Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

madeline
25. sep 2009

puma - nenapadne si zmenila temu na jedlo 😵

monky1
25. sep 2009

ved pozeram, made - o jedle, ja sa asi stiahnem do inej temy, lebo zase si pojdem otvorit chladnicku a to teraz nemozem 😀

anaxamon
25. sep 2009

vcera som vam aj zabudla napisat ze nam v stredu vecer vypli elektriku, ja som akurat bola v sprche a zrazu tma jak v v r.., najskor sak ok dajako tie mydlinky zmyjem ale potom samozrejme vypol kotol a zacala tiect studena voda 🙄
a potom zas stres bo som nevedela otvorit dvere...prepadla ma klaustrofobia ale napokon som sa vyslobodila...

potom sme zapalili sviecku a mali romatiku🙂 ale tak sme si s muzom fajne podebatovali, napokon som skonstatovala zeby mohli aj castejsie vypinat elektriku, aspon by sme nekukali furt telku alebo nesedeli pri pc.. 😔

ja mam perny vikend a uz aj dnesne popoludnie, najskor k svagrine a ku krsniatku letim, odniest malemu handricky co mu doniesol moj brat, jeho stryko z anglicka, potom mam dve ci tri hodky strazenie detureniec a potom idem k sesterke aj na noc do zajtra vecera k dvojickam 😵 a v nedelu budem dospavat a potom daco varit a zehlit a prat a mozno ostane cas a vlada aj na nejaku prechadzku

puma.sue
25. sep 2009

halooo, ziadne jedlo, som ticho ☹
aj ked, chcela som povodne dat do plena, co budete varit, lebo to je moja piatkova tema vzdy aj v robote...
ale vynimocne tento vikend viem co budem varit... tak som ticho...

ja vam pisem o "kulture", ze treba ist tam, ak mate cestu okolo, buduci tyzden. dufam len, ze bude pekne pocasie...

shaarka
autor
25. sep 2009

ahojte 🙂

kosicanky, nenajde sa nejaka dobra dusa? nepoznate niekoho, kto ma zaujem?
http://www.uvplp.sk/Mamina-Helka.316.0.html

nellie_
25. sep 2009

ahojte..
ja dnes len tak na skok...akurat sa chystam pobalit mna a mangela.. na obed odchadzame do tatier.. ale priznam sa vôbec ale vôbec sa mi nechce... 🙄
dneska asi nejak nemam svoj den... 😅 😔

puma.sue
25. sep 2009

boze moja, shaar, keby som adama nemala, asi by som si aj pre helku isla do tych kosic odtialto, je nadhernaaaaa.... verim, ze sa niekto najde...

shaarka
autor
25. sep 2009

nellie, mozno budes mat svoj vecer 😀
pumi, mi hovor nieco... ja som planovala ju vziat - ved to je uz fuk, ci mame jednu kocku alebo dve. a ona je fakt zlaticko. ale rastie mi brucho a akurat by som pridala starost MM ☹
je to strasne napisat, ale je mi to luto!
zial, babatko je prednejsie 😵
tak aspon pomaham zhanat niekoho, kto by ju mal rad 😖

anax, super s tou elektrikou, normalne si ma navnadila - asi najblizsie trosku pomozem nasej elektrike alebo sa dohodnem s otcom, nech vypne 😀 aby sme mali pekny vecer 😀
dnes rano mu zazvonil budik a ja mu hovorim, ze este nevstavaj, ze kludne lez, ja vyvencim psa 😀 a on spokojny, zavrtal sa do postele, ze si ide este pospat, ale ja uz som nedovolila a nutila som ho rozpravat sa! 😀 😀 😀 tak som mu povedala, ze ked sa nevie so mnou rozpravat vecer, bude sa rano 😀 😀 😀

madeline
25. sep 2009

puma - v poho, moze byt aj o jedle, ale bolo to take mile, ako si aj to zelo spomenula 😀

no ja som zajtra sama doma a asi budem s knihou v posteli a v nedelu ideme na navstevu, takze taky obyckovsky vikend a vecer idem varit leco, aby som mala aj zajtra na obed 😀

puma.sue
25. sep 2009

shaar, ja uz vidim, ako by ju adam nalozil... zase ma ruju a nechce zrat, len znuchava vonku a skace aj na zeny, co maju maliarov... uz sa neviem dockat tych par dni, ked pridu vymalovat mne 😀
budem ho mat nainstalovaneho stale niekde pri zadku...

ten moj dnes sam od seba vstal a siel s adamom von, prvykrat! on nie je psickar, tvrdi o sebe, ze je chovatel amater... aj mi bolo podozrive, ze su uz nejak dlho prec, reku, ci mu krpec nezdrhol... ale dosli obaja v poriadku a bolo nutne mi referovat s ktorym psom sa vonku skamosili...

shaar, vam staci v tom malom bytiku jeden haf + tvoje brucho si myslim 😉
ako vyzera ten predaj???

nellie_
25. sep 2009

shaar no ved dufam, ze sa mi nalada vylepsi.... 😅
ked vidim draheho ako sa tesi jak male decko tak aspon kôli nemu sa nejak premôzem.... 😅

shaarka
autor
25. sep 2009

pumi, ona je sterilizovana, takze ziadni maliari 😀
predaj stoji na mrtvom bode ☹ skoda.

puma.sue
25. sep 2009

nellie, preco sa ti nechce?
mali ste to uz dlhsie naplanovane?
my budeme necakane cez vikend stahovat chlapove veci...
toto sa mi ozaj ze nechce, kedze stahujem uz tri tyzdne do KELA...

shaar, to je jedno, aj ked je sterilizovana, ma susku a to adama strasne bere 😉

pipussa
25. sep 2009

ahojte
puma, tento vikend su v BA akcie v Ruzinove
bude tam aj desmod a nejake skupiny
mozno posledne pekne dni-vikend... babieho leta

puma.sue
25. sep 2009

pipussa, hladala som aj to, kde to bude?
aj ked, asi tazko sa k tomu dostaneme, ale mozno ak motyka vystreli...

nellie_
25. sep 2009

puma to ideme cerpat vyhru... 😅 vikendovy pobyt vo 4-hviezdickovom hoteli vo vysokych tatrach...
ale uz od pondelka nejak nemam chut tam ist.. vôbec.. a nechce sa mi nas balit.. mangel sa spakoval niekam prec a vsetko zas ostalo na mne... 😠

a nastval ma moj graf BT.. ale s tym vas tu nechcem zatazovat... 😅

puma.sue
25. sep 2009

dakujem 😉
dufala som, ze to bude na strkovci, kusok odtial byvame, mozno sa na vecer prejdeme, dakujem za tip!
pipussa, ty si tiez z bratislavy?

pipussa
25. sep 2009

ano, som z Ba, byvame na Trnavke

puma.sue
25. sep 2009

my na bajkalskej 😉
na trnavke byva dost vela mojich znamych... v tych novych byvate?

pipussa
25. sep 2009

ano, tam 🙂

shaarka
autor
25. sep 2009

nellie, ved aaspon mate moznost plodit dnes na hoteli... hm? 😉

nellie_
25. sep 2009

shaar.. no len ked neni co oplodnovat... 😀
ale tak jasne ze si to hadam uzijeme.... ved ako som uz spominala "pracovňa" je tam super.. - postel s baldachynom.. 😎

shaarka
autor
25. sep 2009

nellie, ako to, ze nie je co? vidim klesnutu teplotu, hlien... co ked je ovu dnes??

puma.sue
25. sep 2009

nellie, prestan, dobre vies, ze motyka striela barskedy 😉
pekne si to uzite... aj ked, mna by asi do postele s baldachynom nikto nedostal, nie je to moja salka kavy 🙂

pipussa, ako dlho tam byvate?
dufam, ze sa neMpozname 😉
osobnostne myslim... 😀

nellie_
25. sep 2009

shaar myslis???? 😅

ja uz si myslim, ze je to anovulak.. ved take hory-doly som este nikdy nemala... 😅
rano mi to totalne pokazilo den... cakala som minimalne 36,8 uz... 😅

anaxamon
25. sep 2009

shaar no treba daj dajaky uplatok elektrikarom a nech zariadia🙂)))

my inak aj v aute, cestou do roboty ked sme obaja dobre vyspati vieme dost veci poriesit, co som rada...

nell, to je take superne ako si napisala, ze pracovna 😀 😀

puma.sue
25. sep 2009

boze baby, ja sa v tych vasich anovulakoch neorientujem...
ale dobre ze sa podporujete a viem, kam sa mam obratit ked budem nieco potrebovat... 😉

my sme cestou do roboty vacsinou ticho... alebo meliem len ja. moj je ticho, ani si nepipne, kedze je chlap, ma zakazane robit viac ako jednu vec zaroven. a kedze soferuje, rozpravat nemoze, smrdi to pruserom 😀

nellie_
25. sep 2009

puma ja som nikdy v posteli s baldachynom nebola 😀 😀 😀
som zvedava co to bude za pocit.. ale sak zadara - co nevyskusam??? 😀 😀 😀

puma.sue
25. sep 2009

nellie, hned si mala napisat, ze zadara 😉
nech aj creva roztrha (aj baldachyn, nie? 😉 )

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre