• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

9. januára 2017 
pipimiska, nieco ako dovolenka - u svokrovcov sme boli :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
postavili dom, tak sme boli trosku vypnut...v kazdom pripade som nemusela nic robit :grinning: :grinning: :grinning: , takze dovolenka
...a hanka je chorucka, ma sopliky, kasle....konecne zacala sama spavat v izbicke, doniesli sme jej postielku, ako maju deticky v skolke a este si ju nestihla uzit, lebo v noci ju berieme k sebe - nechce sa mi zakazdym zakaslanim a zaplakanim behat z postele ...a zvlast rano, ked meriem BT
...a ty sa ako citis? uzivas si to? zle ti nebyva?
14. sep 2009 o 12:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte...
skôr ako vás idem dočítať správa ako som dnes dopadla u DR.... :wink:
na sone nebolo nejprv nič vidno... ale potom sa nám ukázal žĺtkový vačok... ale to ešte nič neznamená... Krv mi doki zobral, ale povedal, že ešte ani tá nemusí nič ukázať lebo je to ešte skoro. Vraj prvých 10 dní je HCG iba od 0 do 10. Takže ak tam aj dnes ešte nič nie nič to vraj neznamená. Sliznica bola narastená o 11,1 mm (? asi...) a vraj to vyzerá, že je pripravená na tehotenstvo, ale nechcel to zariecť a nechcel ma zbytočne vystaviť tešeniu, že keby náhodou. Tak mám pred sebou ďališe 4 dni čakania a v piatok som u neho zasa o 7 ráno na sono, kde už dačo bude (teda malo by byť) vidno. A dnes som 31 DC a po MS zatiaľ ani stopy. Tak snáď ro dobre dopadne. Na tie kŕče mi dal vitaním Magnesium ale ani v jednej lekárni z 5 ho nemali. Teda ten čo potrebujem. Tak tu pri dome mi ho objednajú a zajtra ho mám....
I napriek tomu, že čím Ďalej tým viac som presvedčená, že je to tam, chodím na wc s takou malou dušičkou a skúmam papier... až komická si prídem
A ešte jedna vec, už včera mi začalo byť zle a dnes v tom len pokračujem... Dúfam len, že si to nenahováram....
Bojím sa zatiaľ stále lebo môj cyklus má aj 36 DC.. takže ak do piatka rána MS nedorazí je jasné, že na monitore uvdím to čo som tam dnes márne hľadala...
14. sep 2009 o 12:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte
prisla som vas len pozdravit, nemam nejako cas a ani chut sedet za PC, strasne ma praca unavuje, kym si zvyknem a to este ma caka kopec roboty doma, idem varit, periem, upratovat trosku, povysavat treba, prach utriet, pozmyvat..zehlit...fuj! :cry:
14. sep 2009 o 13:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaaj ako nahle niekto posmenie jedlo ja som hned hladna.... :angry:
Co ides varit? My sme sa rozhodli, že si (konečne ) urobíme tú šošovicovú polievočku a ako druhé som dostala strašnu chuť na špekáčiky z cestíčku a mmm výbornú zemiakovú kašu k tomu... a práve mi napadlo, že som si tatarsku zabudla kúpiť :unamused: :angry:
14. sep 2009 o 13:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
monika, vyzera to slubne - a ten hlad .... jeden z priznakov (aspon u mna to tak bolo)
14. sep 2009 o 13:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no popisali ste toho vela tak postupne sa budem vyjadrovat k temam (ak mozem :grinning: )
Dzou - minulý mesiac mi doki kázal v čase ovulky milovať sa ráno aj večer tri dni po sebe... takže asi to nie je až také zlý nápad :wink:

Pipi - micka moja... Tá tvoja fazulka je taka silná a ked už po 5 rokoch je tam neboj ona vydrží!!!! Strašne moc vám držíme doma palčeky a verím, že všetko dobre dopadne!!!!
a čo sa toho ultrazvuku týka, sestre ho robil každý druhý týžde§ jeden čas a zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by bol malý Filip ľavák... :wink:
A ak Ti aj povedia, že nevidia srdiečko chod vždy ešte na jeden utz... byvalej susede to tiež povedali a ked mala ist na kyret tak zistili, že sa mýlili.... debili!

anax a tini - veeeeľmi veľmi garatulujem!!!! MOC, MOC, MOC a ešte 1000 krát moc!
14. sep 2009 o 13:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
monik idem robit karfiol len neviem ci zapekany abo vyprazany, este uvidim, ale zapekany je jednoduchsi a na ten mam asi vecsiu chut teraz takze ten..
ja nejako posledne dni ani moc nejem, nemam cas a ani chut nejako ked som v robote..
14. sep 2009 o 13:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
monika sak nic sa neboj :grinning: budeme odusu sak mam aj dovcu takze je kooooopec casuuuuuu :grinning:
14. sep 2009 o 13:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nely ja by so sla za ten zapekany... :grinning:

monky - tak snad to bude tak.. ale som spokojna zatial som uz treti tyzden doma a nic som nepribrala.... :wink:
14. sep 2009 o 13:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
MOni tak po tichucky sa s tebou tesim a gratulujem dufam ze to bude realita a budes tehu :slight_smile:
14. sep 2009 o 13:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tini- ja zatial ani potichucky... bojim sa dalsieho sklamania.. ale nedari sa mi to.. moja mysel je silnejšia :grinning:
Ale tak co už... ešte 4 dni a budem to už na 100 % vedieť.... :wink:
Ale dakujem každopádne.... :sunglasses:
14. sep 2009 o 13:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:slight_smile: moni ja verim a dufam a prajem ti to :wink:
14. sep 2009 o 13:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem ešte raz..
ale teraz ideme variť bo muzikanti v bruchu vyhravaju o dušu... zatial papapa :wink:
14. sep 2009 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
monky,dik za opytanie,maximalne si to uzivam,vkuse lezim,lebo nic ine nemozem robit,a este mam vychadky a to na wc :grinning:

monika,dakujem tiez si myslim ze je silnaa :slight_smile: a tebe to tiez straaaaasne prajem :dizzy_face: :dizzy_face: hcg vysledky budu kedy???:slight_smile:

nely :grinning: konecne mas co si kcela :wink:
14. sep 2009 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
monky,vychadzky som kcela napisat :grinning:
14. sep 2009 o 14:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pipi pridavam sa k postelnemu tehulkovaniu s tebou - prave som sa vratila od lekarky - krvacam - babatko je vitalne, ale sa mi spravil hematom :unamused: takze lezat, lezat, a lezat.... :confounded:
14. sep 2009 o 14:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vav drzima placeky a prajem vela vela zdravicka a hlavne oddychuj a lez a vegetik :slight_smile:
14. sep 2009 o 14:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vavenka,ach jaj vavi,a povedali ti aky je velky?len nechapem,preco ta poslala domov,mna hned hospitalizovali :fearful:
a ako doma si zacala spinit?
srdiecko videli,to je dolezite :dizzy_face:
14. sep 2009 o 14:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vavenka,vidis aj ja mam trombofiliu a tiez hematom,asi na tom nieco bude :unamused:
a inac sa nezlakni ked budes sem tam spinit take hnede,mne hovorili,ze sa cistim,ze sa hematom vstrebaava :wink:
14. sep 2009 o 14:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby
tak moj test opat ukazal len / a nic ine
po mrche ani stopy, tak teraz vooobec neviem ze co.
opat len cakat :frowning2:
14. sep 2009 o 14:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaaj baby - co to tu pocuvam... sakra... pekne ležkajte a užívajte si nič nerobenie tak ako ja... nič nerobiť, len ležkať aležkať..
silno na vás myslím...
14. sep 2009 o 14:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
leni - to ešte nemusí nič znamenať keď test ukazuje len /..
nejdeš k dr?

Pipi- o pol hodku by mali volať hladom vysledkov..
14. sep 2009 o 14:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lenocka,nechcem ti davat falosne nadeje,ale moze sa aj to stat,ze test neukaze,pretoze este nieje dostatok hcg v moci,neviem,ja by som uz asi tomu neverila,ale dufala by som,fakt neviem :unamused:

jedna moja znama si robila test,ona mavala rozhadzany cyklus,vela krat nemala niekolko mesiacov ms,tak myslela ze ci nieje tehu a test jej neukazal.ked si robila o dva mesiace test jej ukazal // isla k lekarovi a ty jej zistili ze je uz na konci 4 teho mesiaca..takze ten prvy neukazal a predsa bola :wink:
14. sep 2009 o 14:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moni skusim este pockat, a na buduci tyzden

pipimiska uz som sa vzdala nadeje, myslim ze teraz ete nic,uvidime
14. sep 2009 o 14:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
leni a normalne ti takto meskava MS? lebo mne hej. ja sa nemozem na toto spoliehat.. ale neviem ako si na tom?
14. sep 2009 o 14:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
monika nikdy mi nemeska, mavam pekne pravidelne,ako podla knizky
aj bez bolesti ktore sprevadzaju
14. sep 2009 o 14:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte
14. sep 2009 o 14:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mozno poznate, ale dneska mi toto doslo mailom, a strasne pravdive, tu reklamu neznasam :pensive:

Peťo si zariaďoval dom a bol nakúpiť bielu a čiernu elektroniku u obchodníka v Rakúsku. Ušetril 30%.

Okrem toho ho privítal usmiaty personál už pri vstupe a odborne mu zodpovedal všetky jeho otázky.

Stalo sa ešte toto:

rakúsky obchodník investuje Peťove peniažky do skvalitnenia služieb. Časť dá na odmeny zamestnancom, ktorí budú v budúcnosti ešte viac motivovaní, zvyšok do predajne, aby zákazník mal u neho ešte väčší komfort pri nakupovaní a časť dá aj štátu, ktorý sa stará o to, aby ľudia mali moderné a plne vybavené nemocnice, školy, kvalitnú a bezpečnú infraštruktúru, atď.

Celkový efekt bude ten, že Rakúsko pritiahne ešte viac turistov, ktorých privíta čistota, bezpečnosť, ochota, vybavenosť, atď., a to doslova na každom kroku a tým pádom aj väčšie zisky a väčšie skvalitňovanie služieb.
Okrem toho si Peťo cestou späť natankoval plnú nádrž nafty v cene 0,97 EUR/liter a tým usporil 0,20 centov/liter.

Keby Peťo bol sprostý a nakupoval u nás, stane sa mu toto:
rozčúli sa nad najvyššími cenami v EÚ,
rozčúli sa nad neochotným personálom,
rozčúli sa nad špinou, neporiadkom všade u nás,
rozčúli sa nad najvyššou cenou PHM v únii,
zbytočne veľa zaplatí za spotrebný tovar a tým pádom by musel ochudobniť svoju rodinu, pretože musí platiť najvyššie ceny energií v celej EÚ.
rozčúli sa nad vysokou poruchovosťou tovaru u nás,
rozčúli sa nad tým, že sa v jeho obľúbenej predajni nič nezlepší, naopak, že so stúpajúcimi tržbami sa kvalita služieb zhoršuje,
rozčúli sa nad stále väčšími, luxusnejšímí a drahšími vozidlami majiteľa predajne,
rozčúli sa nad novým a luxusným domom majiteľa predajne,
rozčúli sa nad tým, keď uvidí auto majiteľa predajne pred erotickým salónom,
rozčúli sa nad tým, keď majiteľ predajne ho obehne na novom a luxusnom aute ...do zákruty, cez dve plné, v 150 kilometrovej rýchlosti a tým ohrozí rodinu Peťa, lebo Peťo to bude musieť strhnúť na krajnicu, aby sa vyhol nehode.
rozčúli sa nad tým, že tie mizerné dane, ktoré naši podnikatelia platia, štát rozmrhá na rozdávanie svojim verným spolustraníkom v podobe 10-násobne predražených štátnych zákazok, že ich rozmrhá a rozdá v podobe sociálnych východ, zliav, dotácií, bytov a dávok Peťovým priúdeným krajanom, ktorí nakoniec vniknú do Peťovho bytu a okradnú ho o drahú elektroniku, lebo naša štátom nezaplatená polícia (na rozdiel od armády) pomáha živlom pri trestnej činnosti a potom získa časť lupu...

No a dôsledkom všetkého rozčúlenia bude to, že Peťo skončí v niektorej nemocnici, ktorých stav, vybavenie a personál sú na tak podradnej úrovni, že Peťovi sa nedostane žiadna odborná pomoc, následkom čoho Peťo umrie.

Peťova rodina potom bude mať existenčné problémy a tým sa pripojí k ostatným rodinám na Slovensku, ktoré prežívajú na úrovni biedy.

Avšak ich vládnuci krajania im vymyslia "zmysluplnú" reklamu o bojovníkoch proti kríze, ktorá nemá absolútne žiadny význam ...akurát poukazuje na to, že naši politici sa zase naplnia vrecká prostredníctvom reklamnej agentúry z provízií za nezmyselnú a zbytočnú (určite aj mnohonásobne predraženú) reklamu!!!!!
14. sep 2009 o 14:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Leni sakra... Ani tienik?
Pipi neviem aky bol ten hematom velky - som mala prazdnu hlavu, taka som bola v vystresovana, nic som sa nepytala...
Hej, asi to bude tou tromboskou. No lekarka mi povedala ze by ma mala hospitalizovat, ale ze ked jej slubim ze budem dodrziavat nemocnicny rezim, tak mozem ostat doma. Aj tak by mi tam nedali nic ine, len Duphaston, maximalne ascorutin....
Takze sme sa dohodli ze ostanem doma a budem poctivo lezat... Snad to bude ok :confounded:
Pipi ty ake lieky beries?
14. sep 2009 o 14:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
leni kedy si vysadila HAK? lebo mne sa menzes "zblbol" resp. vratil do stavu spred HAk po cca piatich mesiacoch a tiez som nevedela co sa deje kym som nepochopila ze sa len ustalil do prirodzeneho cyklu
14. sep 2009 o 14:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok