Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

tinika
12. sep 2009

Fly ahojky, ja sa mam fajn 😉

flyangel
12. sep 2009

noo tak to som rada moja..inac co je tu nove??nechce sa mi tu vsetko citat co sa tu popisalo za tyzden...vidim ze mame novu tehulku vavenku ktorej srdecne blahozelam 😀
shaarka a pipi?

pipimiska
12. sep 2009

ahoj fly 🙂 ja musim vkuse lezat,mala som hematom,ktory sa zmensuje,spinila som, musela som byt tyzden v nemocnici,a berem antibiotika koli e.coli a mam najnovsie aj eroziu na c.8 na krcku maternice,kt.kontaktne krvaca,od stredy som mala zlty vytok,sem tam vo vytoku nieco ruzove,asi z krcka..takze lezim,sem tam papam nasilu,ale inac sa mam fajn 😀

a ty moja,co mas nove?

flyangel
12. sep 2009

fuuuha moja tak to je neprijemne...a kde si lezala na rastislavke,?tak zlty vytok moze byt od mykozy alebo aj bakterialna infekcia...mas e.coli?tak to treba isto riadne preliecit..snad sa hematom rychlo vstrebe a co ti povedal dr.na eroziu na krcku?

pipimiska
12. sep 2009

fly,lezala som v novej,ale uz nikdy viac..horor..mam e.coli a liecim ju amoksiklavom 375,a na eroziu sa nevyjadrili,poslali ma k matyimu nech on to riesi,ale ma dovolenku,takze niesom nadsena,musim cakat 😖 a ten hematom sa asi vstrebava,sem tam spinim,ale hnede huste,vidno ze to nieje cerstvee..
inac ten krcok asi v tehu neriesia,ze??moze takyto krcok v niecom uskodit?
a ty fly napis co ty mas nove?este si asi uzivas volno od skoly 🙂

lenocka84
12. sep 2009

cuate baby
ci opat tu raz nikto nie je ???

tinika
12. sep 2009

ja tu cely den, ale tu nikoho 🙂

lenocka84
12. sep 2009

ahoj tinika
to naozaj?
ja som dnes bola cely den na vinobrani
a uz meskame 5dni

vavenka
12. sep 2009

Cau fly 🙂
Lenoc a este nechces ocikat test? Ci rovno k doktorke chces ist?

monika0001
12. sep 2009

teraz neviem či vám popriať dobrý večer, dobrú noc, alebo asi Dobré ránko.... že? 😎
Idem si dať tabletky a idem hajať.
Chcela som sa na vás kuk... tak zasa padám... papa zajtra... 😉

myky
12. sep 2009

Ahoj monik, Jak se máš? Fotečky moc hezké.

shaarka
autor
13. sep 2009

ahojte, dobre ranko prajem, som totalne vypluta... 🙄
fajne bolo, len na mna dlho, dnes som ako zbity pes 😅
ideme za nasimi a jellou na chalupu, takze sa s vami lucim a ozvem sa, ked sa vratime, co neviem kedy bude.
😵 😵 😵
pipi, drz sa!
tini, vsetko naj 😵

tinika
13. sep 2009

ahojte
shaarka dakujem pekne 🙂
leni vinobranie? to musela byt zabava

lenocka84
13. sep 2009

dobre ranko

tinika ako vinobranie,a kolotoce,to moozem,sa bavim ako male decko na nich
len vcera som sa snazila chranit neterku aby sanebuchla na takom dost rychlom vlaku,ze bobova draha to nazvali,a tak som si obila chrbat ze mam asi tak 8x4cm modrinu na chrbte

vavenka chystam sa zajtra,lebo dnes tu mam zatvorenu lekaren

tinika
13. sep 2009

NO leni nezavidim, ale inač bolo fajn ze? Ja som tvdla cely den doma a dnes budem zase, mm isiel na stavbu pomahat a bohvie kedy pride a ja tak samučka dnes ☹

lenocka84
13. sep 2009

tini paradne,aj dnes chcem ist,len uvidime ci nam to vyjde
lebo svokricka uz ide domov,a chceli sme aby sa aj ona isla pozriet,tak neviem
a ja chcem ist poobede za drahym na otocku,bo uz mi sibe ze ho dlhsie nevidim.
bol doma minuly vikend,a uz mi mooooc chyba.

tinika
13. sep 2009

leni a kde je tvoj mm? ja teraz svojeho tiez vídam len v posteli 😀 😀 a ked mu dačo hovorim uz spi hihi

lenocka84
13. sep 2009

je v PN v praci,este asi tento tyzden.
my ked sme dlho spolu tak sa az zerieme,sak klasika,rovnake povahy,znamenia.
ale ked sme par dni od seba tak uz sme z toho hotovi, lebo si navzajom velmi chybame.

tinika
13. sep 2009

Leni to poznam hihi

lenocka84
13. sep 2009

tini tak som rada ze v tom niesom sama 😀
uz som sa bala 😉
co dnes porabas? inak odkial si?

tinika
13. sep 2009

Leni som z PO a mukarim, čakam na poobede, maju dojst naši na navstevu, mm isiel na stavbu a neviem kedy sa vrati, a teda cely den sama, vychadzky len do 16 to uričte nedojde do vtedy, takze žiadna prechadzka a tyzden som sa tesila na to ☹ No čo uz

tinika
13. sep 2009

A tvoj manzel pracuje aj cez víkendy?

lenocka84
13. sep 2009

ete nie je manzel, robil teraz na astavbe, takze dorabaju aj cez vikend,a potom bude robit so mnou v servise,pomahat

tinika
13. sep 2009

aha ty iste nie si vydata chapem dobre? hihi
inac cudo ze tu nikoho okrem nas ne?

lenocka84
13. sep 2009

tinika nie,este niesme vzati,pracujeme na tom.
a cudo ze tu cely vikend prakticky nikto nie je 😖

tinika
13. sep 2009

NO asi este vyuzivaju pekne počasícko

lenocka84
13. sep 2009

nooo tu az tak pekne nieje,teraz trosku vykuklo slniecko,fuka studeny vietor.

anaxamon
13. sep 2009

bry den prajem

nathali
13. sep 2009

ahoj baby 🙂 dnes sa pojdete niekam prejst ci bude len doma pri tv ?ja by som aj dakam sla len to pocasie by mohlo byt lepsie tak mam taku malu dilemu

pipimiska
13. sep 2009

ahojte ,ja som musela ist na nutenu prechadzku na pohotovost,pretoze som mala na slipke cerstvu krv zmiesanu s vytokom,bolo toho trosku viac,som sa zlakla 😔
nakoniec,nielen ze mam hematom v maternici a krcok,ktory kontaktne krvaca,dnes sme zistili ze mi krvacaju steny posvy 😠 ani neviem ci je to nastastie,ale bola som stastna,ze nekrvacam z maternice...
preistotu mi vsak chcela urobit ultrazvuk..pozera pozera,a pyta sa ,,mali ste potvrdene vitalne tehu?,,
ja samozrejme.ona,,lebo nevidim ,zeby bilo srdiecko,,...velmi som sa zlakla,plakala som,manzel v cakarni tiez,lebo ma pocul a aj cudzia zena zacala,ked videla mojho muza.lekarku napadlo,aby sme skocili este na jeden stroj,ktory nesmu pouzivat a tam nastastie bilo 😵 takze sme sa riadne vystresovali a uz na ziadne ultrazvuky nechcem ist..

shaarka,dakujem,snaziim sa 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre