Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

monika0001
14. sep 2009

fly - ahoj micka.. hej mam na to program... a na tie ramceky s obrazkami postaviciek a tak som registrovana na nette... ale teraz ak sa tam chces dat je to vraj platene.. tak neviem...

Pipi - a odpovedť na tvoju otázku: hej, vraj to ešte nič neznamená,. lebo je to vraj skoro.. tak este tam je šanca. uvidíme v piatok... 😉

nelynka
14. sep 2009

monik a kolky dc si??

monika0001
14. sep 2009

pipi pokial pride za inym a poprosi a povie o co ide mal by ju vzat. ved sono aspon urobit. ja som tak bola ked mi moj tvedajsi dr oznámil že nevidí akciu. ta som sla k inej ktora ma nikdy v zivote nevidela ale urobila mi sono a len to potvrdila. a ja som mala istotu ze je to naozaj tak - bohuzial!
a potom som odisla od toho dr a sla k terajsiemu... 😀

monika0001
14. sep 2009

Nely 31 DC
a ak som otehu tak 3.9.09
😉

monika0001
14. sep 2009

lebo vtedy bola krásna a nadupana (ako to dr povedal) ovulka. mi aj krv bral a povedal že ak to vyjde tak prave teraz. sme tam večer aj rano tutumutovali 😉

jituu83
14. sep 2009

díky všem za rady

nelynka
14. sep 2009

jaaaaj monik tak to je fakt skoro, aj na zltkovy vacok, xixi..
ale HCG by podla mna uz bolo aspon malicke...

monika0001
14. sep 2009

nely nevbiem. vacok tam vidno bolo ale slabulinko... uvidíme.. ale už mi aj zle je cele dni.. no ale tak snad si to nenahovaram.. 😉
co ma utesuje je ze po MS ani stopy zatial.. 😝

nelynka
14. sep 2009

jitu vubec nemas za co...
daj potom vediet ako si dopadla, som zvedava... 😒

monika0001
14. sep 2009

a podrsenka mi je mala.. to si nahovarat nemozem 😉 😝 😀

monika0001
14. sep 2009

jitu - aj ja somvelmi, velmi zvedava...A moc drzim palceky!

monika0001
14. sep 2009

dnes mám ukecaný deň.. teda večer. doteraz som bla ticho atk musím kecať.... už dlho som si nie sama so sebou.. xixixi...

dr mi dal nejaké vitamíny a v celej Ba ich nemajú. wrrrrrrrr 😠 😠

nelynka
14. sep 2009

monik aj mne boli rped par mesiacmi male podprdy xxi... 😀

monika0001
14. sep 2009

nely ale mne nerastu cici.. ja ma take citroniky... teda az teraz narastli 😀 😀 ale iba o troska.. hm.. skoda.. mohli viacej nech tam konecne daco mam... 😝

tinika
14. sep 2009

ahojte o čom točite?

pipimiska
14. sep 2009

jituu,drzime palce 😉

monika,mne vobec nerastu cici,kde sa mam ist stazovat?? 😀

nelynka
14. sep 2009

monik aj ja som mala citroniky, ale jak som pribrala tak pribrali aj oni, comu sa mooooc tesim 🙂
a teraz kusok chudnem brusko ale sa snazim aby cicinky ostali, to je moja pycha 😀

monika0001
14. sep 2009

nely a pipi - kaslat na ciciky... radšej budem mať to co mam ako zas balony 😀 😀

tinika
14. sep 2009

tak tak moni, ked si spomeniem na jednu spoluhračku alebo kuknem na susedu, tak som spokojna so svojimi lentilkami, ktore teraz troska podrastli 🙂

nelynka
14. sep 2009

monik tak ja ma ADD takze sa tesiiim 🙂)

jituu83
15. sep 2009

pipimiska:
nelynka:
monika0001:

tak holky samozřejmě jsem to nevydržela a už včera večer hledala na netu jiného lékaře,po dnešních ranních telefonátech jsem už myslela že to vzdám protože neni opravdu lehký najít si nového Dr.,ale přece jedna ordinace mě i po telefonu ujistila že nález z utz mého Dr. může být stejný jako kdyby mi utz udělali oni,moc pěkně mi to vysvětlila,že vývoj mimi se mohl pozastavit a proto tam neni ještě vidět žádná aktivita,a oni sami by si mě taky pozvali na další utz až za týden,takže neznamená že podle PM jsem hned 11tt,ale že můžu být klidně i o pár týdnů méně když jsem neměla pravidelnou MS.já vim,zní to divně a jako planá naděje,ale spíš bude pro mě lepší se celých těch hnusných 10 dní připravovat na to horší než aby mi to řekli hned teď.doufám že vše bude nakonec ok,zase se ozvu,mějte se moc krásně,papa 🙂

tinika
15. sep 2009

jituu držim palce

monky1
15. sep 2009

jituu, som rada, ze si pokojnejsia - to je teraz pre teba velmi dolezite....drzim palce, aby vsetko dopadlo podla tvojich predstava a srdiecko bilo ako zvon...potom daj vediet, ako si dopadla

tini cau...ako sa mas? Patrik kopka? 😉

monky1
15. sep 2009

halooo, kde ste kto???

flyangel
15. sep 2009

ahojteee 😉

dzou
15. sep 2009

ahoj fly ako? studujes poctivo?

tinika
15. sep 2009

Ahojte
MOni ano kopka, kazdy den si da jeden futbal a potom uz len beha 😀 😀

flyangel
15. sep 2009

no dzou mam sa celkom ok...a studujem...a ty ako?

vavenka
15. sep 2009

Caute 🙂
Fly co studujes?

flyangel
15. sep 2009

ja som porodna asistentka a bc.ale robim si aj mgr osetrovatelstvo.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre