Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

janemari
13. máj 2009

alzbet neboj raz to vyjdeA myslim si ze uz raz baby hovorili najlepsie je si robit test az ked mrcha meska cca tyzden.Aj ja som si kedysi robila testy po 5 - 10 dnoch od ovu a potom som bola vzdy smutna.a nestoji to za to.Viem,ze zvedavost je vacsia ako trpezlivost cakat.Ale potom treba ratat aj s vacsim sklamanim kedze ocakavanie su vacsie.

alzbeta.hod
13. máj 2009

janemari: to máš svatou pravdu. Dívej tohle jsem našla na netu:

Co když jsem si udělala test, který vyšel negativní, ale když jsem se na něj podívala za hodinu nebo později viděla jsem slabý proužek?

Můžete být těhotná, ale jen nemáte dost vysokou hladinu hCG, na kterou test zareaguje v obvyklém časovém intervalu. Měla byste si raději test pro ověření výsledku zopakovat.

nelynka
13. máj 2009

alzbet to ti napise kazdy..
ale ty si myslim pisala ze ti mrcha uz dosla ne?

alzbeta.hod
13. máj 2009

jo došla, právě proto nechápu. Ale nechám to být. asi to byla špatná značka.

shaarka
autor
13. máj 2009

bazalkaaaaa, bazalkaaaaaaa
ta by vsetko poriesilaaaaaaaaa 😀
vsetky DELIMY 😀 😀 😀

nelynka
13. máj 2009

alzbet a tak zo srandy aku znacku testu si mala?

shari moja bazalka nic nevyriesila,merala som do 12Dc a potom som na to nejako zabudala az som zabudla uplne a prdim aj na bazalku hehe 😀
moj pokus zistit ovulku ale som ju citila aj bez teploty

alzbeta.hod
13. máj 2009

proč ze srandy..... byl to nějakej Rapiclear, nebo tak nějak

nelynka
13. máj 2009

pretoze vela testov ukazuje falosne //...strasne vela..
a z mojej skusenosi pokial to nie je mamatest tak ziadnu // neberiem vazne..

alzbeta.hod
13. máj 2009

jasně, já chci taky mamatest. KOupím ho a uvidím. Nejsou tak drahé a prý jsou spolehlivé...

janemari
13. máj 2009

Bambulky tak ja sa pomaly idem chystat do roboty 😝 Zelam vam pekny zvysok dna aj ked u nas to vypada na dazd.Mozno ked sa vratim dobehnem este kuk co ste popisali.Majte sa tu kraaaaasne. 🙂 🙂 🙂

nelynka
13. máj 2009

alzbet ja neviem, podla mna testovat nemusis, nechcem byt svina ale nic tam mat nebudes, hlavne ked ti mrcha prisla...
vykasli sa na testovanie...nechaj to tak!!

nelynka
13. máj 2009

tak papa jane, prijemnu a rychlo utekajucu pracu prajem 😉

alzbeta.hod
13. máj 2009

jasně, díky za vysvětlení, myslím si to samé....
zatím se mějte krásně, jdu zase do práce, mě už to tak nebaví až hrůza. pa pa

madeline
13. máj 2009

ahojte, no konecne som sa dostala na kona 😠

nely - ako? saty si si vybrala?

shaarka
autor
13. máj 2009

nely, ja som mala min. cyklus aj ovu bolesti, aj hlien. a keby som nemerala bazalku, tak neviem, ze ovu nebola. proste foliky nepraskli.
sice by som to zistila tym, ze by som nemala menzes, ale aj tak by som si skor myslela, ze som tehu 😀

nelynka
13. máj 2009

mad vpodstate sa mi vyber zuzil na asi 15modelov z ktorych budem vyberat..

shari, ja neviem nic o ocu bolestiach a ani o hliene, proste to citim vo svojej chuti na sex..okolo ovulky je stale vyssia a ci naozaj bola to zistim tak ako ty pises, az ked pride mrcha..
vpodstate ja si to sledovat nepotrebujem...ked je, tak je, ked nie je tak nie je, aj tak mi to je naprd ked nemam sex

flyangel
13. máj 2009

caute baby,..alzbet..nasej matulik z koníka si spravila test a mala len / po hodinke sa jej objavila //...A KRATKO NATO DOSTALA MRCHU a mala ju velmi silnu...dr.jej povedal ze asi slo o spontanny potrat...ale dajak jej zacalo byt zle a sla za dr...zistil jej z krvi ze je tehu...ale niektore zeny mozu mat ms aj pocas tehu.. 🙂

pipimiska
13. máj 2009

ahojte 🙂 ,po velmi dlhom case som cez den doma....lezie na mna choroba ☹

flyangel
13. máj 2009

ahoj pipi 🙂

madeline
13. máj 2009

nely - a predtym ich bolo kolko?

pipi, fly - cawte 🙂

pipimiska
13. máj 2009

fly,ako idu skusky?

nelynka
13. máj 2009

mad asi nieco okolo 100modelov 😀 😀

pipimiska
13. máj 2009

caw madelin,co mame noveho?

pipimiska
13. máj 2009

nely,kolko ta bude stat pozicanie siat?

flyangel
13. máj 2009

cauko mad...pipi no uz len statnice cakaju o tyzden a pol 🙂 a ty ako?

nelynka
13. máj 2009

pipi ja si nejdem saty poziciavaaaaaaaat
idem si ich dat sit..
este som nespadla z ceresne aby som dala za pozicanie 15 000 a kupim ich za 5000 fungel nove site priamo namna... 😀

madeline
13. máj 2009

nely - 😲 tak to si dobre skresala na tych 15 😀
pipi - cakam ms a inak nic nove

flyangel
13. máj 2009

nely a ake saty??

anaxamon
13. máj 2009

no konecne som dneska v tom mikroskope na ovulku nasla stromceky 😀 od januara som nikdy nic nensla a dneska ze stromceky, uz som si myslela ze mam chybne sliny 😀 😀 tak dneska program na vecer je vymysleny 😀 😀 😀

inak ahojte🙂)

madeline
13. máj 2009

fly - svadobne

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre