Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
29. sep 2009

😀 teraz pocuvam reklamu na cilit bang, ze "strieknite a vodny kamen sa vam rozpusti pred ocami" - tak som si predstavila parodiu, napr. v SOS, ako strieknu gazdinke do oci cilit bang a vodny kamen uz neuvidi 😀 😀 😀

anaxamon
29. sep 2009

awojte

puma.sue
29. sep 2009

leni, ty si vasich nepripravovala na to, ze by ste chceli babo?
moja mama vie, kedy chceme zacat a je s tym uzrozumena,. ze bude ako osud nadeli...
nejak to neriesi. nasilu...
a chape, ze uz mam vek a ze ak sa citim na to, nech mam dieta teda.
len z mien, co sme si vymysleli, nie je nadsena, ale nekeca nam do toho, len sa jej nepacia. som jej povedala, ze mne sa tiez nepaci meno, ake mi dala... ze nech to nekomentuje 😀

nellie_
29. sep 2009

shaar.. 😀 😀 😀

no niektore reklamy co teraz bezia ma taaaak vytacaju..vedie ta na head&shoulders kde ta baba pride s tym naraznikom či čo to drzi... 🙄 🙄 🙄 duchaplna reklama len co je pravda.. 😀

anaxamon
29. sep 2009

kocky az raz budem tehu tak myslim ze toto bude favorit na postielku 😵
http://www.babyland-zeller.net/product_info.php...

shaarka
autor
29. sep 2009

no, anaxamon je dost zlozite meno pre deti napriklad v skolke 😀

hej, nely, a ta baba vyzera nejaka pokrcene, pokazena, ako prehistoricke zviera. strasne ma irituje. a ten jej frajer, co riesi vazne veci umytim hlavy. heheee, je to fakt velmi smiesne. preto si ten skvely sampon nekupujem. ale aj antireklama je reklama. 😀

anaxamon
29. sep 2009

shaar preco by mal dat niekto meno dietatu anaxamon??? 🙄 😕

puma.sue
29. sep 2009

mna teraz asi najviac serie ta reklama, ako chce ist maly kakat iba ku kayovi...
to som prisata na plafone z toho.
to uz kde sme???

anax, ty sa uz takto pripravujes? 😉

anaxamon
29. sep 2009

puma, nepripravujem sa ale hladala som na nete kolisku (z nejakych neurcitych dovodov) a toto mi padlo do oka aj pre pripad vlastnej potreby 😀

shaarka
autor
29. sep 2009

jeeeeej krasna koliska!
anax, to mal byt vtip, pardon. 😒

puma.sue
29. sep 2009

jasne, chapem. aj ja si odkladam linky a obrazky veci, co sa mi pacia, pre istotu 😉

shaarka
autor
29. sep 2009

anax, a myslis, ze kolisku A postielku? ci kolisku namiesto postielky?

anaxamon
29. sep 2009

shaar sak v pohodke, ja som len nechapala nadzveznost moj nick a meno v skolke a tak...bo mi to skor prislo ako omyl, k pume...

puma ja odkladam obrazky a nazvy nie linky, lebo pouzivam google ked nieco akutalne potrebujem

shaar pre vlastnu potrebu sa mi paci kombinacia kolisky a postielky...velmi by som chcela aby raz moje dieta bolo v koliske, kedze dnesne kociky sa uz moc hojdat nedaju 😀

tak ja zas ficim majte sa krasne

nellie_
29. sep 2009

veru krasna koliska anax... 😎 😎 😎

puma ozaj ano kakacia reklama.. tak ta je tiez strasnaaa.. a ked sme este pri reklamach tak neznasam reklamy na Parodontax - teraz ta s tym krvavym jablkom je vazne uzasna.. hlavne ked pri telke jem... 🙄

shaarka
autor
29. sep 2009

no veru, a hlavne ked je to totalna srakorina. uz som sa vyjadrovala vo volnej diskusii, ze toto je trestny cin, takto propagovat zubnu pastu na zastavenie krvacania!
sama som si tym presla a vrazdila by som kvoli takym reklamam.
a clovek, ktory ma problem, si bude kupovat zubnu pastu a chudak bude dufat, ze mu to zachrni zuby. haha. ☹
ked chcete, tu si precitajte:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

puma.sue
29. sep 2009

hej, aj tie krvaky su dost desive...
vacsinou ked je reklama, palim prec od telky, nieco robit...
ale kay sa neda prehliadnut...

inak, toto je prave cielom reklamy, zaujat ludi ci uz pozitivne alebo negativne, aby sa o propagovanom vyrobku/sluzbe hovorilo co najviac 😉

takze aj kay aj parodontax aj head&shoulders si prisli na svoje 😉

shaarka
autor
29. sep 2009

hm, no neviem, ci si prisli na svoje - lebo tie vyrobky si nikdy nekupim. takze asi im to bolo prd platne - tolko penazi vyhodit na reklamu 😀

shaarka
autor
29. sep 2009

ja mam reklamy rada, raz ked budem velka, by som ich chcela robit (ale skor asi printove) - takze ja len kukam a kritizujem 😀

nellie_
29. sep 2009

no to mate pravdu - fakt je fakt ze aj negativna reklama je reklama a im ide prave o to... 😒
no ja tiez radsej vzdy prepnem niekam ked je reklama a radsej sa na ne nepozeram...len ked nemam ovladac v ruke.. 😀 😀
no napr. head&shoulders kupujeme lebo drahy si len v tom ich mentolovom vlasy umyva.. 😎
ale parodontax by som si teda nekupila.. 😀 😀

niekedy su ale aj super reklamy (kofola - "nie nie nemusim..." ) 😎 😎
ja sedim na oddeleni marketingu, tak sem tam je treba kolegyni helfnut a vymyslat nejake slogany alebo temu na letaky do casopisov.. a celkom ma to tiez bavi... 😎 😎 😎

puma.sue
29. sep 2009

ja som marketing robila 7 rokov, dakujem, neprosim si viac.
viem co to robi s vyrobkami, ked sa iba pretriasaju u niekoho v papuli tie "sproste reklamy"...
v kazdom pripade, su ludia a ludia... kazdy podla svojej chuti... a chticu 😉
niekto si to kupi, lebo si nastuduje napr. na nete, co to robi a hotovo, to ho presvedci. aj keby v telke krvacala cela huba niekomu 😉

nellie_
29. sep 2009

puma dobre si to napisala.. s tou krvacajucou hubou 😀 😀 😀

puma.sue
29. sep 2009

halo baby, co sa deje? kde ste kto?

nellie_
29. sep 2009

no sak ja tiez som v šoku 😨 😕 😕 😕
len som nechcela pisat sama so sebou 😀 😀

dnes tu mam bezvladie tak sa flakam a tu nikoho 😀

puma.sue
29. sep 2009

ja som makala + nejake meetingy, ale uz som akoze k dispozicii..

nellie_
29. sep 2009

ja som dnes k dispozii cely den... 😎 😀
dobre to je ked ma nikto neotravuje... 🙂 🙂 aj castejsie by som to brala... 😀

ja uz za 10 minut prasim na bus... 😎 😎 ale kedze mi drahy siel do polska tak sa tu asi vykytnem aj
navecer... 😀

puma.sue
29. sep 2009

a co robi drahy v polsku?

nellie_
29. sep 2009

o robi sofera - jazdieva trasy - portugalsko, anglicko, francuzsko a najviac nemecko - dnes siel iba tak na otoč do Polska nieco zaviest.. takze vecer dojde domov... 🙂

puma.sue
29. sep 2009

aha, chapem... ten moj zase do viedne dochadza kazdy den...
teda okrem piatku...
ale da sa to celkom. okolo 17.30-18 je doma.
akurat stihnem nieco doma poriadit...

pipimiska
29. sep 2009

nazdar 😀

huraaa mam herpes na pere 😖 a pritom jem kazdy den ovocie aj zeleninu,femibion co je zmes vitaminov,jogurt alebo mlieko..
som jedla vcera aj slnecnice,neviem ci sa nemohol vytvorit trebars z nich,mozno neboli dokladne ocistene 😒

martina,vidis,tak som neuvazovala,ze na tento kociar treba aj priestor..uvidim co jak 😉

shaarka,jaky pas?ten pas co si spomynala ze si ho kupis,ze na co to je dobre..a ten co mas v albume,ten cierny je tiez tehu pas,nie?a kde sa to vyuziva?

nellie,ked budete davat tu cervenu,urcite nedavajte dalsie steny oranzovee 😲 to by ste dopadli..ja som tiez pochopila ze niekedy je menej viac 😉
mi mame tiez cez stred plafona znizeny pas stropu ale ja to riesim naopak,ten znizeny dam biely a prave ten zvysok dam tmavsi 🙂

pipimiska
29. sep 2009

nellie,inac ja by som kcela taku velku obyvacku 😵 tam sa uz da dobre vyhrat s dizajnom,jooj 😵 😵
davate aj tapetu?budete mat vela nabytku,alebo len ciste linie?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre