Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

kuspitka
30. sep 2009

puma tak my sa hadame skoro stale.ale aj tak sa to trva len par minut pokialo trucujeme obaja.nedokaze byt bez toho ,aby male nepohladkal v brusku.ale vcera som si uznala ja chybu.

nellie_
30. sep 2009

no moja mama si pohundre ale tiez to viac neriesi... 😀
ja to budem mat asi tak ako ty puma.. ze na stene 2 male skrinky (ktore moja mama vola zavesene botníky 😀 )
a jedna vacsia bude na pohare a bar a este na opacnej stene vedla baroveho pultu chcem jednu komodu a to je vsetko.. lebo v jednej casti nasej maxi obyvacky bude stôl so 6 stoličkami.. lebo v kuchyni nebudem mat stôl ani stolicky - ta na to aky je cely byt velky je dost mala... 😒

puma verim, ze nebudes moj pripad... ja som sa po ovu normalizovala skoro cely rok 😅 😅

nellie_
30. sep 2009

nie po ovu - myslim po vysadeni hak 😀 😀 😀

nellie_
30. sep 2009

kuspi ahoj.. 😉
teba si tusim pametam - nejak sme spolu boli na laparke minuly rok ze?? 😉
jeeeej a ty si uz tehulka - gratulujem... 😵 😵 😵

inak fakt je asi nieco vo vzduchu - aj kamosky vravia ze sa stale hadaju a dokonca jeden kolega sa rozisiel s frajerkou po 9 rokoch a kamoska s frajerom po 7... 😅

kuspitka
30. sep 2009

nellie hej skoro spolu.hej uz som davno .polaparke som ostala tehu,ale bola som na IVF a tak tehu.
a ty co ako sa mas???

puma.sue
30. sep 2009

nellie, mne by nevadilo, keby som sa tolko normalizovala. ja som pocas tych rokov, co som brala hak, mala aj par mesacne pauzy (raz aj cely rok) a bolo to v pohode - v ramci moznosti.
akurat, ze asi dovolenku vybucham na dni, ked ma pridu maliari navstivit, lebo mam strasne bolesti a krce prve dva dni a neviem sa pohnut z postele ☹
uvidime...

kuspitka - ja sa tiez s tym mojim stale hadam, zvlast teraz, ked riesime byvanie a zariadovanie. uz som to tu spominala, ze mu chyba sedliacky rozum a logika je u neho nulova... kazdy den ma niecim priklincuje k zemi, alebo vynesie k stropu od jedu 😉

shaarka
autor
30. sep 2009

ahojte ☹
vcera teplota 38,8 a bolo mi fakt priserne. dnes rano len 37,9 tak sa citim uz zdrava 😀 straaasne veci mi idu z nosa, alebo az z mozgu? uz neriesim, ci si napinam brucho, alebo nie, neda sa to kontrolovat, dokonca uz nemam ani krce, asi si brucho zvyklo.
dufam, ze to fazula prezije, lebo ked nie, dostane na zadok. 😢 😢 😢

pipi, aj hadky musia byt. co ta nezabije, to ta posilni. neboj, patri to k zivotu, niekedy je lepsie zabudnut, ze si tehu a fajne od srdca sa pohadat, ako to dusit v sebe a zit si ako v bavlnke, ale s napatim... 😒

nellie_
30. sep 2009

kuspi no tak ako vidis,stale som snazilka... 😉 ale pohoda... ja som bola stastna ze po laparke som nabehla na normaly cyklus a nejake velke zazraky som necakala.. kedze za cely tento rok sa nam podarilo do ovu strafit len asi 2x, takze u nas je problem v tom ze sme malo spolu... zatial este neriesime centrum, povedali sme si ze este pockame takze asi tak... 🙂

kuspitka
30. sep 2009

shaarka bola si u lekara aj u gynekologa??
puma tak obcas aj ten moj je ako male dieta a treba mu dat poriadne po zadku.aj my robime byt ,ale ked sda budeme hadat aj tak vyhram boji sa ma teraz aj rozculit kvoli malej 😀

ivirk
30. sep 2009

Ahojte 🙂
potrebovala by som od Vás poradiť, ak niekto viete, kde na Slovensku robia spermiogram a ak niektorá máte skúsenosti. Manžela poslala moja lekárka a ja som z RK, to to nerobie, našla som že v Banskej Bystrici to robí nejaký MUDr. Kubiš, ale keď som s ním telefonovala, tak veru nerada by som ho ku nemu poslala, to bolo fakt "zvláštne" jednanie. ..
Našla som aj v Trenčíne, ale neviete aj o nejakom inom? niekde v Žiline alebo v Poprade alebo to je jedno, len mi prosím poraďte
Ďakujem za akýkoľvek príspevok 🙂

kuspitka
30. sep 2009

ivirk robia to aj sanatorium helios spermiogram to je v Martine

puma.sue
30. sep 2009

mna sa ten moj boji rozculit len kvoli mne 😉 lebo vie, aka viem byt neprijemna...
a nema to zrovna rad...

shaar, liec sa dievca, lez a vela caju pi a vobec... bojuj!
dobre bude secko, ako ma... len nech mamka k tebe nechodi, ked ma chripajznu... ☹

nellie_
30. sep 2009

shaari ahoj... 🙂
joj ta tvoja choroba..to mas veru dost vysoke teploty.. ☹ a co si davas? len nejake homeopatika alebo co???
tak to musis pekne vylezat... a ten herpes sa ti uz vyhojil???

puma tak to mas super, ze si pocas pauzy v brani HAK nabehla normalne na cyklus.. to urcite nebudes moj pripad... 😅 my sme praveze minuly rok strasne chceli nech co najskôr otehotniem ale ked to nejak neslo tak sme si uz povedali, ze to nebudeme nejak silit... 😉

a baby, je to taky prijemny pocit ked viem ze hadky su uplne bezne aj u vas.. fakt.. ja som uz minule rozmyslala, ze ci to ozaj nebola osudova chyba - ta nasa svadba.. ale ako vas tak citam, tak je to uplne normalne.. 😀
ale pochvalim sa vam ze nam ten vikend v tatrach nenormalne pomohol, nejak sme sa zasa riadne zblizili - my sme presne take daco potrebovali - 3 dni byt v kuse spolu, lebo uz som mala pocit ze si v poslednej dobe zijeme kazdy svoj vlastny zivot...

ivirk
30. sep 2009

kuspitka, ale ked nechodim do Heliosu, da sa to aj tak, ze len ciste toto tam urobia?

kuspitka
30. sep 2009

nellie to pomoze ist niekde na dovolenku tam sa uvolnite a je vam super.
aj ja ked som manzelom domka navarim nieco fajne pochvali ma tak sa potesim.aj ja ho stale chvalim ako maka na nasom byte

shaarka
autor
30. sep 2009

no nakoniec som si nedala nic. kym mi nie je fakt na umretie, tak som si povedla, ze vydrzim. 😉
pumi, no s nasimi som sa nestretla, ale aj tak si myslim, ze ked sa stretneme o tyzden (dva?), tak budu este prenasaci a ja budem oslabena, tak to chytim tak ci tak. 😠

vela piste, nech mam co citat, idem si lahnut 😔

nellie_
30. sep 2009

ivirk mojmu manzelovi robil spermiogram urolog u nas v meste.. skus si vyzistit aj u vas nejakeho.. to ti musi spravit aj urolog.. 😉 a ked nie, tak potom skus ten Martin ako ti radila Kuspitka

kuspitka
30. sep 2009

shaarka mne pomohli homeo lieky skus naozaj pomahaju a to mozes kludne papat

ivirk
30. sep 2009

nellie u nas to nerobia, urolog ho len posle ku dakemu dalsiemu co to robi, to som uz zistila a moja gynekologicka mi poradila, ze nech ide rovno ku tomu urologovi co mu ten spermiogram aj urobi ako chodit od doktora ku doktorovi.
len neviem ci v Heliose urobia speriogram, ked ani jeden z nas sa tam nelieci. proste len spermiogram a nic viac

kuspitka
30. sep 2009

ivirk najdem ti cislo na nete,alebo ti poslem stranku zavolaj tam.su tam super ludia...ja som tam chodila
http://www.sanatoriumhelios.sk/kontakty.html

nellie_
30. sep 2009

shaar mohla si skusit to oscilococinum (neviem ako sa to presne pise)... to dobre zabera a je to aj super ako prevencia proti ochoreniu a tehule to v pohode mozu.... 😉

ivirk
30. sep 2009

kuspitka ďakujem Ti, si zlatá 🙂

kuspitka
30. sep 2009

ivirk zavolaj tam a oni ti povedia.ved zato nic nedas ,ked tam zavolas na recepciu

ivirk
30. sep 2009

idem brnknut, som zvedava

kuspitka
30. sep 2009

potom napis som zvedava

ivirk
30. sep 2009

no super, dakujem za radu, uz nas aj objednali
v tej bystrici to som bola v šoku, ze prineste si flasticku zo sirsim hrdlom, na záchodoch si odoberie a hodinu počká - toto mi povedal lekár takto ako som to napísala. a bol maximálne nepríjemný a platí sa za to 36 €, v heliose len 16 a robí sa to v nejakej odberovej miestnosti, kde mozem ist s nim. keby som hmu povedala o tej bystrici, urcite by tam nesiel

kuspitka
30. sep 2009

ivirk helios je super naozaj.neboj tam vam to urobia dobre.

ivirk
30. sep 2009

skusim, 28.10 tam mame ist, tak som zvedava. Určite to bude lepšie ako ta BB 🙂
Horko-tažko som ho na to nahovorila a tak nech to je normalne

kuspitka
30. sep 2009

ivirk tam bude aj ten pristup super vsetko.

kuspitka
30. sep 2009

dobre dievcata majte sa pekne a davajte si na seba pozor.ja musim si lahnut .dnes cestujem tak chcem si na kus lahnut.papa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre