Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
30. sep 2009

jeeeej baby pozrite si toto.... http://fishki.net/comment.php?id=58228 😎
genialne... ja by som na to nemala nervy... 😅

puma.sue
30. sep 2009

nellie, ty ozaj nemas co robit? 😉

ani mna by to nebavilo, som rada, ak v lete vydlabem melon a do neho aplikujem "akoze ovocny salat" a okraje "zozubkujem" - to je vrchol ale... inak nic.. 🙂

nellie_
30. sep 2009

puma mam co robit... len nemam na to chut... 😅
tak sa len zasivam kade tade...sak ja sa tu potom zas od nejakeho 5-teho po uzavierke vôbec neukazem.. 😀

puma.sue
30. sep 2009

aj ja mam toho dost. ale stale riesim nejake nabytkove obchody kua... portebujem to nejak doma zariadit, nech uz to mame z krku tie krabice nech su uz prec!

ale popri tom stiham aj tu sem tam nieco ale aj robim, samozrejme.
uz sa zacali tlacit vyplatne pasky - na ihlickovej tlaciarni - to mame kazdy mesiac ze 2 dni v jednom kuse!!!

nellie_
30. sep 2009

puma to poznam.. aj u nas sa tak tlacia vyplatne pasky...ze im to tam pisti dva dni v kuse 😀 😀
a to ani nemame tolko zamestnancov ako vy...
vau a to uz tlacite pasky???? 😕 😕 dobre ze je 30-teho.. to u nas tlacia az tak 12-teho...

ja sa babrem s jednou tabulkou pre dopravu akurat... 🙄 🙄

puma.sue
30. sep 2009

my mame posunuty obchodny rok, akurat dnes koncime! vynimocne mame vyplaty skor.
inak mame vyplatny termin 8. v mesiaci, ale to uz musia mat vsetci zamestnanci peniaze na ucte, vacsinou odchadza vyplata okolo 5. u nas...

nellie_
30. sep 2009

a zasa sme tu len same dve... 😀
to mame normalne tu len dialog v poslednej dobe... 😅

puma.sue
30. sep 2009

hej, vsimla som si, ostatne sa tvaria dolezito 😉

nellie_
30. sep 2009

puma no neviem kde su.... 😉
a to nam dala shaarka domacu ulohu vela pisat, aby mala čo čitat 😀 😀

ja si asi pojdem zohriat obedik.. dneska som si priniesla z domu vynimocne... 😎 😎
a dala som si jablko a neviem preco ja po nom vzdy nenormalne vyhladnem.. dojem jablko a v momente mi skvrka v zaludku 😀 😀

puma.sue
30. sep 2009

to sa ti spustia tie zaludocne stavy a ak je tam len jabko, tak maju malo na robote 😉
ja som prave dojedla 😉
vacsinou si nosim, akurat dnes kolegyna skonstatovala, ze som uz dlho nebola na obede. ked mne sa nechce ☹

co dobre si si dnes rpiniesla?

pipussa
30. sep 2009

ahojte
my mame frmol v robote, koniec mesiaca..
a nemam moc casu chodit sem... Len som sa bola poradit s tehulkami, nakolko mam uz "blby" zaludok.....
no, ze vraj to ma byt najkrajsie obdobie zeny..... fuuuha

nellie_
30. sep 2009

ahoj pipipus 🙂
moja doktorka ma teoriu ze ked su ranne nevolnosti tak sa babo isto udrzi.. tak vsetko zle je na nieco dobre.. ber to tak 😉 verim, ze ti coskoro ustupia a budes si len uzvat tehulkovanie potom.. 😉

puma ani mne sa nechce chodit niekam do restiky na obed.. varia aj tu vo firme ale to sa neda jest.. 😅
dnes mam kuracie prsia v takej super smotanovej omacke s cestovinou... 😵
a ty si co dobreho mala 😉

no praveze jablko tam toho malo dost co rozpustat.. 😀 😀 rano som mala 2 rozky s maslom a medom potom 7days bake rolls a potom to maxi jablko.. 😀

nellie_
30. sep 2009

a este daco.. 😀 😀 😀

Žena príde za kňazom a hovorí:
"Otče, prichádzam s problémom. Doma mám dva papagáje,samičky,a
tie stále opakujú jednu vetu.
"Akú vetu, dcéra?" pýta sa kňaz.
"No, hovoria: Ahoj, my sme dve šľapky, nechcete sa pobaviť?"
"To je ale obscénne," vykríkne zhrozene kňaz. Potom sa ale zamyslí
a hovorí:
"Možno, že by som vedel o niečom, čo by váš problém mohlo
vyriešiť.
Doma mám dvoch papagájov, samčekov, ktorých som naučil
modliť sa a
čítať bibliu. Prineste svoje slečny ku mne domov,
dáme ich do klietky k Johanovi a Josefovi a tí naučia tie
dve vaše
nezbednice zbožnosti a modlitbám. Potom určite prestanú
opakovať
tú... frázu." "Ďakujem mnohokrát, otče, Boh vám to zaplať.
Toto by skutočne mohlo pomôcť," hovorí žena.
Na druhý deň prinesie svojich dvoch papagájov ku kňazovi
domov.
Keď
vstúpi do bytu, skutočne uvidí v klietke dvoch papagájov,
ktorí držia ruženec a modlia sa. Žena s nadšením pristúpi ku klietke a
vpustí
do nej svoje dve papagájky. Po niekoľkých sekundách sa z klietky ozve:
"Ahoj, my sme dve šľapky, nechcete sa pobaviť?"
Miestnosťou sa rozlieha napäté ticho. Potom sa jeden
šokovaný papagáj pozrie na druhého a hovorí:
"Odlož ruženec Jojo, naše modlitby boli vyslyšané."

😀

nellie_
30. sep 2009

trocha dlhsi 😅 ale aspon bude mat shaarka co citat.. 😀

puma.sue
30. sep 2009

nellie, pekne si potiahla, len co je pravda 😉
ale treba si dat, ja som za to, ze jest treba 🙂

pipus, nech ti to co najskor prejde. drz sa prosim ta!

vcera som varila cukinovu omacku, so zemiakmi a vajickom, tak to som mala na dnes na obed...

nellie_
30. sep 2009

puma tak to ja som tiez za to ze jes treba... 😀 😀
aj vcera som dosla domov, dala som si 3 parene buchty, na to hned slaninu oravsku - taka bola uzasna, mnam... a potom som dosla ku svokre a u nej povinne bryndzove halusky.. no a dietuj.. 😀 😀 😀
to som uz davno vzdala... 😀 😀

pipus tebe som riadne skomolila nick na pipipus.. sorry 😅

mnam aj ty si mala super obed.. ako robis tu cukinovu omacku? ja cuketu prudko mozem... 😎

puma.sue
30. sep 2009

haluskyyyy, tie akoze u nas len chlap robi, jedine, co vie (okrem parkov, prazenice a caju samozrejme)...

nooo, nic, postruhala som ju na velkom struhaci, zaliala trochu vodou, osolila a dala varit, vrela asi 10 minut, viac netreba a potom som do toho hodila bujon a v miske som si zarobila kusly smotanu so smotanou na varenie + luzicka muky, akoze na zahustenie. a tym som to zatrepala... a okorenis podla chuti vegetou, solou, cukrom, muskatovym orieskom, bielym mletym korenim...
aspon mne to tak chuti...
to je vsetko, primitivne a rychle a vdacne jedlo...

a akurat som s mamkou rozpravala o tom, co cez vikend varit. budem zemiakove placky robit a k tomu asi udusim pecianku kuraciu. a nieco kysle, hotovo.... v nedelu ideme na tie dni zela, co som spominala, tak obed bude tam...

nellie_
30. sep 2009

mnam normalne si mi narobila chutky...svokra ma zasobila cuketami tak asi to urobim.. zatial som ju vzdy pouzila ku dusenemu masu a riadne cesnaku do toho aj to bolo genialne.. alebo milujem zapekanu cuketu 😵
teraz budem aj omačkovať.. fakt jednoduche a mna to nikdy nenapadlo takto pouzit...

no vikendove varenie.. to je des.. fakt je najhorsie vymysliet ze co a uz potom neni problem.. a nenavidim ked mi drahy povie ze mu to je jedno 😠

a zasa sme skoncili pri vareni 😅 ale ved je cas obeda a to je taka vdacna tema 😀 😀 😀

puma.sue
30. sep 2009

hej hej, varenie je moje hobby, mne sem tam chlap utrusi, ze to a to by som si dal... a ja sa k tomu pokusim napasovat. dnes nevarim nic, dojedame zvysky. a zajtra len karfiolovu polievku. na bielo. nic viac...
dufam, ze ma v piatok pozve aspon niekam na pizzu 😉

nellie_
30. sep 2009

aj moje hobby je varenie.. 😉 😎 😎
uz sa tesim na nasu samostatnu novu kuchynu.. lebo teraz varim len obcas...nechce sa mi pretekat s mojou mamou 😀 😀 a neznasam ked sme obidve v kuchyni.. takze ja varim len ked ona nie je doma...

nellie_
30. sep 2009

nam tu dnes netecie v nasej budove voda... tak sme sa s kolegynou rozhodli ze uz sa dalej neda uzlit nohy a zatlacat cikanie a ze samovolne sa nam to nevstreba, tak ze ideme cikat na zachod do budovy kde je
vyroba... no a uz sme sli von z vecka a tam to ja moc nepoznam tak som dezorientovane otvorila dvere, ze su to hadam tie kadial sa vychadza a vtrhla som na pansky zachod kde prave jeden chlap cikal.. 😀 😀 😀 😀
trapas jak svina.... este ze bol otoceny opacne inak by som musela ako spravna vydata zena ist hladat svätenu vodu a umyvat si oči 😀 😀 😀

puma.sue
30. sep 2009

toto nastastie neriesim uz nejaku chvilku.
sice som od nasich prec uz 6 rokov, ale ostatny rok a kusok som byvala aj s tatkom (byval u mna)... a on je manik do kuchyne, tak som si moc neskrtla, tak sa teraz v novej kuchynke realizujem...

nellie_
30. sep 2009

u nas jak leje.. uz nech som doma.. rozbolela ma hlava... 😒
dufam, ze drahy dojde po mna autom, lebo nechce sa mi v tom dazdi slapat na bus a este mam dnes nove topanky a rano mi urobili fajny otlak... 😠

anaxamon
30. sep 2009

ahojte, akurat obedujem..

anaxamon
30. sep 2009

to znamena ze vase kucharske reci ma nevyvedu z miery 😀 😀

nellie_
30. sep 2009

anax tak dobru chut... 😉

a ja vam sem musim dat este jeden vtip co mi akurat dosiel.. ale ked on je taky supeeeeeer... 😀 😀 😀

Dedko príde na verejné WC, rozopne si zips na nohaviciach, dá ruky za chrbát, a začne močiť. Strieka to tam na všetky strany, a chlapík vedľa neho odskočí, a hovorí mu:
"To si ho neviete chytiť normálne do ruky ?"
"Kto ma raz zradil, tomu ruku nepodám."

tinika
30. sep 2009

dobry vtip som sa zasmiala dobre aj ten vyssie hihi

anaxamon
30. sep 2009

nell vdaka..dneska neskoro bo sa jedna kolegyna v robote lucila bo odchadza a som do seba o desiatej natlacila 4 zakusky, kofcu a dajake lupienky 🙄

nellie_
30. sep 2009

ahoj tini 😉

anax ved to dobre padne taka desiata.. 😀 😀 ja som prave dojedla dezert - margotku.. sa mi kokos z nej vyzraža na čele teraz 😀 😀 vzdy si poviem ze zjem iba kusok ale aj tak sa natlacim celymi 100 gramami a potom ju nechcem aspon mesiac ani vidiet.. 😝

tinika
30. sep 2009

anax a kde odchadza? Inam?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre