tym, ze maju deti a su zahrabane v malkacskych problemoch 😉 ) zatial tomu nerozumiem... ASI 😀

nellie_
4. sep 2009

no troska som sa potrebovala vypisat... 😅 😅 po tych dnesom tabulkovani - uz mi z excelu a vzorcov prepina.. 😅 😅

ale uz som doopisovala... 😝 😀

shaarka
autor
4. sep 2009

v malkacskych problemoch? to je co?

puma.sue
4. sep 2009

shaar - malkáčske = v problemoch detskych... (plienky, prikrmy, hovienka, hracky, zuby a pod.)
v skolke sme sa delili na malkacov a velkacov - vy nie?
vlastne, ty si z vychodu, ty nevies ani co je "opac opac" 😀
tak ale uz som vysvetlila, hej?

nellie_
4. sep 2009

puma ahaaaa uz chapem.... no dobre si to vymyslela s tym zupanom - dobra varianta 😀 😀 😀
tie flip flopy by som asi neriskla, lebo schytas nejaky zapal mechura alebo vajecnikov 😅
a to budete vonku???

no hold zeny co maju deti a nechodia nikam von tak vies ako - tie to vzdy riadne prezivaju ked vedia ze sa môzu ist niekam vynimocne urvat 😀 😀

puma.sue
4. sep 2009

nellie - nie, bude to v bare, ale aj tam bude asi klima alebo co... no ved uvidim, ale ziadne plavky, kratasy ani nic podobne nehrozi, nie som na mozog...

ved to, ze mne je uplne ukradnute co si obleciem (ani som nad tym nerozmyslala, ten zupan mi napadol len teraz, ked som sa tu rozpisala o tom 😉 ), len oni to vnimaju ako keby isli do opery la scala kua 😉
snazim sa ich uzemnit, ale uz vidim ako to dopadne... skoncime niekde pri tancovani a puma bude ta, co bude zaspavat nad drinkom a strazit kabelky, kym sa maminy vyzuria 😉

nellie_
4. sep 2009

aj my sme boli malkaci a velkaci 😀 😀 😀
co je to opac opac ???? 😅

nellie_
4. sep 2009

puma to je pekne od teba ze ich tak nechas a budes strazit... 😀 😀
no to poznam take to fintenie - ja mam kolegynu ktora si musi vzdy na pravidelnu poradu co byva raz za mesiac kupit novu vec a potom machruje kolko to stalo a robi z toho ako keby ide ku prezidentovi (cela firma sa na nej bavi ).... 😀 😀
ako otras..... ja toto tiez nepochopim, ja vacsinou na taketo prilezitosti tiez neriesim co na seba.... 😀

puma.sue
4. sep 2009

vyhlasujem anketu, co je to "opac opac"??? podotykam, ze sa to vyslovuje tak ako je to napisane, ziadne makcene ani dlzne nechybaju 😉
ludia z okolia bratislavy vedia, ale mam skusenost, ze ti "dalej" uz ani nie...

nellie - vsade boli malkaci a velkaci, nie?

shaarka
autor
4. sep 2009

😀 mas to dobre vymyslene. a mozno ta party este prekvapi a bude fajne.
a chlapi? kde su? ja mam rada muzsku spolocnost 😀

a malkaci a velkaci sme neboli, ale premyslam, ze nieco sme asi mali, nie? neviem si spomenut... 😒

puma.sue
4. sep 2009

moj chlap je na sluzobke. a toto je partia, ktoru on velmi nepozna. to su byvali tanecnici - ja som kedysi tancovala. a stretneme sa po dlhom case... no nic to, ved hadam sa tam nejaki objavia 😉 ten moj sa prida mozno neskor. podla toho kedy dorazi a ako sa bude citit...

my sme boli malkaci a velkaci a neskor na zakladke sme boli depesaci a metalisti samozrejme a este neskor sme boli do NKOTB 😉

shaarka
autor
4. sep 2009

na ruky?
sadnut?
papat?

puma.sue
4. sep 2009

shaar, ro odpovedas na tu moju anketu??? 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre