Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

janemari
11. máj 2009

Ono s tou mrchou je to tazke.Kamoske meskal menzes mesiac a nakoniec musela ist na vyvolavacku.

nelynka
11. máj 2009

nic zienky, idem ja do hajan tiez, tak papa bru nocku

janemari
11. máj 2009

Tak teda dobru noc zienky.Ja este trochu popisem.A dufam,ze sa u niekto este ukaze.

Pipiiiiii kde si? 😲

nathali
11. máj 2009

ahoooj sice prichadzim dost neskoro ale snad ste tu este 🙂

pipimiska
12. máj 2009

cauuuuteeee 😀 😀 jane,tu som😀
...mam toooolko vela prace,ze od rana som sa zastavila az teraz 😨 ..aaa rano neviem jak vstanem,caka ma rovnako natrepany den...
tak dobru nocku 😎

tinika
12. máj 2009

fahojte
pipi ty nemaš spania? Ty brdo cez tyzden do pol tretej hihi

janemari
12. máj 2009

Ahojte to ani teraz nikde nikoho? 😲

alzbeta.hod
12. máj 2009

ahojky tak jsem tu, test negativní a MS dorazila dnes ráno

janemari
12. máj 2009

alzbet tak aj ked ta to urcite nepotesilo,je urcite lepsie ked prisla mrcha ako by mali byt nejake komplikacie.Neboj nabuduce to urcite vyjde.

alzbeta.hod
12. máj 2009

říkám si to samé, radši mS než potíže..

janemari
12. máj 2009

alzbet tak to je dobre pozitivne myslenieAko dlho sa snazite o mimi?Bude to vase prve?

alzbeta.hod
12. máj 2009

JO chtěli bysme to už 9měsíců. Bylo by naše první.... ale prostě se mu nechce. Ale ono si řekne samo.

janemari
12. máj 2009

Tak to v zivote chodi to co velmi chceme mat nebudeme.A kolko mas rokov ak sa chcem spytat? 😕

madeline
12. máj 2009

hlasim sa do sluzby 🙂

alzbeta.hod
12. máj 2009

je mi 25, vím je to ještě čas, ale nás už to ve dvou nebaví

janemari
12. máj 2009

Ahoj madeline 🙂

Alzbetka ani nas to uz samych nebavi,chceme uplnu rodinku.Ale bude to uz pomaly tri roky co sa snazime muz bude mat 35 a ja mam 30.Mam diagnozu endometrioza,za sebou laparku a pol rocnu liecbu.Prisla som o pracu a snazenie nas uz nebavi.Je to narocne na psychiku.Ale verime.Tak to nevzdavaj.Ak sa vam to nepodari po roku chodte na vysetrenia,patrajte po pricine.Ale nevzdavajte sa a nezufajte.Nevyjde to jeden mesiac vyjde druhy.

madeline
12. máj 2009

jane - spravne, raz to predsa musi vyjst 😉

madeline
12. máj 2009

alzbetka - to mas kocicku na kolenach?

janemari
12. máj 2009

madeline raz to vyjde ked pride ten spravny cas.Do vtedy musi clovek riesit kopu veci a vtedy pochopi,ze sa mu to riesi ovela lahsie ked nema dietatko ako keby ho mal.A ked sa vsetko vyriesi bude aj dietatko ktore pride do pripraveneho prostredia bez stresu. 😎

alzbeta.hod
12. máj 2009

janemar: děkuju za dávku optimismu. Nás už to snažení taky nebaví. Je to divný ale díky snažení nás milování omrzelo. Stalo se pro nás něčím co se musí. Tak na to nemyslíme a zkoušíme jen když chcem a to je čím dál tím míň.

madeline: jj to je můj bývalý kocourek. Byl ještě maličký když se mi utopil. Teď máme kočičku, úplně stejnou.

madeline
12. máj 2009

alzbetka - my mame tiez kocicku a je to tiez sivy tiger (teda na tom malinkom obrazku vyzera ako sivy tiger) Preco sa utopil? Spadol niekam?

alzbeta.hod
12. máj 2009

madeline: jo odjeli jsme k našim na oběd a mezitím spadnul do nádrže s vodou. Než jsme se vrátili mysleli jsme že se zaběhl a ráno ho táta našel ve vodě chudáčka malého. Byl skvělý. Jo je to mouraté koťátko.

madeline
12. máj 2009

alzbet - ☹

alzbeta.hod
12. máj 2009

jo byloo to pro nás hrozný, ale Micinka nám tu prázdnostu vynahradila. Teď budem mít koťátka... 😀

janemari
12. máj 2009

Alzbet presne viem o com hovoris o tom snazeni.Nam to tak nastrbilo vztah,ze sa milujeme velmi malo lebo z milovania sa stal len sex.A teraz sa snazime napravit to,ale ide to tazko.A neviem ci stoji dieta za to ked ho sice mas,ale mas nastrbeny vztah s muzom.Asi nie.Nie je nic nad to ked mas plnohodnotny zivot s partnerom a dieta je len bonus.

alzbeta.hod
12. máj 2009

jo to bylo krásně napsaný a je to pravda.... kvůli snažení na povel protože je ovulace se z toho stala povinnost. Blbě se to pak vrací do normálu.
Já se s váma pro dnešek loučím a jdu se chystat psychicky do práce... je to hrůza. Zatím pa pa

madeline
12. máj 2009

jane - ved to, dieta by malo byt bonus, ale v dnesnej dobe ma tolko parov problem otehotniet.

madeline
12. máj 2009

alzbet - nech ti praca rychlo ubehne 😉

nelynka
12. máj 2009

Dobre ranko..
co nove?

alzbet aj my mame cicku a teraz ocakavame prirastok do rodiny, bude mit kotatka 😀 😀
mm cely nadseny z toho hehe 😀

shaarka
autor
12. máj 2009

caute, my sme uz po porade.
mam chut dat vypoved. ako sme sa prestahovali, je to tu uplne hnusne, kazde rano vstavam s hnusnym pocitom - a to som rok predtym vstavala do prace sice nie s radostou, ale aspon normalne. 😒
😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre