Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

anaxamon
12. máj 2009

cafte kocky, ako ako,hm?? 😀

nelynka
12. máj 2009

ahoj anax, ja dneska super a ty?

anaxamon
12. máj 2009

napodobne🙂)))) dneska mam veselu naladicku🙂)) mohla by sa udrzat co najdlhsie 😀

nelynka
12. máj 2009

ti poviem, ja som vytesena jak male babo hehe 😀 😀

a co taka dobra naladicka?

anaxamon
12. máj 2009

ja nemam konkretny dovod, proste dobra nalada dosla a drzim sa jej, ty mas aky dovod, ak nejaky mas ovsem 😵

nelynka
12. máj 2009

tha, som sa bola dneska navliekat do svadobnych siat, tak len taky...ale inak ako nic moc, tak sa drzim aspon na tom.. ☹

prave som sa dozvedela, ze kamarat nevie zohnat ziadneho DJ-a na svadbu, lebo toho co sme chceli tak sa bars vykruca, tak asi to bude musiet zahrat moj stary, tak ja sa mozem o desiatej zbalit a ist domov ☹ 😢

anaxamon
12. máj 2009

a coby si sla domov o desiatej? ved sa budes snad bavit, s ostatnymi hostmi, nie? inak aj my ideme na svadbu, osmeho augusta 😀

nelynka
12. máj 2009

anax, lenze ja tam nikoho ineho poznat nebudem a ja ked niekoho nepoznam neviem sa tak bavit ako medzi ludmi ktorych poznam dlhsie...
ja si musim cloveka otukat a ked sa mi nepaci tak dovidenia..

takze moj plan...sadnem si k nemu, budem si nadavat jaka som ja pica a co tam este furt robim a z mojho povodneho planu pripomenut mu ako to bolo na nasej svadbe bude velky prd ked nikoho nenajdu..takze do....y cely den a cely vecer..cela noc, pridem domov mrzuta zase jeden den ktory som si konecne mohla uzit naplno bude len den lietaciek a nervovaciek...

nelynka
12. máj 2009

takze mam po super nalade, uz ma to aj rozlutostilo, a idem spat...dneska je namna nejako moc toho..
tak sa mi tu majte a dobru nocku prajem

janemari
12. máj 2009

Caute bambulky 🙂

janemari
12. máj 2009

Je anax aj ja idem na svadbu 8 augusta. 🙂

janemari
12. máj 2009

Hm zase nikde nikto ako som predpokladala ☹ Tie moje pobedne 😠 Ale aj tak na vas stale myslim.U nas sa to vo firme nejako rozbieha takze asi budu zase spekulovat zo zrusenim vypovede.Ale aspon by som zostala kym by som si nevybavila tu novu pracu,nemusela by som na urad prace 😉 Zelam dobru nocku idem aj ja do hajan.

anaxamon
13. máj 2009

bre ranko prajem 😀 nely uz je nalada opat oki? jane tak budeme na jednej strune v ten den, svaodbnej 😀

nelynka
13. máj 2009

ahojte

tak to sme sa teda zisli hehe, podme setky niekomu na svadbu ten den xixix 😀 😀 😀

anax, ani nie, stve ma to, aj ked som im vcera napisala to co povedal moj drahy, nech s nim pocitaju len na 40% ze on je len zadne vratka...tak som zvedava...
ked ten kamarat si mysli, ze moj drahy je najlacnejsia varianata, ze mu zaplati pozicanie veci na hranie a bude to vyriesene, ale ze on tam odstoji cely den a celu noc, to nikoho netrapi..
som im napisala, ze ked im neni vela dat 3000-4000 za limuzinu za hodinu preco by im malo byt vela dat 5000-6000 na DJ-a ktory aj tak nebude pytat viacej, lebo maju malo ludi a malu miestnost tak mu tam netreba neviem aku aparaturu..
tak som zvedava

shaarka
autor
13. máj 2009

ahojte, aj my ideme na svadbu 8.9., ale fotit (dufam) 😀 potom absolvujeme 12.9. kamaratom a este raz 26.9. tiez kamaratom (asi spojenu s fotenim), takze bude toho celkom dost...

nely, to je dost hlupe, ze vas pozvali na svadbu a teraz ked im niekto chyba, tak zrazu si vas nevazia ako hosti, ale potrebuju vas ako nahradu? a este aj za lacny peniaz? 😀 no teda...

nelynka
13. máj 2009

shari ale my ideme 8.8. setky 😀 😀

shari tam ide o to, ze ked nas DJ sa zacal okunat tak sme navrhli ze prinajhorsom keby uz bolo zle, tak odohra moj drahy, ale to boli len ako zadne dvierka..co viem tak volali len dvom DJ-om a ti mali plno a pritom som im poslala odkazy na dalsich 5, a tym sa zatial neozvali...tak som im to vcera vysvetlila, nech s drahym pocitaju len ako zadne dvierka..

janemari
13. máj 2009

ahojte 🙂

Nely urcite si pytajte peniaze za tu svadbu.Pokial tak neurobi mm tak to urob ty.Ved nech si aj mm uvedomi v akej financnej situacii ste.Momentalne vym bude kazda koruna dobra ci uz na splatky,alebo prerabanie.

Anax aj ney ide v ted den na svadbu. 😉 nie?

alzbeta.hod
13. máj 2009

pomozte... je možný aby test ukázal stín druhé čárky? A druhý den z testu zmizel???

nelynka
13. máj 2009

jane ved to je jasne ze aspon 2000kc bude pytat ked bude musiet hrat...
sak to bude odskodne pre mna, ze sa nebudem bavit, aj ked strasne nizke odskodne..
ale uz som oznamila ze si beriem obedare a co nezjem balim domov na obed 😀

janemari
13. máj 2009

nely ale aj tak je to blbe,lebo keby to bolo opacne myslis,zeby hral zadarmo?Inak ako sa citis?

alzbetka mne sa to teda nestalo ale babam na koniku ano npr.monike myslim naposledy 😕

shaarka
autor
13. máj 2009

nely, ja som myslela 8.8. aaaaaaaaa 😀

alzbeta.hod
13. máj 2009

janemari: a nevíš jak to nakonec dopadlo???
Teď mi připadá že jsem si ji vymyslela, ale viděla jsem ji zřetelně.

nelynka
13. máj 2009

alzbet je to mozne...
pokial by tam naozaj ten tien bol, tak nezmyzne ani ked savo na neho nalejes...ale este zvyrazni sa...tym ze test uschne..

jane je to blbe, ale tak vies, zena vymysli a oni sa toho hned chytaju a ja im len chcem pomoct a nakoniec z toho vyjdem ja najviac skodna...
ale neboj,to ma este asi dobre nepoznaju a myslim ze som imt o vcera vysvetlila dostatocne ze pokial bude mm hrat, tak si to ja vobec neuzijem a sediet mozem aj doma..

inak sa uz citim super, herpes je zazrakom prec, uz len malicke oschlinky tam su

alzbeta.hod
13. máj 2009

hmmm škoda. koukala jsem na něj dokud byl mokrá a nic vidět nebylo. a pak po delší době tam byla.... koukala jsem se na ni několikrát... ale dnes nic. o ještě se juknu

shaarka
autor
13. máj 2009

nely, my sme mali DJ dohodnuteho za 8, ale tyzden pred svadbou to odriekol (!!!) a tak sme museli dalsieho prehovarat, nech nas zachrani... a ten dostal 10tis. kvoli tomu, ze tam boli traja (!!!) a aj obrad sme mali vonku a ozvuceny. hral do 5 hod. a bol super.
cize vy si pytajte tak, aby sa vam to oplatilo. ked nechcu, nech si najdu ineho. si myslim, ze tych 6 tis. by kludne zobrat mohol - a dokonca sa mi to vidi ako kamaratska cena.

shaarka
autor
13. máj 2009

albet, - jedna vec je, ze na tehu teste je ten kusocek materialu, kde sa ma zobrazit ciarka, z ineho materialu ako zvysok testu. preto tam tolko zien vidi tieniky... lebo tam su. ale pochybujem, ze nieco maju spolocne s HCG.
preto sa nad tienikmi netreba vzrusovat. ak tehu si, tehutest to ukaze. ak nie si, tak tienik nevystupi.

ja som dost skepticka.
je rozdiel mdzi tienikom a slabuckou ruzovou ciarkou. 😒 je mi to luto - ale treba uvazovat triezvo a predist tak sklamaniu...

shaarka
autor
13. máj 2009

a okrem toho - nezabudnime odcitavat vysledok testu po piatich minutach. ani predtym a uz vobec nie potom... ani zajtra! 😀 😀 😀

nelynka
13. máj 2009

shari, ked normalny Dj by vzal 5000kc max a my budeme pytat 6000, trosku vela to je a zase nechcem vyzerat jak chamtivec ze jasne jasne, Fero zahra ale za tu cenu...
ked pojde do tuheho tak sa s nimi budeme bavit o cene...dovtedy to nejdem rieit a budem mus posielat odkazy na DJ nech si ich obvola a pozistuje...za tu cenu mi to sedenie nestoji teda...

alzbet ja suhlasim so sharkou, kolko zien tam ma tienik stale a su hotovoe ze su tehotne a potom bum pride mrcha a oni revu dalsi tyzden lebo si mysleli ze tehi su, preboha, kto vymyslet tehotenske tesy!!! 😠

alzbeta.hod
13. máj 2009

jasně díky za vysvětlení.... no na jednu stranu jsem snad i ráda.... když už ebylo mimi doteď tak ať chvilku zase počká... nechtěla bych tahat bříško v zimě... 😀 😀 😀

shaarka
autor
13. máj 2009

alzbet 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre