Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
22. sep 2009

nellie, a to so susedom vo vytahu take temy preberate, ze ked stlaca prizemie, tak ti ukazuje treti rad? 😀
vlastne ani neviem, ci chodite vytahom 😎

dzou
22. sep 2009

a to preco ho volaju Lubo?to je cudneeeeeee nie ak je Jozef..

nellie_
22. sep 2009

shaar ja byvam na dedinke 😀 😀 😀
teda nie je to az taka mala dedina ale je to dedina.. ale vytahy veru sa tu nenachadzaju v ziadnom baraku... 😀
on byva v bytovke oproti... a kamosim sa s jeho segrou....on chudak - prezyvku ma "vred butler" 😀
fakt je taky prirodny ukaz... 😅 😅

shaarka
autor
22. sep 2009

jezis, huci mi tu sudna sien, ani nechcite vediet, co sa dnes prebera........ uuuuuuuuuuuuu 😔

nellie_
22. sep 2009

shaar ako to mozes pozerat... 😅 😅
moji svokrovci su na to namotani ale fest... a stacilo mi ked som par krat u nich to zhliadla.. a mala som stastie akurat na diel, kedy bol rozvod kôli prdeniu 😀 😀

a co tam je dnes - asi nieco hrozne, co?? 😕

dzou
22. sep 2009

no ja tiez take veci nekukam...

nellie_
22. sep 2009

joooj ja krava zasa som si dorypala fajne ksichtik 😅 😅
ked ja tam nic neznesiem a z mini bodky vyrobim druhu hlavu... 😅 este ze neni drahy doma by mi zas riadne vynadal.. on to neznasa...teraz by slepci na mojom ksichte cely roman precitali - co som si dorobila.. 😀 😀
dufam ze sa to do rana stiahne 😅

pipimiska
22. sep 2009

shaarka,pocuraj,nehnevaj sa,lebo ja som taaak zlenivela 😀 😀 aaaaaaaaaaa
dnes som nieco urobila,som zvesila pradlo zo susiaka 🙂 .. 😀
sharka,ty snivas niekedy hororove sny od kedy si v tom?lebo dnes to bolo nieco ohavnee drastickee..ale nepocitovala som ziadne emocie

neveriiim,som si myslela,ze si robis srandu ,ze tri rady zubov 😀

dzou
22. sep 2009

nellie ty mas take hefty 😀 ja nemozem z teba ze slepci by mohli citat... 😀 😀 😀 😀 sa asi raz pocikam z teba

pipimiska
22. sep 2009

nelie 😀 😀

nellie_
22. sep 2009

pipimiska to teda vôbec nie je sranda.. tie jeho zuby 😅
to je fakt realita.. nastastie som to nikdy nevidela - ani po tom netuzim... ale jemu to dost ovplyvnuje rozpravanie.. predsa len to tam jazyku vadi tak on tak zvlastne hovori..

dzou ja neviem co ma to za dristy furt napadaju 😀 😀

dzou
22. sep 2009

ja vzdy ked uz vidim na boku na lyste tvoje meno uz viem ze to bude ina sranda... 😀 ako ja to myslim v dobrom 😀 😀

nellie_
22. sep 2009

dzou to som rada ze to myslis v dobrom 😉 😎 😎

dzou
22. sep 2009

jasne ze v dobrom...ja mam rada takych dobre naladenych ludi ako si ty 😉

nellie_
22. sep 2009

akurat som bola vyniest smeti a stredla som suseda butlera, aj som ho chcela nechat od vas pozdravovat.. ale ked on ma taky besny pohlad ze radsej som bola ticho... 😅
vravim, je zvlastny.. no..

pipimiska
22. sep 2009

no a preco si ich nedal vytrhat,ha? 🙂
hej aj ja som si vsimla nelie ,ze si podarena 😀

nellie_
22. sep 2009

dzou tak dik.. 😉 ja som vzdy "vesela kopa" ci jak to o mne hovoria... 😀 😀
dokonca sa ma uz pytali aj to, ze ako to dokazem ze ked mam aj nejaky problem byt stale taka vysmiata a pozitivne naladena.. ale neviem no. ja som uz raz taka.. 😅

len samozrejme musim mat pri sebe tych spravnych ludi 😉 a tu v tejto teme sa citim fakt fajn.. hlavne ze tu sa toci o vselicom moznom..to je tu najlepsie.. 😉

dzou
22. sep 2009

tak to je super ze si tu s nami aspon vzdy zdvihnes nal 😀 adicku

nellie_
22. sep 2009

pipi - no to vlastne neviem.. viem ze mu ich mali vytrhat, mozno ich uz aj vytrhane ma.. ale to zvlastne rozpravanie mu stale zostalo... uz som sa veru davno na to nepytala.. asi ked budem najblizsie s jeho segrou tak vyzistim ze co a ako.. vlastne keby tu dnes shaarka nespomenula ten 33-ti zub tak by som uz na to aj zabudla...

dzou
22. sep 2009

ale aj tak ja toto pocujem prvy krat 😅

nellie_
22. sep 2009

no ved jasne ze to nie je normalne 😅
inak keby chcel podla mna mohol na tom aj zarobit 😀 😀 ved keby ho daju to televiznych novin, alebo do reflexu... 😀 ale myslim, ze uz ich asi nema.. ved to mu muselo vadit tam.... 😅

baby keby viete aku mam svalovicu.. a dnes som cely den rozmyslala, ze z coho a jedina moja fyzicka namaha je plodenie 😀 😀 sme sexli 3 dni po sebe a vidno ze nie som cvicena na take daco 😀 😀
a dokonca som aj stojku robila a z toho ma bolia krize... teda nie stojku ale som si nohy oprela tak o stenu a zotrvala tak asi 10 minut.. drahy sa skoro usulal od smiechu.. ze co robim.. reku ulahcujem tvojim borcom cestu lebo asi nevedia kam maju ist nech si konecne potykaju s mojim vajkom.. 😀 😀 😀

dzou
22. sep 2009

no aj ja to chcem vyskusat tie nohy hore, ale presne...mm by kukal jak puk a neviem ako by sa tvaaaaaril... ale ked teraz nic tak nabuduce urcite vyskusam ci sa bude ksichtit alebo nieeee

nellie_
22. sep 2009

dzou akoze viem ze mne nohy hore zevraj nepomozu - lebo ja mam maternicu otocenu opacne.. zevraj vtedy mam lezat na bruchu.. a to robim stale.. tak som si povedala ze skusim aj toto... ved predsa len to tam postekalo ked som stojku urobila.. 😀 😀 a ved co za vyskusanie nic nedam.. a trocha gymnastiky neuskodi 😀

dzou
22. sep 2009

a to ti povedal tvoj gyndos? teda ze ju mas opacne...nooo a gymnastika urcite neuskodi 😀

shaarka
autor
22. sep 2009

nellie 😀
my mame len matrac na zemi (hej, to je strasne) a obcas po sexiku sme sa dopracovali takmer ku dveram 😀 a teda velmi nebolo kde vykladat nohy 😀 😀 😀

flamenga
22. sep 2009

a ja si za tých pár minút oddychu, kým vypálim na WC 😀 trošku nadvihnem zadok, trošku sa otočím doprava, trošku doľava a trošku si poležím aj na bruchu... nech sa poriadne poprelieva 😀 🤐

dzou
22. sep 2009

flam 😀 😀 😀

shaarka
autor
22. sep 2009

pipi, mne sa snivaju sexualne sny v spojitosti s kolegami z prace 😀 a potom sa mi raz snivalo, ze som porodila kilove dievcatko a secko ok, a raz ze som krvacala a kazdy na mna kaslal...
no co ja viem. take haluze... ale zvyknem si, ja mavam dost psycho sny, take filmy, ze tarantino suviks 😀 😀

flamenga
22. sep 2009

dzou čo? 😅 😀 ja by som nemohla ostať spať... musím ísť na WC, ináč by som si musela dať vložku alebo čo, lebo by bola podo mnou ráno "Niagára" 🤐 ale ja to beriem tak, že tí s ružami sa do mňa zahryznú 😀 a tí nepodarení, leniví nech si plavú kade ľahšie záchodovou misou 😀 🤐

shaarka
autor
22. sep 2009

flam 😀 😀 😀 a nasi muzi su radi, ze si len volkame v posteli a nechceme sa s nimi rozpravat a pocut uistenia o laske k nam 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre