Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

janemari
15. sep 2009

no ja v tomto neporadim,lebo neviem ako to chodi,ci je najprv nieco vidiet,alebo sa to zisti najskor z krvi.Ale asi z krvi ked test je pozitivny po cca 10 dnoch od oplodnenia a na sone to vidno az v 5-6tt 😅

dzou
15. sep 2009

nieeeeeee moc drahe letenky a druhe vianoce vo vlastnom uz aj prerobenom 😉

nelynka
15. sep 2009

a najprv je vidno dutinku a az potom vacok...
to ti vyslovene povedal ze vidi vacok???

pipussa
15. sep 2009

sharka///mas pravdu, s tou IUI, jedine ze monik nebola stimulovana, ale bola to IUI. Aj podla mna. Len to znie romanticky, ked sa povie, ze to stihli den pred tym prirodzene.....
a k tomu testovanou, myslite ze uz bude nieco vidiet ? na teste
ja som mala ovulku presne v tie dni, ako monik a teda 3.9.... avsak mam pravidelny cyklus, a dnes som len 25 DC
dnes som dobrala duphaston a do cca 5 dni ma prist menzes... alebo......aj nie 🙂

monika0001
15. sep 2009

nely ja naozaj netuším ako to je možné.. nechápem.... som na nervy z toho celého. som sa na to mala vysrať...

shaar - hej... je to tak.. ale tak som pocula ze inak to prebieha.... tak som to brala že to nerobil tak tak to ani nie je tak. neviem. ja už nič neviem... ja viem, že som momentálne mierne rozladená a wrrrrrrčať sa mi chce...
a testovať? to len zo strachu to viem vydržať.. nič iné v tom nie je.. inak by už boli urobené testy...
Uvidíme ako sa to vyvinie.. ked tak ideme teda na (ked to tak mam teda brať ) druhé IUI.... a do centra...

shaarka
autor
15. sep 2009

dzou, takze DOMA je "tam"? 😀

no, asi doslo k nedorozumeniu, lebo je pravda, ze v krvi je to vidiet hned, ale na UZV len ciernu machulu a az potom, neskor, zltkovy vacok. ja som bola v 5tt, to bolo vidiet cierne nic, potom v 6tt (teda 5tt+5) a tam uz bola nejaka svetla bodka.
ale kto vie, ako je to... videla som na nete mnoho UZV a boli rozne.
boooze, to cakanie je strasne, co? 😠

monika0001
15. sep 2009

shaar - povedal aj my to ukazoval.. tak ale ja sa do toho hovno vyznam.. že aha tu žltkový vačok.. a ked som po obede volala za vysledky tak mi sestricka povedala, že tam zatiaľ nič nie je ale že to moze byt z toho že je to skoro..
ale tak podla toho co pisete asi dojde teda mrcha... aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....

shaarka
autor
15. sep 2009

hm, tak ja si myslim, ze pokial sa embryo neuhniezdilo az v ten 10.DPO, tak uz 11.DPO by na 10tkovom teste mohol byt vidiet tienik. je to sice indivindi, ako rastie HCG, ale zda sa mi to realne. avsak na 13.DPO by sa tehotnost uz mala ukazat. na 10tkovom urcite.
pipussa, zajtra budes uz 13.DPO, takze - skusit muozes 😀 aky mas test?

moni, nemas sa coho bat, lebo sa fakt nemas coho bat. zas je to len 50/50 a tie nervy su strasne, to ti verim.
ale ak by som bola na tvojom mieste, ze mi je zakazdym, ked dostanem MS, takto strasne luto a zamava to mojou psychikou, asi by som si dala predpisat na nejake 3 mesiace HAK. aby som sa ukludnila... 😒 nepremyslala si nad tym? musis byt uz vycerpana... 😔

pipussa
15. sep 2009

monik, neplas...... priprav sa aj na tu horsiu variantu, ale este neprisla, tak pohoda.......

monika0001
15. sep 2009

shaar - hej ale zas to by som nezvladla brat ju, lebo by som to brala ako svoje zlyhanie... ale ak to teraz nevyjde ideme do toho centra (kedze to mmm vybavil ako prekvapko) a potom sa na to vyseriem a zacnem naplno fotit.... prisaham...

pipussa
15. sep 2009

no, uvazujem ze ked tak otestujem az v piatok rano, alebo sobotu, ideme na svadbu, aj ked... budem sofer, takze alko mi nemoze ublizit 🙂
hm, zvazujem, ze kedy by mohlo byt uhniezdenie..... v sobotu sme sa s drahym laskovali, a ked som sa utrela kapesnikom, to jeho malo jemne ruzovy nadych, ...... neviem, ci to bolo jeho, alebo zo mna... Muzik ma nalez, prave teraz je lieceny aj antibiotikami, nejaka bakteria, ale nemame zakazane laskovat sa..... doslovne som to riesila s lekarmi, ze sa bojim, aby mimco nebolo postihnute, ked berie antibiotika, ale vraj sa nemame bat...
no a teda, neviem, z coho tam to jeho, ktore bolo u mna... bolo jemnucko naruzovkaste..... 🙂
ale inak, asi radsej dostanem menzes , muzik uz dobera lieky, takze dalsi cyklus mozeme ist znova na to

dzou
15. sep 2009

shari hej hej uz je doma tu 'doma' 😀

shaarka
autor
15. sep 2009

moni, zlyhanie? chces dostat po riti? ake zlyhanie???
to su take nepekne reci...
a co ocakavas od centra? teraz sa pytam tak vazne, seriozne. pretoze nevidim velky rozdiel medzi IUI u obycajneho gynekologa a IUI v centre. hm?

monika0001
15. sep 2009

no radsej sa pripravujem na mrchu a ked tak aspon budem milo krane prekvapkana... no nie? 😉
babuchy idem do postele... mmm rano vstava a ja som dnes hrozna..
prajem vam krsáne sníčky a dobrú nôcku!!!

Nely a tebe nech zajtra a pozajtra rychlo zmena ubehne...

shaarka
autor
15. sep 2009

pipuss, ATB zhorsuju spermiogram, ale az tych 72 dni od brania liekov 🙂 takze teraz by mali byt spermijky vitalne a sikovne 🙂 a potom moze byt spg mierne zhorseny, ale taka spermia potom ani k vajku nedoplava 😉

nelynka
15. sep 2009

monik dakujem...dobru nocku 🙂

idem aj ja, som utahana uz..tak papa

monika0001
15. sep 2009

ja viem prečo som taka podraždená teraz.. to z toho ze mi nejde poriadne kon.. 😀 😀
ale už fakt papapa

pipussa
15. sep 2009

noo, ja to proste neriesim..... Ma nejaku bakteriu, ktora je v tele normalna, ale u neho sa nejak premnozila a sposobila zapal... Riesila som to s lekarmi a urolog aj gynekolog a nie jeden sa vyjadrili. ze sama o sebe ta bakteria nebrani otehotneiniu a ani tie antibiotika... Az mi to bolo divneeeeeee... ale ubezpecovali ma...
Pred liecbou bol drahy na spermiograme, takom jednoduchom a bolo to OK, len tam mal leukocyty a teda zapal... Avsa tento jeho nalez suvisi skor s imunitou... Tak uvidime.... A ved vy ste prikladom, ze aj motyky lietaju... 🙂 ci zaby ????? ci co 😉

monika0001
15. sep 2009

jaaj až teraz som si všilma že si mi SHAAR ešte niečo písala.. neviem čo očakávam od cetra... neviem.. možno ma to láka len preto že tomu mmm kolegovi to vyslo na prvy sup.. ale neviem.. a možno tam nakoniec nepôjdeme... možno to zrušíme, lebo nie som plne presvedčená, že tam chcem už ísť.... možno to necháme teraz, ak v piatok povedia že nič, tak a začnem to riešiť až po novom roku... nech načerpám nejaké tie sily, oddýchneme si a tak to potom budeme riešiť.. potom sa dohodneme čo ´dalej a tak.. uvidíme.. nič nie je ešte isté.. máme sa rozhodnúť či tam ideme či nie.. a myslím, že kuknúť sa ta pôjdem. nech aspoň vidím ako to tam vyzerá a tak.. 😉
Uvidíme.... (slovo u nás doma poslednú dobu tak často vyslovované.... také obyčajneé slovo, ktoré predtsavuje nekonečnú dobu čakania... 😀 😝 )

shaarka
autor
15. sep 2009

moni, ved jasne, na rozhodovanie casu dost 😀

pipuss, ved hej - na spg sa vykasli. staci jedna. 😉 😀 😝

pipussa
15. sep 2009

no, skusame od januara a zatial nic a sledujem si plodne dni... takze uuuuuplne OK to asi nebude
chcem sa opytat, ty si mala spinenie, akoze uhniezdovanie ?

shaarka
autor
15. sep 2009
pipimiska
15. sep 2009

mony,ja by som na tvojom mieste skusala to iui donekonecna,nieje to nebezzpecne,aa ked ste obaja zdravi je len otazka casu kedy vystreli motika 😉 v centre ta asi budu stimulovat,ale ak si zdrava,myslim,ze by sa vam to mohlo podarit aj bez stimulky.a je to urcite setrnejsie.
..len nechapem,ako ti striekol doki spermie?jak obycajne?normalne ti otvoril krcok takymi cudnymi kliestami a potom striekol spermijky do maternice nie?

pipimiska
15. sep 2009

shaarka,tak som sa pred tym cudovala,ze nepopisujes ziadnu unavu,ale uz si v tom aj ty 😝 😀 to je len dobre,babo si od teba berie vsetko co potrebuje 😉 aspon ja si to vysvetlujem takto 😀

pipimiska
15. sep 2009

aaa dobru noc vsetkym,ktore zdrhli 😎

pipimiska
15. sep 2009

ja pozeram ducha,a vy co robite ked nespite?

pipimiska
15. sep 2009

ja tu vzdy pridem v najlepsi cas,mam tu pre svoje nazory dostatok priestoru a nikto mi neoponuje 😀

tinika
15. sep 2009

ja som tu a čakam kedy mm dopapa večeru, teraz este len dosiel z bytu

pipimiska
15. sep 2009

tini,kolko mate este roboty na byte?

tinika
15. sep 2009

pipi uz len pomalovat, osadit umyvadlo, upratat a nastahovat sa 🙂 zajtra idem aj ja sa tak tesim ze konečne aj ja dačo urobim 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre