Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nathali
27. sep 2009

ahoj 🙂
no celkom dobre bola u mna kamoska tak sme vegetili a v cr mame zajtra sviatok tak sa tesim a pojdem navstivit kamosku co ma tyzdnoveho chlapceka doma🙂 a co ty ako sa mas?a co mimis rastie a ma sa fajn??

pipimiska
27. sep 2009

takze,kedze ste tak nepekne zdrhli,prajem vam dobru noc 😀

a rannu smenu prosim,aby rozpravali aj o niecom inom ako je varenie a upratovacky 😀 😀 😀

shaarka
autor
27. sep 2009

ja tu este strasim 🙂
hladam tieto topanocky na ebay:
http://2.bp.blogspot.com/_EJCO7fq3qMA/Sr_QLSXPT...
😖

pipimiska
27. sep 2009

si ma prekvapkala ze si este bola tu 😨 😨 🙂 hej,si ich mala v albume,ze sa ti pacia pre tehulky 😉
tak ja idem hajat aj ked sa mi nekce,dobruu 😎

shaarka
autor
27. sep 2009

tak idem aj ja, ked uz aj ty 😀
a nenasla som ich ☹

kraskanz1
28. sep 2009

ahoj shaarka asi si nepamatas pred par mesiacmi som pisala par riadkov 😨 ale potom som sa odmlcala nebol akosi cas sediet na koni..ale ako vidim veci sa tu pohli velmi dopredu tak ti teda gratulujem k tvojmu buduceme babetku velmi ti to prajem a nech ste dzravucky a krasnucky 😉
mna teraz caka folikulometria teda zatial lento mesiac dostala som lieky na dozrievanie vajicok neviem ako sa volaju dost krkolomny nazov to ma. naposledy som mala mrchu 13 juna a od vtedy nic na stitnej zlaze som mala vsetko v poriadku aj lekar krutil hlavou ze teraz nevie co mi je akurat mi vsade hovoria skchudnite tak ale no snazim sa ale daako to nejde.n proste teraz mi pichli vyvolavacku a na piaty den mam zacat brat tie lieky kedze moje vajicka nie a nie dozrievat a potom kazdy druhy den na ultrazvuk som zvedava ako sa to bude dalej vyvyjat. 😒

kraskanz1
28. sep 2009

este by ma zaujimala jedna vec strasne som nad tym rozmyslala ze ked nam nedozrievaju vajicka a teda nemynaju sa s nasich vajecnikov budeme mat mi niekedy menopauzu???? 😀

kraskanz1
28. sep 2009

p.s. nevsimat si moju gramatiku davno som si neprecvicovala pravopis 😀 😀 😀

puma.sue
28. sep 2009

ahojte, co sa deje? spite???

alzbeta.hod
28. sep 2009

já tu jsem

puma.sue
28. sep 2009

ahoj betka... 😉
aspon niekto tu ma urovena asi tiez maka ako ja...

alzbeta.hod
28. sep 2009

ty si v práci???

puma.sue
28. sep 2009

jasne, ty nie?

alzbeta.hod
28. sep 2009

ne, já kdybych byla v práci tak nejsem na netu... dělám jako dělnice... takže si užívám volna bez stresu

shaarka
autor
28. sep 2009

ahojte 🙂 cele rano kycham 😒
a mala som kraaasny sexualny sen! zial nedosnivany, lebo jella zacala stekat 😠 😠 😠 😠
😀

kocky, aky bol vikend?

inak to ceske slovo - dělnice - tak pod nim si predstavujem iba vcely robotnice v uli 😀 🙂
alz, pozeram, ze si z boleslavy, robis vo vyrobe skodovky?

puma.sue
28. sep 2009

aha, chapem. ja som v praci, mam sem tam cas na kona...
aj ked, makam ako sa len da

shaar, serus, ten sen ti nebol dopriaty, ta vasa jella ti ho zavidela, tak ta potrebovala prebrat, ze?

vikend taky, ze som zase len nasrata na chlapa. takze nic nove 😀

alzbeta.hod
28. sep 2009

ne ne dělám v menší firmě ale pro škodovku

nathali
28. sep 2009

dobre ranko 🙂 vsetkym 🙂

madeline
28. sep 2009

ahojte 🙂

puma.sue
28. sep 2009

ahojte baby 😉
aky bol vikend?

madeline
28. sep 2009

sobota - oddych a nedela - navsteva, takze parada 😀

puma.sue
28. sep 2009

joj, kedy budem moct ja take nieco napisat???
zavidim, v dobrom, lebo viem, ze si si zasluzila...

nathali
28. sep 2009

puma a ty si co si robila cez vikend?

madeline
28. sep 2009

puma - uz ste dostahovani?

puma.sue
28. sep 2009

sak toto, ze sme stahovali. necakane.
a nemam sa kde pohnut v byte. mam z toho nervy ako svina.
lebo chclap si musel VSETKO stahovat.
aj ked si este viac ako mesiac plati iny byt...
takze nemame skrine, police, zijeme v krabiciach, ale jeho golfove palice uz maju cestne miesto spolu s raketami na tenis a hokejkami na hokejbal a florbal.
raz ho s tym vsetkym nacinim utlciem v noci 😀

madeline
28. sep 2009

tak to trochu poznam, my sme mali na zaciatku jednu skrinku a veci tam boli poprehadzovane kade-tade a svokra mojmu muzovi vzdy zvykla nieco pribalit, ze si to ma zobrat a veci sa hromadili a hromadili, hlavne, ze ona mala poloprazdne skrine a my sme nevedeli nic najst 😠

nathali
28. sep 2009

tak potom by ti ale moooc chybal 🙂

puma.sue
28. sep 2009

ani neviem... ci by mi chybal. sme spolu tak casto, ze som ani nemala moznost zistit, ci by mi chybal keby ho raz nebolo... hlavne vcera, ked si sadol spokojny na sedacku s notebookom na nohach a zahlasil: "taky som stastny, ze som uz tu" som mu odpovedala: "esteze sa mame kde pohnut" som rpi nom vecer asi 10 cig buchla... aby som to predychala vsetko....
povedzte mi, vsetci su rovnaki???

nathali
28. sep 2009

hej vsetci ved staci len pocuvat svoje kamosky co vravia pohadali sme pre to ........a ty zistis ze aj vy alebo ze ta hneva nieco co robi stale aj ked mu to povies a opakujes sa stale dokola nic sa nezmeni

shaarka
autor
28. sep 2009

ked sa mozem pridat, tak moj drahy, jak sa nastahoval ku mne, prevratil mi moj jednoizbak uzasny hore nohami, tolko mal veci a nabytku.
no a ked sme dostahovali a povedali si, ze ok, moze byt, rozrevala som sa. koniec slobode, uz nemam miesto, nemam moznost na tie iste zvyky, na moju kavicku, komp mam inde, do skrine sa poriadne neviem dostat...
a plakala som a plakala... a zaspala.
a ked som sa zobudila, uz som len citila, ze sa nam bude super byvat 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre