Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

monika0001
13. máj 2009

aaalee. som sa mala niečo na zajtra naucit z historie o nasej práci, bo mi pridu z nejakej skoly na prehliadku a nechce sa mi...
no a dva dni som mala total depku... ani som sem nepisala. bo nely by zas odisla... 😀 a to nechcem.... 😠

madeline
13. máj 2009

a mas ich odstrasit alebo prilakat? kde robis?

monika0001
13. máj 2009

no ved to ze ich nechcem odstrasit... uz raz boli z inej triedy s tou istou ucitelkou ale robila to koleg. a ja bojim aby som nebola horsia ako ona... robim v Meku... 😎

monika0001
13. máj 2009

juj idkam s mm hafana vyvenčiť... o chvilu som späť...
dôfam, že tu ešte budeš....

madeline
13. máj 2009

to budu ako stare deti (mladez)? Vsak historia je lahka - vzniklo to v USA a "franchajzlo" (rozsirilo) sa to po celom svete 😀

madeline
13. máj 2009

no, manzel volal, ze za chvilku je doma, takze uz idem aj ja pomaly off, tak zatial pa a urcite sa este stretneme 😀

monika0001
13. máj 2009

oki.. tak papapapapapa............

monika0001
13. máj 2009

jane, pipi, nely.... a ostatné... kde ste...??.... ☹

pipimiska
13. máj 2009

caf monik,chora som ☹

nelynka
13. máj 2009

monik tu som, boli sme na nakup 😀

monika0001
13. máj 2009

jeeejjj...caute......
Pipi - a čo ti je, moja zlatá?
Nely - čo dobre,pkené ste kúpili?

pipimiska
13. máj 2009

monik,tak len zatial nadcha a hrdlo..ale nekce sa mi byt chora 😉
a ty monik niec o nove?

nelynka
13. máj 2009

monik nic take len zradlo, nejaky sprchovy gel, staremu sprej aby dobre smrdel, nech viem kade beha...a zase zradlo 😀

monika0001
13. máj 2009

ani ne... vysledky z tej glykémie budem vedieť neviem kedy.bo doki je na dovo.. a inak aj ja som chorá.. ale nehovor to nely... som n tom psychicky zle... 😀 chvilu placem, chvilu sa smejem... 😀 som sa dnes nadopovala redbullom... inak by somm zaspala v praci.. som behala a spala... a to važne.. som taká zničená bola... Ale inak dnes v poho... včera bolo veľmo zle zas...
Inak mne na takéto pomáha šumivý aspirin... za dva dni som fit...

nelynka
13. máj 2009
nelynka
13. máj 2009

monik, pocula somk ze si chora 😀
vies co ti poradim, mala by si si poriadne oddychnut, vyspat sa a kupit si nieco z coho budes mat radost 😀 😀
mne to pomaha

monika0001
13. máj 2009

mam fotoaparát a nepomáha to aby som sa ukludnila... mi asi už riadne zaje...šibáva z toho.. 😀 😉

nelynka
13. máj 2009

monik tak si kup este nieco lebo budem zla protivna na teba a uz sem nepridem ked tu budes 😠

tinika
13. máj 2009

ahojte bobacikovia

monika0001
13. máj 2009

ale sak ja dnes dobrá.... ☹ 😉 😀 😝

nelynka
13. máj 2009

ahoj tini a bobacik 😀

monik, jasneee, len bud taka jak dneska a bude dobre 😀 😀 😀

monika0001
13. máj 2009

som tu ani nebola ked zlu naladu som mala...
o nely odpusti mi, pusinku sladku posli mi a zajtra zasa napis mi...
😉

nelynka
13. máj 2009

monik ty mas nejake basnicke crevo dneska 😀 😀 😀 😀 😀

tinika
13. máj 2009

ahoj nelynka hihi
moni basnicke črevo dnes mas? 🙂

monika0001
13. máj 2009

ja stále, len nejako to skrývam... chichic...
mam akúsi moc fajn náladu... šak som schudla za dva dni dve kila a dnes som si dala na bolesť hlavy 4OO ibalgin a potom, že red bull.. ooo. a mne to veeeľmo dobre prospieva.... 😀
No proste dnes mi celý deň ide... kolega sa ma pýta, že koľko je hodín a ja, že 9 euro a 38 centov 😀 😀 😀 😀
Potom sa pýtam zákazníka, že ešte niečo alebo zabaliť.... úplne od veci... 😀 😀 😀 Miesto ešte niečo a lebo všetko to je... až potom mala následovať otázka tu budete papať alebo zabalíme to? 😀 😀 😀
Nehovoriac o ďalších veciach.... ale šak čo už... aj také dni musia byť...

monika0001
13. máj 2009

ooo tinka, ty si taká tenká... kedy bude mimčo vidieť, mi už chceme o ňom vedieť... na bruško ti chceme kukať a pri tom ti do uška šepkať: veľa šťastia zdravíčka a sladkú pusu pri tom dáme na líčka...

tinika
13. máj 2009

moni tak si mala zabavny dník, aspon si sa nenudila hihi
nelynka s tym črevom si ma tesne obehla hihi

nelynka
13. máj 2009

monik si dneska hecovala asi setkych hehe, ale to aj ja mavam take dni hlavne ked som utahana jak kon..
no ale ten moj sa ti dneska teda nevyrovna, to fakt, uz som mu musela zrusit blond melire lebo uz fakt dneska a dostaval na kolena a som myslela ze ho zabijem

monika0001
13. máj 2009

aj mna asi v robote chceli dnes... som popri takej nalade bola zla na nich.. ma hnevali tak som dnes kricala a to este nezazili... kukali ze mne uz nacisto sibe... 😎

tinika
13. máj 2009

a ja som mala pekny dnicek
moni 20. idem do nemocky na kontrolu ta uz budem pytal foto bo oni sami asi nedaju, brusko mam velke tak či tak, takze aj tak by ste nevideli fazulkove brusko, az tak o dva mesiace hihi

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre