Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nelynka
23. sep 2009

shari polovicu veci z toho vobec potrebovat nebudes 😀

shaarka
autor
23. sep 2009

no ved presne - pochybujem, ze mi vsetko treba. asi sa spytam nejakych mamiciek, co uz porodili. tyhc zoznamov je dost, ale vsade je to iste (zeby nahoda? 😀 😀 😀 ), tak skusim otravovat a vypytovat sa. 🙂
aj tak je to indivindi, podla mesiaca narodenia, nie? 🙂
...a boli ma bruch. ☹ kramovo.

nely, co porabas? ja dnes vynimocne konikujem - IBA konikujem. 😀

nelynka
23. sep 2009

shari sak si precitaj co tam je a sama uvaz co budes potrebovat, ja si myslim ze ulne stacia 3 dlhe bodiky 3 kratke bodiky, plus nejaky svetrik a teplacky, keby nieco.. triezvo uvazovat

ja kukam telku, dajaka krimi relacia, jedla som a pisem si s vami trosku a este s kamoskou IP

nelynka
23. sep 2009

sme mali srandu v noci, Deny sa zobudil a zacal stekaaaat jak blaznivy, a to sa ten chuj videl v cele postele lebo tam mame take cierne sklo v ktorom sa vidime 😀

a vcera to iste..vbehol do kuchyne a zacal nenormalne stekat a ja vybehla ze co sa robi, koho nahana a ten debil stekal na seba v trube, bo sa tam videl, som stala smiechom 😀 😀

shaarka
autor
23. sep 2009

😀 😀 hehe, psikovia su srandovni.
jella dnes stekala na fontanu, sa jej nepacila 😀 😀 😀

ozaj a co lara? nie je tehu? 😒

nelynka
23. sep 2009

shari, nezistim to, az buduci mesiac, to sa da zistit az mesiac po sexe, takze musime cakat, aj tak jej treba ist na ockovanie, tak budeme meskat, par tyzdnov, hold smola...

pipimiska
23. sep 2009

jaky zoznam? 😕

nelynka
23. sep 2009

pipi zoznam s vecami pre decko...co setko potrebujes akoze vybavicka 😀 😀

pipimiska
23. sep 2009

ved na to netreba zoznam,vsetko co sa mi zapaci,kupim 😀 ...vcera som si zacala pozerat mena,ach jaj,tusim,ze to bude chlapcek,ale zatial mam vybrate styri dievcenskee 😀 nepacia sa mi ziadne chlapcenskee 😒
co robite?ja sa napchavam syrovymi chrumkami ci chipsami 😵 ...mam vycitky

nelynka
23. sep 2009

no, len niekedy su to poriadne zbytocne vyhodene peniaze lebo polovicu veci z toho co kupis ani neponosi alebo nestihne ponosit...

a ani mne sa ziadne chlapcenske neacia, umrem od premyslania ked sa mi raz narodi chlapec 😀

shaarka
autor
23. sep 2009

no mne je zle, sa mi grga cely vecer 😒
pipi, nechcem rypat, ale tak s tou kupou zalezi od rodinneho rozpoctu... takze ja musim opatrne, nech si potom nebijem hlavu o stenu, ze som vyhodila euri 😀 von oknom 😀
nely, a co tvoj rozpocet? cement, piesok, tehly a tak... 😉

shaarka
autor
23. sep 2009

nely, ved ho volaj synak, a ked povyrastie, nech si vyberie sam 😀 😝

lucinecka.m
23. sep 2009

dobrý večer,prosím o radu!!!§ 😒
Vím že moje otázka je asi směšná,ale chtěla bych se zeptat žen,které s tímto mají zkušennost: Je možné,aby se na začátku těhotenství (1 měsíc)vyskytoval výtok z prsu-mléko?

pipimiska
23. sep 2009

ja sa asi radsej necham prekvapit a budem dufat,ze to bude bud nina,michaela,tamara aleb lejla..a ked predsa vijde moj tusak,vystrelim take,ake ma prve napadne 😝

nelynka
23. sep 2009

shari hej moj rozocet je zatial cca 21 000 tehly, piesok a malta som nepocitala zatial, schody asi 20 000, okna cca 50 000...ehm, a to este nie su stierky, zateplene, podlahy..ach jo 😀 😀 😀
a koooopec viagri k tomu 😀 😀 😀 😀

lucinecka, ja mam vytok z prsa, taky mliecny, a to ani nie som tehotna...
a lekar na to povedal ze je to normalne, si zena, mas mliecne zlazy a tie proste pracuju
ä nesleduj kazdu strbinku na sebe lebo skoncis v blazinci pre prehnane snazilky

pipimiska
23. sep 2009

shaarka,noo neviem kto dneska setril,ked niekto tu na kniku kupil 12 bodikov 😀

pipimiska
23. sep 2009

ze synak 😀

nelynka
23. sep 2009

no synaka si dovolit nemozem, bo stary by ho hned zacalk volat tym priblblim menom co vybral este s byvalkou...ale je upovedomeny ze ziadneho Šaňa doma mat nebudeme

shaarka
autor
23. sep 2009

pipi, ved to bol sekac na vahu a stalo ma to presne 10,61 😀 vlastne 10,60, lebo 1 centos dolozila kamoska. uz som nemala viac. 😀 😀 😀 😀 😀

shaarka
autor
23. sep 2009

no tak ja sa idem umyt a ked sa to tu nerozbehne, tak idem za MM do postele 😀

nelynka
23. sep 2009

shari len bez, aj ja idem, vyvalit sa red telku, dneska sa mi nechce do postele, ved naco tam aj ojdem, nie? tak si zavolam drobcov k sebe a budem mat solocnost...
kua aj s tym P takze ked mi niekde bude chybat tak tam ma byt 😀 😀 😀

pipimiska
23. sep 2009

nelynka a dnes nejdes sat?? 😀
taaak mi sme si uz zalahli spolu s manzelikom,len notebok nas rozdeluje,takze francuzak nebude 😀

pipimiska
23. sep 2009

shaarka,uz sm to tu poriadne rozbehla 😀

nelynka
23. sep 2009

nie ii dneska nejdem sat a som sa rozhodla ze budem isat bez " " 😀 😀 😀 😀
lebo ma nebavi tam tukat jak drbnuta a nic hehe 😀 😀

pipimiska
23. sep 2009

shaarka,pocuj,tebe sa pc nezmesti na madrac? 😀

shaarka
autor
23. sep 2009

joj skoda, ze sa musim odtrhnut, taka zabava tu je! 😀 😀
no ale musim sa ist odvdacit MM, lebo prave vysaval. pavuka zo stropu kupelne 😀

pipimiska
23. sep 2009

nelynka,co je isat?to je nieco ako sat,ale nebudes len sat ale i sat i nieco ine? 😀

nelynka
23. sep 2009

shari my sme minule vysavali avuka zo strou v salni 😀
ale taky aradny veliky jak ten moj v terarku hehe 😀 😀

nelynka
23. sep 2009

ii budem setko aj sat aj sat a isat setko hehe..do_ln si tam "_" a budes vediet co to znamena 😀

pipimiska
23. sep 2009

shaarka,vsetci nasavaju a vysavajuu,tak to mate lepsiu zabavu ako tu na koni 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre