Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
24. sep 2009

hehe, puma, to je jasneze len chvilkova ponorka 😉

puma.sue
24. sep 2009

len kua nejak skoro dosla mam pocit...

aj vy mate takych doma co sa nechcu/nevedia pohadat???
z casu na cas to podla mna treba...
ten moj sa strasne snazi zachovat chladnu hlavu a mne asi chyba to taliansko tak trochu a potom som z toho podrazdena...

nellie_
24. sep 2009

puma tak to nie si sama... 😀 😀 😀
ja mam klud len ked je drahy na jazde.. 😀 😀 co je teraz od pondelka.. 😎 😎
ja niekedy vravim, ze ho velmi rada vidim prichadzat domov ale este radsej odchadzat 😀 😀 😀

ale my zas mame vacsinou "taliansko" 😀 😀 😀

shaarka
autor
24. sep 2009

puma, u nas detto 😀 ten moj je rozumny flegmatik, ktory sa radsej zatne, ako keby mi nieco povedal 😀

puma.sue
24. sep 2009

shaar, toto poznam. a serie ma to. kazdy vztah potrebuje kusok talianska podla mna.

ja vzdy na toho mojho vrieskam, nech argumentuje, nech sa brani a nevzdava, nech nie je slaboch, ale sa mi len SMEJE... pomoooccccc, som z neho na nervy niekedy...
fakt zle...
a dnes som mu prvykrat velmi skaredo vynadala, ale to som uz bola pred infarktom... nohami v sanitke! a on si to UZNAL, ZE JE TAKY...
tak to bol koniec uz...

anaxamon
24. sep 2009

made to nieee ziadne noviny 😲

nellie_
24. sep 2009

puma no ja si niekedy masochisticky priznam ze mne to taliansko vyhovuje... vyhukame si...potom sa nam ulavi a o 5 minut je vsetko OK a ideme dalej.. 😀 😀

puma.sue
24. sep 2009

ja som to volala "čipen číps" v londyne... a najechtovnejsie je to na ulici priamo z plastoveho teglika na stojaka...
v restike to nema tu spravnu atmosku 😉

shaarka
autor
24. sep 2009

nellie, no to mas fajn, ze sa ten tvoj necha vyprovokovat. moj nie.
aj ked som na pokraji zrutenia a vrieskam nanho, ze nech prestane, alebo naopak, nech aspon nieco povie, alebo nech sa ASPON na mna pozrie, ked sa s nim rozpravam, tak len kuka do blba a nereaguje 😀 😀 😀
aj ja som mu uz parkrat dost skaredo vynadala, ale aj sa ospravedlnila. a potom zas vynadala.
a tak dookola. 😀 😀

nellie_
24. sep 2009

shaar ty si inak akčna 😀 😀 😀 😀
tvoj je potom to iste ako kamoskin muz.. ta je z neho na prasky.. on sa zduje ale tak festovo a on ani bú ani mú.. on vydrzi aj tyzden sa s nou nerozpravat 😀 😀
tak to si neviem predstavit.. my sme teda spolu 10-ty rok ale najviac sme sa nebavili 2 dni a to som ja sa odula a nebavila som sa s nim a to bolo asi mesiac do zadu iba.. 😀 😀
a to ma vtedy tak nasral ze som si lahla na zem a bola som odhodlana spat na koberci.. ibaze to moc tlacilo tak som po pol hodine rezignovala a sla do postele.. 😀 😀 😀

anaxamon
24. sep 2009

puma, na stojaka jedavame len cigansku 😀 a obcas kfc ale to skor v afte

inak vcera sme boli vecer na pizzu v petrke a nenormalne dobra bola ale co viac, skusili sme tiramisu a take dobre som v restike este nemala...fakt vyborne 😝

shaar, ty si taky samonasierac?

puma.sue
24. sep 2009

shaar... toto mame inak my teraz, ked sa k sebe stahujeme. NECHCEM VEDIET CO TU BUDETE CITAT OD PONDELKA, ked to bude uz na ostro!!! pomoc!!!
mam z toho asi v zadnom mozgu nejake nervy, podvedome, ze ake to bude...
a mozno aj preto som taka teraz...
ale klincuje to dobre.

som si myslela, ze som jedina, co hnusno vynada chlapovi... ale shaar, upokojila si ma...

shaarka
autor
24. sep 2009

anax, ja? obcas ano, ale ked sa jedna o MM, tak on velmi dobre vie, ze najlepsou cestou ako sa o niecom nebavit, ked on nechce, je mlcat a tym ma vytocit do nepricetnosti.
to sa potom aj vykricim, naseriem a 3 dni sa s nim nebavim. a on dosiahol co chcel 😀 😀 😀

pumi, to sa spravi.
ked sa zmierite a vsdetko to prejde, nebudes verit, ze si mu nieco take dokazala povedat... 😀 😝
😉

shaarka
autor
24. sep 2009

inak ja som strasne vecna a fakticka, ked ide o hadky. vysvetlujem, argumentujem. a to je zle. lebo MM zavadza, vracia sa do minulosti a kazdu moju vycitku odbije "a ty si vtedy toto a toto" alebo "a ja som ti toto nikdy nepovedal" alebo rozne ine smiesne veci, na ktore neviem co mam povedat.

pipimiska
24. sep 2009

jaaaaaaaj o talianoch je rec? 😀
.. ja len snivat mozem,aby sa moj drahy aspon raz zdul a bol ticho 😝 nase hadky trvali aj niekolko hodiin a tie stipania,bozee,vsade kde sme dosli sa ma pytali co sa mi stalo na rukach 😀 tak som sa priznala,furt kazdy tyzden nejaka modrinka,este by si mysleli,ze sa nechavam mlatit od muza 😀 tak som mu kazala,nech vyhrnie rukavy 😀 😀
aa teraz chudak,kcel by sa sem tam pohadat,ale som mu vysolila rozum,ze mame par mesacnu pauzu 🙂

puma.sue
24. sep 2009

anax, kde ste boli na tu pizzu?

shaar, ten "mlkvy" typ bol aj moj otec a vyzera, ze je aj ten moj, co si ho na prsiach chovam...
asi si budem musiet zvyknut....

shaarka
autor
24. sep 2009

ja stale cakam na zazrak! 😀
a pipi, co s tymi stipancami? lebo u nas chodil MM trosku domodrinkoveny, sem tam, na ramenach, ked ma straaaaaasne hneval a jedinym ventilom bolo moje ustipnutie.
hned s ami ulavilo a on sa taaaaaaak strasne nasieral, ze az. jemu sa urobia modrinky ihned! 😀 😀 😀

pipimiska
24. sep 2009

shaarka,ved to,ze nam obom sa rychlo robia modrinky aa aj moj ventil bol stipanec na ramene a na ruke,lenze este sa nestalo ze by mi nevratil,takze ked mal on aj ja 😀 feer hra 😀 len to potom vysvetlovat,prve modrinky akoze nahoda,ale potom ma uz nebavilo si vymyslat,tak som povedala pravdu 😝 😀

pipimiska
24. sep 2009

mi pracujeme spolu v jednej oblasti,takze som to musela vysvetlovat kazdemu 🙂

shaarka
autor
24. sep 2009

no taketo sexualne hry? hm hm hm... 😀 😀 😀

nathali
24. sep 2009

ahoj baby prisla som sa na vas pozret 🙂 uz ste mi chybali

pipimiska
24. sep 2009

shaarka a keby len to,vyskusaj aj tahanie za vlasy 😀

pipimiska
24. sep 2009

ahoj nathali 🙂

pipimiska
24. sep 2009

ja straasne nemam chut teraz na maso 😝 😝
a som so sestrou telefonovala,a som jej nakazala povinnu navstevu,pretoze varila kapustnicu,som myslela,ze ju oslintam cez telefon,takze sa ku mne blizi sedemdecovka 😀 😀

nathali
24. sep 2009

pipi tak si ju uzi ale pomaly nie aby ti z nej ostalo zle ale po pravde aj ja by som ju dala posli aspon kusok 😀 😀

shaarka
autor
24. sep 2009

prave pozeram, ze vietnamci fusuju nielen do elektroniky, oblecenia a obuvi, ale aj do drog!
😀 😀 😀 😀 😀

nathali
24. sep 2009

oni su uz vsade su ako mor a toho sa zbavuje tazko 😝

vavenka
24. sep 2009

Caute zeny, ako sa mate?
Ja som si dnes zas urobila vylet - bola som na hematologii na kontrole a potom pozriet kamosku, ktora ma 12dnove dvojicky doma, som sa nevedela vynadivat na jednej strane, na druhej strane sa mi nechce verit, ze aj ja raz budem mate take male zive doma 🙂 Ale inak doma lezim /skoro poctivo 😀 /

shaarka
autor
24. sep 2009

cau vavi, na hemoske secko ok?
a chlapci? jaki su? ozajstni? 12 dni uz maju???????? a co na to mamicka, ako to zvlada? pomaha jej niekto?

nathali
24. sep 2009

tak to sa musi pekne otacat ked ma doma dve? a aj ty budes mat dvojicky???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre